2/3
zamknij < >

Ciemnogród w polskiej polityce trzyma się mocno

Zdjęcie numer 2 w galerii - Ciemnogród w polskiej polityce trzyma się mocno

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

In vitro - Senat przyjął ustawę regulującą zapłodnienie pozaustrojowe
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Ciemnogród w polskiej polityce trzyma się mocno
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Ciemnogród w polskiej polityce trzyma się mocno
  • Zdjęcie numer 3 w galerii Ciemnogród w polskiej polityce trzyma się mocno
Komentarze
chyba oni wszyscy mają zamrożone mózgi.....
@derek.4 Tak. Zwolennik zmuszania do niegodnego zycia sam poprosil o eutanazje. Swieci to maja byc inni.
już oceniałe(a)ś
53
4
@zacisze16 Zgonie z de anime św. Tomasza z Akwinu plemnik ma dusze wegetatywną. Myślę że dla tego Teologa - dusza ludzka czyli "forma perfecta" pojawia się dopiero w momencie zabicia po raz pierwszy serca dziecka (dla Tomasza było to 40 dni od poczęcia - dziś wiemy, że jest to ok 3 tydzień. Teoretycznie Św Tomasz nie widziałby problemu w mrożeniu zarodków (blastocysta - 5 dzień dusza zmysłowa nierozumna). Co ciekawe KK odrzuca tę część nauki powołując się na postęp nauki (genetyki) wskazując na to iż blastocysta posiada ludzki genom. Nie przeszkadza to Im potępiać genetyki jako nauki pochodzącej od "wiadomo kogo".
już oceniałe(a)ś
40
3
@derek.4 A kto to był i dlaczego niby mamy brać pod uwagę jakies jego uwagi?
już oceniałe(a)ś
28
5
@derek.4 Daj jeden przykład życia z każdego nasienia!!!Dla was nie ma znaczenia cierpienie czujących ,myślących ,pragnących . Dla was ma znaczenie NIC.
już oceniałe(a)ś
25
6
@Urszula Janek Ależ Wy nie jesteście inteligencją i nikt z Wami nie ma zamiaru podejmować dyskusji :) Inteligencja dyskutuje na temat nauki a nie wierzeń izraelskich sprzed 2 tysięcy lat - na które nie ma dowodów.
już oceniałe(a)ś
48
3
@esmeras Sperma też posiada ludzki genom, nawet łupież go posiada.Niedługo się pewnie pojawią boscy wojownicy którzy będą walczyć ogniem i mieczem z mordercami łupieżu. //www.cda.pl/video/131174f7
już oceniałe(a)ś
44
3
@esmeras Tu muszę się z tobą nie zgodzić inteligencja dyskutuje nad takimi zagadnieniami jak wierzenia ludów prymitywnych z epoki kamienia łupanego bo te bajeczki pochodzą z tego okresu tylko że 2000 lat temu pewien przedsiębiorczy poborca podatków Paweł z Tarsu postanowił do nich dopisać swój suplement.
już oceniałe(a)ś
29
1
@Urszula Janek Twoje zdanie jest nic niewarte. Albowiem wy kobiety powstajecie z uszkodzonego nasienia. „Zarodek płci męskiej staje się człowiekiem po 40 dniach, zarodek żeński po 80. Dziewczynki powstają z uszkodzonego nasienia lub też w następstwie wilgotnych wiatrów.” (św. Tomasz z Akwinu) Przypomnę ci że Chrystus nakazywał - Złota zasada postępowania. - Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie ! Albowiem na tym polega prawo i prorocy. Papież Franciszek powiedział chrześcijanie powinni bronić się przed pokusą "wtrącania się w życie innych". "Stajemy się chrześcijanami o dobrych manierach i złych przyzwyczajeniach" – zaznaczył. Natomiast prawdziwi chrześcijanie uznali "- Wypowiadanie się niektórych hierarchów Kościoła rzymskokatolickiego w imieniu całego chrześcijaństwa przekracza nie tylko debatę bioetyczną, ale także ramy ruchu ekumenicznego - mówi biskup Marcin Hintz, - teolog, etyk, profesor Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie; biskup pomorsko-wielkopolski Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego BP MARCIN HINTZ: W 2009 r. synod Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce przyjął niemal jednomyślnie, przy jednym tylko głosie wstrzymującym, oświadczenie w sprawie dopuszczalności stosowania metody in vitro. Stwierdzamy w nim, że Kościół luterański w RP akceptuje stosowanie metody in vitro jako sposobu leczenia niepłodności i widzi w niej formę wspierania wartości rodzinnych i działania dla dobra rodziny". Zastanówcie się katoliccy biskupi czy chcecie tracić wiernych. Może lepiej pochylić głowy w pokorze i posłuchać Chrystusa. Jeżeli chcecie dyscyplinować "waszych" wiernych to dodawajcie do każdej ustawy dotyczącej waszego wyznania, słowa - DOTYCZY KATOLIKÓW.
już oceniałe(a)ś
34
1
@Urszula Janek Czytam twój bełkot i widzę Gomułkę - jak żywy. Ta sama retoryka, zasób słów i stosunek do adwersarza. Czy czerwony czy czarny - każdy totalitaryzm brzmi podobnie..
już oceniałe(a)ś
25
1
@zacisze16 o jakich ty mozgach piszesz? u nich we lbach bryla lodu... poswiecona ma sie rozumiec... mozgi oddali na tace ksiundzu... teraz w nagrode moga aportowac jak ksiundz rzuci wafelek...
już oceniałe(a)ś
10
0
@derek.4 Oczywiście !! to cudotworitel prosto ze średniowiecza.
już oceniałe(a)ś
5
0
@Urszula Janek A kuku!! Tworki nie przyjmują, zalecają w beznadziejnych przypadkach utylizację.
już oceniałe(a)ś
12
0
@zacisze16 Kościół i PiSiory wiedzą o tym że dzieci przynoszą bociany a nie jakieś tam in vitro .
już oceniałe(a)ś
8
1
Kuźwa !!! No jak w takim kraju żyć z godnością cywilizowanego człeka ??? W XXI wieku wraca epoka średniowiecza w samym środeczku Europy. demos
już oceniałe(a)ś
252
27
@stanislaw50 czy ty wiesz człowieku co to było średniowiecze?
już oceniałe(a)ś
22
12
@derek.4 kto tu chce jakiś ludzi mordować ? Znowu ten bełkot wyssany z brudnego palucha jakiegoś arcybiszkopta jakoby zarodek to był człowiek.
już oceniałe(a)ś
37
2
@morgoth1974 Zgonie z de anime św. Tomasza z Akwinu plemnik ma dusze wegetatywną. Myślę że dla tego Teologa - dusza ludzka czyli "forma perfecta" pojawia się dopiero w momencie zabicia po raz pierwszy serca dziecka (dla Tomasza było to 40 dni od poczęcia - dziś wiemy, że jest to ok 3 tydzień. Teoretycznie Św Tomasz nie widziałby problemu w mrożeniu zarodków (blastocysta - 5 dzień dusza zmysłowa nierozumna). Co ciekawe KK odrzuca tę część nauki powołując się na postęp nauki (genetyki) wskazując na to iż blastocysta posiada ludzki genom. Nie przeszkadza to Im potępiać genetyki jako nauki pochodzącej od "wiadomo kogo".
już oceniałe(a)ś
21
1
członkom episkopatu zalecam nowennę o zdrowie bo na modły o rozum już za póżno
już oceniałe(a)ś
228
21
To tylko i wyłącznie nasz wina, że rządzą nami durnie. To my wybieramy tych idiotów, mając świadomość, że dajemy małpom brzytwy. Czy nowe przysłowie Polak sobie kupi? A skąd przed szkodą i po szkodzie Polak zawsze głupi. Teraz mamieni obietnicami PiSoblszewików, damy im władzę, żeby potem narzekać. Czy nie wystarczy, że wybrano przez nieporozumienie podobnego do głupka wycierucha ePiSkopatu na prezydenta RP? Czy trzeba większego doświadczenia, niż groźba rządów watykańskiej mafii i bandyty Rydzyka?
już oceniałe(a)ś
168
14
@kaczyzmowi_stop Rydzyk nie jest bandytą. Rydzyk jest złodziejem i wrednym manipulatorem.
już oceniałe(a)ś
44
1
@kaczyzmowi_stop Demokratyczne wybory w których wybrano prezydenta teraz się nazywają "nieporozumienie"?
już oceniałe(a)ś
4
42
@notremak Ja nie byłbym pewny że nie jest !!!!!
już oceniałe(a)ś
24
1
@kaczyzmowi_stop Może się okazać, że Rydzyk jest rosyjskim agentem wpływu. To co on wyprawia jest bowiem na rękę Kremlowi: podkopywanie autorytetu Unii Europejskiej, dzielenie Polaków, szczucie religijnych fanatyków na innych, wzmacnianie politycznych rozdźwięków w kraju - to wszystko woda na młyn Putlera.
już oceniałe(a)ś
27
2
@kaczyzmowi_stop teraz to nieporozumienie, a gdy 5 lat temu umozliwiono dostep do koryta PObandzie i Bulowi, to sie nazywalo wybory? Przypomnialbym ile nakradli sie platformersi, ile sprzedali polskiego kapitalu za granice, jak bardzo utrudnili zycie ludziom mlodym i przedsiebiorcom, o wspanialych reformach zdrowia z kolejkowaniem i pakietem onkologicznym na czele, czy chocby o najwiekszym sukcesie PO - walki z dopalaczami zainicjowanej kilka lat temu, a ktorej owoce widac ostatnio w prasie. Przypomnialbym, ale wasze wyprane, Wybiorcze mozgi, i tak nie slysza argumentacji. Dla was sie liczy co cenne i dobre dziennikarstwo wam wpaja, a na wszystko inne reagujecie alergią. Obieracie "zachodni model" zycia, a wystarczy spojrzec na zachodnich sasiadow, ich polityczna poprawnosc i (wybiórczą) tolerancje. A syryjczycy i isis sie z nich smieja, juz nawet nie po cichu a w twarz.
już oceniałe(a)ś
3
39
@zapiski_dziada Oczywiście,że tak,niejaki Duda to trawestując wypociny psychicznego karła to przypadkowy prezydent
już oceniałe(a)ś
23
0
@modarz jesteś stuknięty stary. i to poważnie. PiS pod tą czy inną nazwą niby nie rządził przez ostatnie 25 lat? nie przyczynili się do tego gówna, które teraz mamy? albo jesteś sklerotykiem, albo gimnazjalistą.
już oceniałe(a)ś
0
0
EPiSkopat za pomoca in vitro itp. usiluje zatomizowac i skonfliktowac Polski Narod, aby dojsc wraz z dyktatura Kaczynskiego do pelni wladzy. Nie dajmy sie rozrobic i ograbic z demokracji, wolnosci i majatku narodowego. Bog TAK, zwyrodnienia ePiSkopatu NIE
już oceniałe(a)ś
140
15
@konfuziussagt piszesz o demokracji a nie wiesz czym ona jest skoro Polacy wybiorą Kaczyńskiego to znaczy że zgadzają się z nim -
już oceniałe(a)ś
0
6
dziwne ze ta organizacja jeszcze nie jest imienia Kaczynskiego albo innego Wyszynskiego czy Wojtyly,to potwierdzalo by dopiero regule.
już oceniałe(a)ś
121
24
Wstyd mi za tak ciemnych i niedouczonych poslow, senatorow, nie wspomne, hierarchow KK, Za co obywatele placa im taka kase co miesiac?
już oceniałe(a)ś
110
13
@klarneta8 za nic
już oceniałe(a)ś
24
0
@dimo333 To jest najgorze,ze ZA NIC, ZA ICH GLUPOTE, KTORA ZARAZAJA CIEMNY LUD,A TEN KUPUJE BZDETY.
już oceniałe(a)ś
21
0
Jeżeli Komorowski nie podpisze ustawy będzie to dowód na to że biskupi i nim rządzą . Mam nadzieję że Komorowski nie jest ciemnogrodzkim prezydentem .
już oceniałe(a)ś
101
15
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka