1/2
zamknij < >

Polska islamofobia bez muzułmanów

Zdjęcie numer 1 w galerii - Polska islamofobia bez muzułmanów

fot. Bartosz Bobkowski / AG

Z lewej przeciwniczka budowy meczetu, z prawej obrończyni praw muzułmanów do własnej świątyni - lipiec 2015
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Polska islamofobia bez muzułmanów
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Polska islamofobia bez muzułmanów
Komentarze
Polacy są najbardziej ksenofobicznym społeczeństwem w UE i jest to po prostu fakt. Trzeba się zastanowić dlaczego tak jest. Dlaczego Francuzi, Szwedzi czy Hiszpanie nie są tak ksenofobiczni, mimo że mają u siebie znacznie liczniejsze mniejszości etniczne. Być może gdzieś w wychowaniu, edukacji popełniono jakieś błędy. A być może Polacy po prostu nie są i nie chcą być tacy jak Europejczycy, wolą bardziej wschodnie kulturowo uwarunkowania. W tym sensie trzeba się zastanowić czy Polacy nie pasują bardziej do putinowskiej unii euroazjatyckiej niż to Unii Europejskiej. Po prostu trzeba to wszystko przemyśleć pod względem kulturowym, mentalnym, społecznym...
@augenthaler Polska zmienia się w niesamowicie szybkim tempie i większość ludzi boi się tych zmian. Pojawienie się nowych ludzi i nowych kultur w naszym monolitycznych społeczeństwie wywołuje strach i opór. To jednak chyba na nie wiele się zda. Biała Polska odejdzie tak jak odeszła Biała Ameryka i Biała Australia i raczej nie ma na to rady.
już oceniałe(a)ś
2
1
Cóż, p. Terlikowski jako czołowy katotalib walczy tą samą bronią. A p. doktor ma całkowitą rację.
już oceniałe(a)ś
12
13
Prosze o podanie jednego przykladu kraju europejskiego (albo w ogole jakiegkolwiek innego), ktoremu imigracja muzułmanów przyniosła jakiekolwiek korzysci.
@dyson Nie wiemy czy przyniosła, ponieważ nie wiemy jak te kraje wyglądały by bez imigrantów. Skoro jednak Niemcy ściągały do pracy miliony gastarbaiterow to chyba miało to jakiś sens.
już oceniałe(a)ś
3
2
NIestety antysemityzm wciaz jest...
już oceniałe(a)ś
5
13
wreszcie artykuł o tym, że w Polsce w ogóle nie dyskutuje się o imigracji, o tym co możemy zaoferować i co musimy wymagać (a ten problem dotknie nas, ze względu na tragiczną demografię, szybciej niż ludzie zdają sobie z tego sprawę). PS. Zanim mnie zminusujesz zabierz się za płodzenie bachorów.
już oceniałe(a)ś
6
11
Nie ma o czym dyskutować . Po prostu niech wyp...alają do siebie
już oceniałe(a)ś
13
3
Muzułmanów jest w naszym kraju mało, ale Polacy podróżują po świecie i widzą co się dzieje w krajach z dużym odsetkiem wyznawców tej religii. Mam doświadczenia z miast w Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii, Niemiec i Szwecji. Niestety sprawy nie poszły zgodnie z oczekiwaniani zwolenników multi-kulti i dzielnice niektórych miast, zwłaszcza we Francji, to horror.
@zdziwiony6 A czy w Polsce nie ma dzielnic, które wyglądają jak horror?
już oceniałe(a)ś
2
3
Mnie to szokuje, że cały czas udajecie, że to się dzieje zupełnie bez przyczyny. Muzułmanie to spokojni nikomu nie wadzący ludzie, miłujący pokój i tolerancję, a tu przebrzydli Polacy, nie wiedzieć czemu, są do nich tak uprzedzeni! Przecież zamachów dokonują KOSMICI, nie mający z islamem nic wspólnego. Gdyby nie służby specjalne, to w Anglii, Francji, Niemczech zamachy dokonywane przez KOSMITÓW byłyby miesiąc w miesiąc. KOSMICI założyli PAŃSTWO KOSMICZNE i terroryzują pół świata. Nie wiedzieć czemu, Polacy w jakiś dziwny i niezrozumiały sposób łączą KOSMITÓW z islamem... Ja, droga skrajna lewico, nie chcę czuć się niebezpiecznie wychodząc z domu we własnym kraju, przez jakąś chorą wizję bezrefleksyjnej tolerancji dla absolutnie wszystkiego, promowaną przez was. Bo ma być kolorowo i już! A ilu ludzi straci przez to życie, to nie ma żadnego znaczenia!
@itsgettingcolder Terroryzm w Europie to nie wynalazek muzułmanów. Zaczęło się od anarchistów, potem szaleli komuniści spod znaku Czerwonych Brygad i RAF, w następnej dekadzie byli to nacjonaliści z ETA i IRA. Co będzie za dziesięć, dwadzieścia lat, nie wiemy
już oceniałe(a)ś
2
4
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
    Sport
    Kultura
    Gospodarka