2/2
zamknij < >

Straszenie Europą

Zdjęcie numer 2 w galerii - Straszenie Europą

ALKIS KONSTANTINIDIS / REUTERS

-Ludzie jeszcze wybaczają SYRIZ-ie sporo. Ale ta pobłażliwość skończy się, jeśli Grecja zbankrutuje - mówi Nikos Marantzidis. Na zdjęciu emeryci czekają na otwarcie oddziału banku. Ateny, 28 maja
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Straszenie Europą
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Straszenie Europą
Komentarze
błąd u podstaw. PIS jest w stanie obiecać wszystko. Nie ma hamulców w pieprzeniu głupot, jeżeli mogą one dać kolejny punkcik zbliżający do władzy. Ale kiedy władza zostanie już zdobyta, nie obietnice będą istotne (kto pamięta 3 miliony mieszkań...?), tylko powrót do władzy cherlawego onanisty "antykorupcyjnego", Szalonego Antka i Zerusia. Będą trybunały ludowe z wyrokami drukowanymi przed napisaniem aktów oskarżenia, ubóstwienie kartoflanego nielota, a potem wielka, piękna katastrofa, za którą zapłacimy wszyscy. Więc proszę się nie dziwić pani Szydło &Co, bo człowiekowi w pełni władz umysłowych i co najmniej średnim IQ nie wypada.
już oceniałe(a)ś
287
40
@taglinda "Beata Szydło stwierdziła, że Polska byłaby dziś w sytuacji Grecji, gdyby weszła do strefy euro, jak w 2008 r. obiecywał Donald Tusk." Życzyłbym sobie na dzień dzisiejszy emerytury 1200 EUR ok. 5 000 zł jak pewna cukierniczka z Grecji: wyborcza.biz/biznes/1,100896,18219685.html#MTstream
już oceniałe(a)ś
28
8
@prof.miauczur PO nie rozwalało ci drzwi o 6 rano, co prawda niby mówił, że nie będzie podnosił wieku emerytalnego, który jednak podniósł, ale szczerze mówiąc w tym przypadku jestem za, choć podejrzewam, że zanim ja osiągnę wiek emerytalny, to będzie ze 3 lata wyższy
już oceniałe(a)ś
37
5
@tylk0p0 A u was Murzynów biją. I co z tego że PO tez coś obiecywała. Chodzi o to żeby wskazac na czym maja polegać zmiany a nie obiecywac gruszki na wierzbie. Żeby komuś coś dać trzeba powiedzieć komu zabrać. A prawda jest tak że powiększenie kwoty wolnej to te w efekcie podniesienie jakis innych podatków i opłat , te pieniądze nie wrocą w 100 % choćby do samorzadu.
już oceniałe(a)ś
20
3
@taglinda No kto pamięta te 3 miliony mieszkań? Prezes miał ważniejsze na głowie. Z tych trzech milionów mieszkań to wyrosła tylko willa Jacka Sasina pod Warszawą
już oceniałe(a)ś
20
2
@prof.miauczur Masz rację. To za czasów PO podsłuchiwano członków rządu i wykorzystano nagrania do walki politycznej. Za czasów PiS, nikt Kaczora podsłuchiwać się nie odważył.
już oceniałe(a)ś
9
0
@representation1 "To ślepi politycy unijni narzucili Grecji Euro." Taaak... Grecy tak się mocno bronili przed euro, że aż fałszowali statystyki i ukrywali stan gospodarki, a po wprowadzeniu euro wszyscy tam płakali... Sprawdź może jak było naprawdę, zanim coś napiszesz, np. obejrzyj film "Grecja, europejska pięta Achillesa".
już oceniałe(a)ś
9
3
@representation1 "1. Grecy nigdy nie spłacą swoich długów." Jasne, dlatego powinni zaciągnąć kolejne, żyć na koszt innych, brać 13., 14. itd. oraz nie płacić podatków. "2. To nie jest wina Greków i rządu Greckiego." Oczywiście to krasnoludki fałszowały statystyki, bez wiedzy rządu greckiego. "Komisja UE przymknęła oko." Czyli fałszowanie jest OK, dopóki ktoś cię nie złapie. "Czy można się dziwić Grekom, że skorzystali z głupoty polityków UE?" Czy można się dziwić człowiekowi, który zabiera niepilnowany rower sprzed sklepu albo ziemniaki z piwnicy sąsiada? Skoro może... Problemem nie jest euro, tylko to, że Grecy przystąpili do wspólnej waluty nie będąc przygotowanymi, ale koniecznie chcąc to osiągnąć. I jest to przede wszystkim ich wina. Polska jest w innej sytuacji, choć powinna wzmocnić swoją gospodarkę przed myśleniem o euro.
już oceniałe(a)ś
8
2
Beata Szydlo - ekspert ekonomiczny, na goscinnych wystepach w Pultusku i okolicach. Ma niesamowita fantazje, potrafi porwac swoimi teoriami tlumy. Przebudzenie przyjdzie przy regulowaniu rachunku. Osmiorniczki wyjda wyjatkowo tanio. Ale pani etnograf ma gest.
już oceniałe(a)ś
222
24
@twoj nick Ośmiorniczki być może tak, a OFE? AmberTusk? 20 mld "POmiędzy" MF, a GDDKiA? 19 mld "zmarnowanych" w/g raPOrtu NIK? Bilion złotówek długu (dla elektoratu Kopacz, Tuska i Komorowskiego: bilion to jedynka i dwanaście zer!). Wzruszająca jest ta troska Klozety i jej szamba o (wirtualne póki co) wydatki i (potencjalne) długi PiS w zestawieniu z całkowitym przemilczaniem gigantycznych długów zaciągniętych przez PO i zwyczajnego złodziejstwa, uprawianego na masową skalę przez kolesi.
już oceniałe(a)ś
6
43
@Jan Kowalski policz uczciwie. I dorzuć parę MILIARDÓW przep...dolonych przez PISuarowe SKOKI
już oceniałe(a)ś
32
4
@twoj nick Pani etnograf, jak słusznie zauważyłeś, była w M H m K wyjątkowo niewydarzoną pracownicą, a praca w Muzeum była jej potrzebna jako punkt do kariery samorządowej. Mam tylko nadzieję, że sitwa PC/PiS jak ją tylko wyciśnie, to wyrzuci bez skrupułów ku nauczce innych - naiwnych. A zatem - do urn rodacy!
już oceniałe(a)ś
15
1
@Jan Kowalski "Klozety i jej szamba ..." Wy to już naprawdę macie tak nas..ne w tych swoich PiSowskich głowach, że tylko o g..nie potraficie rozmawiać...? No, ale jak się już zjadło wszystkie rozumy, to niestrawność gwarantowana! Zamiast niepotrzebnie kłapać dziobem, goń do prokuratury i zgłoś te złodziejstwa, bo masz chyba na ten temat jakąś wiedzę, czy tylko tak sobie piszesz, aby zniesławić PO?!
już oceniałe(a)ś
11
2
@representation1 "Gospodarka Polska musiałaby być zbliżona do gospodarki polskiej co najmniej w 80 procentach, żeby Polska miała korzyść z Euro." - gospodarka Polski zbliżona do gospodarki Polski? O czym ty mówisz? BTW - w jaki sposób liczy się podobieństwo gospodarek? PKB? Strukturą importu / eksportu? Inflacją? To co napisałeś jest bełkotem.
już oceniałe(a)ś
4
2
@representation1 "Pojedź do Niemiec, to się dowiesz czym różni się ich gospodarka od naszej." I zobaczę to podobieństwo w procentach? W jaki sposób? "Ale tacy jak ty słuchają głosu ekonomistów. Ano słuchają. I to różnych, bo różni ekonomiści mają czasami odmienne opinie. "Jedyne na co was stać to demagogia." A w którym miejscu ona się pojawiła w moim poście? Konkretnie proszę.
już oceniałe(a)ś
2
0
@representation1 Haha, państwo nie miało kontroli nad skokami, bo zadbał o to Pan Duda. Jak zaczęło je kontrolować, to wszystko co się dało koledzy senatora PiS dawno już i zręcznie wyprowadzili poza skoki lub poza granice państwa....
już oceniałe(a)ś
0
0
Polemiki ekonomiczne z Szydło to czysty absurd. Ten matoł nie tylko nic o gospodarce i ekonomii nie wie, ale nawet z bezmiaru swojej niewiedzy nie zdaje sobie sprawy. To przypadek beznadziejny w stylu wioskowego mędrka (w starym stylu) przekonanego, że skoro żyje dość długo, był w mieście, umie czytać (jak twierdzi), więc pozjadał wszystkie rozumy i wie wszystko najlepiej. Taki mędrek do swojej egzystencji potrzebuje jedynie niszy ekologicznej złożonej z ludzi jeszcze głupszych od niego, a ten warunek jest w PiSie spełniony z naddatkiem, przynajmniej jeśli chodzi o gospodarkę.
już oceniałe(a)ś
122
12
@wmc-33 Umiemy czytać, odrobinę wiedzy mamy (jeśli doktorat hab.Tobie i prof. Markowskiemu wystarczy), a Twoich wypocin dla Obecnie Panujących szkoda komentować... Takie jak i rzeczywistość zwykłego Obywatela .
już oceniałe(a)ś
5
34
@hilda588 Zgiń przepadnij pisowska zarazo.
już oceniałe(a)ś
21
6
@hilda588 Nie powiedziałeś w jakim kierunku masz doktorat ale gdybyś umiał logicznie myśleć i miał trochę wiedzy o ekonomii ( bo nie podejrzewam że Twój doktorat jest z ekonomii czy zarządzania ) to byś mógł realnie ocenić wypowiedzi i obietnice zarówno elekta Dudy jak i Pani Szydło.Gdyby wycisnąć z tych wystąpień cały populizm i demagogię to by nic realnego z nich nie zostało.
już oceniałe(a)ś
12
2
Szydło to niekompetentna miernota. Ona nie ma pojęcia o gospodarce, ekonomii. To typowy "ślizgacz" partyjny, której jedyną kompetencją jest umiejętność poruszania się w politycznych meandrach w drodze do żłoba... Szkoda czasu i naszego kraju.
już oceniałe(a)ś
98
14
Uważajmy na szydło z pisu, bo nas umoczy jak komuniści Grecję. Pieniądze nie rosną na drzewach jak niektórym 'łatwo się wydaje"...
już oceniałe(a)ś
100
11
Dalej będę uparcie twierdził, że w Polsce jest gorzej. Najlepszym dowodem jest to gdzie Polacy jeżdżą do pracy? Czy znacie jakiegoś Greka pracującego u nas? Oprócz właścicieli interesów typu pizzeria lub kebab. A może Czech pracuje na Polskiej kopalni? I
@right33 szanowny right ...Grecy pracują w UK albo DE....podobnie jak Hiszpanie czy Włosi uciekają z kraju. tylko czy ze swoim lenistwem się przebiją :)
już oceniałe(a)ś
4
2
@right33 Czy znacie jakiegoś Greka pracującego u nas? A ty znasz jakiegoś Greka który by uczciwie pracował w Grecji ?
już oceniałe(a)ś
5
2
@right33 Zahaczę o tych Czechów - faktem jest że to polscy górnicy pracują u nich a nie ich u nas ale to aby pochodna wprowadzenia euro w Czechach?
już oceniałe(a)ś
3
3
@krzyysioo Nie to pochodna naszych pasożytniczych związków zawodowych.
już oceniałe(a)ś
2
1
Nie możemy oczekiwać, że specjalistka od szopek bożonarodzeniowych, która zdobywała doświadczenie w Domu Kultury w Libiążu może się sensownie wypowiadać na tematy ekonomiczne. A pamiętajmy, że to jest "ekspert" PiS od tych tematów.
już oceniałe(a)ś
82
6
Jakby miała rzetelną wiedzę i była uczciwa to by tak nie mówiła , ale jest niestety narzędziem w rękach Kaczora .
@al48 Nie wymagaj aby pani etnograf po rocznym kursie ekonomii i praktyce w zarządzaniu zdobywanej jako burmistrz gminy Brzeszcze czy vice prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w tej ze gminie miała szeroką wiedzę i praktykę w ekonomii i zarządzaniu a szczególnie takiego skomplikowanego tworu jakim jest państwo.
już oceniałe(a)ś
5
2
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka