2/3
zamknij < >

Miller chce kończyć jako katolicki feminista. Rewolucja na lewicy się szykuje

Zdjęcie numer 2 w galerii - Miller chce kończyć jako katolicki feminista. Rewolucja na lewicy się szykuje

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Leszek Miller
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Miller chce kończyć jako katolicki feminista. Rewolucja na lewicy się szykuje
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Miller chce kończyć jako katolicki feminista. Rewolucja na lewicy się szykuje
  • Zdjęcie numer 3 w galerii Miller chce kończyć jako katolicki feminista. Rewolucja na lewicy się szykuje
Komentarze
W konkursie "oksymoron roku" "katolicki feminista" to mocne otwarcie, próbuję przebić : heteroseksualny gej katolicka edukacja seksualna humanizm nazistowski historyk Joński :)
@moskwasadowa w "Aniołach w Ameryce" Al Pacino, który gra tam geja chorego na AIDS mówi: "Nie jestem homoseksualistą! Jestem heteroseksualistą, który sypia z facetami" :-D Miller ze swoimi wynurzeniami zbliża się do podobnego poziomu absurdu. Czyżby starość już tak dawała mu się we znaki, że próbuje znaleźć w katolicyzmie i religii jakąś pociechę? Czy może jednak cynicznie próbuje jeszcze załapać się na jakąś "fuchę" u kresu swego żywota? Niechaj żyje jak najdłużej - dobrze byłoby jednak by nie robił z siebie kompletnego wariata.
już oceniałe(a)ś
18
0
@moskwasadowa prawy trampek lewy
już oceniałe(a)ś
9
0
@karol.sk Miller myśli, że się stawia w opozycji do "prymitywnych antyklerykałów", jego horyzont pojmowania polityki obecnie ogranicza dezintegracja Palikota - skoro Palikot przegrał przez antyklerykalizm (tak się M. wydaje), to trzeba być "lewicowym katolikiem" - pomysł rzeczywiście absurdalny w jego wykonaniu, wiarygodność bliska prezesowej. Brakuje jeszcze jakiejś polskiej "teologii wyzwolenia" :)
już oceniałe(a)ś
13
0
@moskwasadowa Miller ma bardzo podobny problem , co Mikke : niegodnie traktuje swój wiek.
już oceniałe(a)ś
12
0
Miller jako pies-pająk Wardęgi, coś z psa, coś z pająka- coś z komunisty coś z katolika, jednym zdaniem ni pies ni wydra!
już oceniałe(a)ś
30
3
iller powinien skończyć jako SKAZANY za awanturę iracką.
już oceniałe(a)ś
22
8
Może niech on lepiej już rzeczywiście skończy. Nieważne jak, byleby zniknął. Self service czy coś takiego...
już oceniałe(a)ś
24
0
Pani chyba lubi nalepki typu "katolicki feminista", bo z pewnością ci, których można nimi obłożyć są skończonymi hipokrytami. Tymczasem usiłuje być pani niejednoznaczna i broni Ogórek przed feministkami. Może to tylko taki façon de parler i nie ma pani kogo atakować, bo bezpowrotnie minęły czasy Giertychów i Lepperów? Jaka jest ta prawda? Że Miller nieudolnie chce się przypodobać (jest żałosny, to fakt, bo Jezus nie był socjalistą tylko gejem), czy że feministki powinny podchodzić do pewnych rzeczy z dystansem w polityce? Czy może publicyści powinni zacząć myśleć i pisać dwoma półkulami?
@pulcheria.wantauch (Neoliberalnym) gejem
już oceniałe(a)ś
5
0
@pulcheria.wantauch Może ty zacznij myśleć bodaj jedną półkulą, bo to bezładny bełkot. Nie był socjalistą tylko gejem? To czemu nie: ''nie był socjalistą tylko mańkutem albo krótkowidzem?'' któtkowidzem?
już oceniałe(a)ś
1
8
Nie od dziś wiadomo, że wśród członkiń działających w Polsce organizacji i stowarzyszeń feministycznych większość stanowią uważające się za feministki katoliczki, które swoją obecnością i aktywnością utrudniają lub uniemożliwiają wręcz skuteczną działalność na rzecz praw kobiet i świeckości państwa. Niektóre z nich są tam skierowane przez kk i prokościelne grupy z misją jątrzenia i hamowania wszelkich prób postępowych działań i inicjatyw. Jednym z dowodów takiej „misyjnej działalności” pseudofeministek jest np. nie udzielenie poparcia byłej antyklerykalnej partii w Polsce Twój Ruch. Te paniusie „liżą śmietankę” z kolan biskupów i wcale nie przeszkadza im jak kk od wieków je traktuje, co o nich myśli i mówi. Ze specjalną dedykacją dla wszystkich pseudofeministek, obrończyń religii i kleru, a także dla poparcia twierdzenia o lekceważącym i poniżającym stosunku religii i kościołów do kobiet kilka "miłych" przesłań dla Pań od "świętych" autorytetów kk: - "Każda kobieta powinna być przepełniona wstydem przez samo tylko myślenie, że jest kobietą" - św. Klemens z Aleksandrii, - "Kobiety mają milczeć w kościele." - św. Paweł z Tarsu, - "Przez bramę raju wpuszczają nas kobiety do piekła." - św. Cyprian, - "Kobieta jest istotą poślednią, która nie została stworzona na obraz i podobieństwo Boga"- św. Augustyn, - "Kiedy widzisz kobietę, pamiętaj to diabeł! Ona jest swoistym piekłem!" - Papież Pius II - "Za twym mężem powinno iść twoje pożądanie, to on powinien być twoim panem. Zniż się więc do poddaństwa, bądź jedną z podległych" - św. Jan Chryzostom, - "Dziewczynki rodzą się z uszkodzonego nasienia lub w następstwie wilgotnych wiatrów" - św. Tomasz z Akwinu, - "Obejmować kobietę, to jak obejmować wór gnoju" - św. Odo z Cluny, - "Kto obcuje z kobietami narażony jest na skalanie swego ducha" - św. Franciszek z Asyżu, - "Kobietę należy trzymać z dala od Biblii i wszelkich nauk. Kobieta uczona, to coś gorszego niż brodata" - François Garasse SJ, - "Kobieta to zwierzęca niedoskonałość" - św. Tomasz z Akwinu, - "Pośród wszystkich dzikich bestii nie masz szkodliwszej nad kobietę"- św. Jan Chryzostom. PS. Zaznaczam, że to nie są wszystkie opinie wypowiedziane i zapisane przez przedstawicieli przeróżnych religii pod adresem kobiet.... Ileż w nich "miłości, szacunku i bożego miłosierdzia"... Współcześnie kler identycznie ocenia i traktuje kobiety. Zadziwiający jest w tej sytuacji fakt, że w Polsce ponad 80% wiernych uczęszczających do kościołów ...to kobiety. "Gratuluję" tym wszystkim paniom "logicznego" myślenia, wiary w wymyślonego przez mężczyzn boga oraz poczucia godności i honoru.
już oceniałe(a)ś
14
1
A ja myślałem, że nic nie jest już w stanie przebić "adidasów marki nike"…
już oceniałe(a)ś
13
0
"Historia Kościoła to historia marginalizacji i dyskryminacji kobiet, które według nauczania z natury są istotami gorszymi od mężczyzn." Aga, inteligentna dziewczyno. Ta opinia jest bardzo powierzchownym uproszczeniem. Zapoznaj się np.z biografią i dziełem św. Katarzyny ze Sieny, św. Teresy z Avila, św. Faustyny, św. Benedykty od Krzyża. W historii Kościoła jest wiele kobiet niezwykłych!
już oceniałe(a)ś
1
11
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka