1/2
zamknij < >

Owsiak miał prawo wyrzucić chuligana z konferencji prasowej. Bo prawicowi bojówkarze medialni nie są dziennikarzami

Zdjęcie numer 1 w galerii - Owsiak miał prawo wyrzucić chuligana z konferencji prasowej. Bo prawicowi bojówkarze medialni nie są dziennikarzami

Źródło: Live Stream

Konferencja WOŚP/ ochroniarz WOŚP
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Owsiak miał prawo wyrzucić chuligana z konferencji prasowej. Bo prawicowi bojówkarze medialni nie są dziennikarzami
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Owsiak miał prawo wyrzucić chuligana z konferencji prasowej. Bo prawicowi bojówkarze medialni nie są dziennikarzami
Komentarze
Święte słowa, redaktorze Maziarski, absolutnie bez ironii trzeba tu się powołać na wielkiego medioznawcy ojca dyrektora Rydzyka, który już wiele lat temu, jakby w proroczym transie, przewidział jakość "niepokornego" dziennikarstwa słowami "nie nazywajmy szamba perfumerią". Kamera w rękach Stankiewicz czy Rachonia (oraz ich piewców i obrońców) to kastet czy inna pałka, a nie narzędzie do rejestracji rzeczywistości.
już oceniałe(a)ś
552
290
@swan_ganz Jezu, posikam się, Rydzyk nie opluł dziennikarza? Co najmniej order uśmiechu mu się należy, jak nie pokojowy Nobel:)))
już oceniałe(a)ś
76
25
@moskwasadowa Ty oplułeś Rydzyka, ja pokazałem ci, że zrobiłeś to niesłusznie a Ty zamiast skorzystać z okazji która ci stworzyłem i przeprosić Rydzyka to odwracasz kota ogonem..i plujesz dalej... Sikasz tez pod wiatr?
już oceniałe(a)ś
31
90
@moskwasadowa Ale w zasadzie z czego jest radość, moskwa? Z tego, że chama wyproszono? Że stało się to 2 dni przed finałem Orkiestry i na pewno odbije się to na mniejszej forsie w puszkach? Nie cieszy mnie to. W złym momencie się to stało. Nie bronię gościa z TV Republika, zwykła chamska prowokacja. Ale DZIŚ, tuż przed zbiórką, wolałabym, by chodziło nam o chorych, a nie o standardy tzw. dziennikarzy. Ta debata na później. Owsiak powinien był zdzierżyć chama. Ale cham niestety wiedział, że Owsiaka ostatnio łatwo z równowagi wyprowadzić. Więc tylko proszę pamiętać, że za radochą z wywalenia Rachonia stoi błoto, które przykleja się do jednej z najfajniejszych idei po '89. A Finał już pojutrze. W fatalnym klimacie.
już oceniałe(a)ś
51
31
@ewka_blaszczyk Dlaczego w fatalnym klimacie? Pogodę zapowiadają ładną - z rana słońce, bez mrozu, tylko wiatr trochę silniejszy. A kto ma wrzucić, ten wrzuci i tak. Ja np. wrzucę, jak zawsze, choć p. Owsiak - którego miałem zaszczyt i przyjemność poznać jeszcze w czasach Letnich Zadym Pośrodku Zimy (czyli przed narodzeniem wielu tutejszych Forumowiczów ;-) - coraz dalej jest od mojej bajki. Pozdrawiam
już oceniałe(a)ś
43
22
@ewka_blaszczyk A czy ja się cieszę? Widzisz gdzieś u mnie jakieś objawy radości? Niemniej szczuciu na Owsiaka trzeba się przeciwstawiać i na forum, gdzie, jak to w internecie, frustraci i chamidła są nadreprezentowani - poza tym to raczej nie "my" zaczęliśmy... Mamy milczeć, gdy z bydlaka robią bohatera, a z bohatera bydlaka, właśnie dwa dni przed finałem?
już oceniałe(a)ś
57
15
@moskwasadowa Nie milczeć. Absolutnie. Mamy przypominać o co w tym chodzi, do cholery. Chodzi o potrzebujących, a nie o to, by jakiś kretyn chodził w glorii chwały. By w niedzielę trochę mniej zorientowani w niuansach, chcieli dostać serduszko i by nie utożsamiali go z politycznym przekazem "Owsiak przekręciarz". Nie my zaczęliśmy... Pewnie, że nie. A Owsiak powinien być ponad chama.
już oceniałe(a)ś
34
14
@moskwasadowa nie, nie macie milczeć tylko w imieniu swoich czytelników dążyć do prawdy.. Jak to zrobić? Sikorski bardzo łatwo może udowodnić swoją kilometrówkę; wystarczy tylko, że poda gdzie i kiedy realizował te swoje poselskie obowiazki za które wziął kasę i takie ujawnienie zakończy temat raz na zawsze zamykając tym samym usta nienawistnikom... Owsiak może ujawnić ujawnić przepływy finansowe między WOŚP a tymi swoimi mrówkami, melonami czy innymi słoniami i w ten sposób rozwiać wszelkie kontrowersje jakimi żyja dziś nienawistnicy... Ani jeden, ani drugi tego jednak nie robi a wy; czerscy "dziennikarze" (cudzysłów nieprzypadkowy) nawet słowem nie wspomnicie o istniejących kontrowersjach a zamiast zawodowej dociekliwości, zawodowo demonstrujecie poziom swojego chamstwa... Takie zwykłego, prymitywnego chamstwa rodem spod budki z piwem jak u Maziarskiego w jego wynurzeniach... To zresztą typowe zachowanie reżimowych sługusów w państwach w których demokracja nie istnieje.. Po prostu znacie swoje miejsce w szeregu pokarmowym i nawet przez myśl wam ei przejdzie pytanie, które mogłoby negatywnie wpłynąć na to wasze miejsce w układzie pokarmowym naszej Republiki Kolesi..
już oceniałe(a)ś
23
65
@ewka_blaszczyk Komu przypominać? Tym co i tak nie wrzucą? Bo tacy tu plują. 95% ludzi pojęcia nie ma o żadnych Rachoniach, na szczęście. A Owsiak i tak jest święty, że wytrzymuje tę nagonkę. Właśnie w tym, że potraktował chama jak na to zasługiwał, jest jego siła - kto widział, ten wie, że na nic innego ów cham nie zasłużył. Niestety, przyszły takie czasy, kiedy nie wystarczy kultura i obrócenie sprawy w żart - chamstwo na łeb nam lezie, paluchy w oczy wkłada, jak się nie opędzimy, to nas zjedzą - oni żadnych oporów nie mają, nie ma dla nich żadnych granic.
już oceniałe(a)ś
48
20
@swan_ganz Ty nie dążysz do prawdy (razem ze swoją bandą), ty żądasz potwierdzenia swoich oszczerstw, a jeśli prawda jest nie po twojej myśli, tym gorzej dla niej.
już oceniałe(a)ś
50
17
@swan_ganz ...lepsz czerska gazeta od czekowkiego żurnała ku któremu powraca wot, taka post -dzierżyńkaja swołocz
już oceniałe(a)ś
29
16
@swan_ganz Mobilizacja SA, FSB i PIS czasami się nie udaje - musicie popracować jeszcze, żeby przejąć to forum:)))
już oceniałe(a)ś
52
16
@moskwasadowa Znam takie osoby, niemało ich... Za Owsiakiem nie przepadają, bo to panie "róbta co chceta i jazda bez trzymanki", ale dają, bo wstyd nie dać, jak cię osaczają dzieciaki na ulicy. Dziś zyskują brak wstydu - bo wiesz, co coś tam słyszały, że przekręt, że coś, SIĘ MÓWI. To się teraz przebija, a nie statystyki, ile dobrego Owsiak zrobił. Dlatego pisałam o złym momencie, nie dziś i nie te priorytety. Obym jednak się myliła i oby z puszek przy podliczaniu lała się forsa szerokim strumieniem.
już oceniałe(a)ś
36
8
@ewka_blaszczyk Normalne polskie bagno - nie ma, nie było i nie będzie w Polsce żadnej inicjatywy, a jeszcze nie daj Boże - skutecznej, której bezinteresowni nienawistnicy nie oplują i nie zgnoją. Ze świętego Franciszka zrobią zoofila, bo im psuje humor.
już oceniałe(a)ś
38
8
@hizbullah Ty jesteś zwykły prymitywny frustrat, masz procesor gorszy od ruskiego kalkulatora, tak że się tak nie czuj dowartościowany:)))
już oceniałe(a)ś
34
8
@moskwasadowa Przyjdzie czas, że i was będą wyrzucać. Wtedy będzie kociokwik :) zresztą czy wy jesteście dziennikarzami ? "Skandal w programie Tomasza Lisa (49 l.)! Zaproszony do studia Adam Michnik (69 l.) wyjął elektronicznego papierosa i zaczął się zaciągać, buchając dymem naokoło siebie. Prowadzący nie zwrócił mu jednak żadnej uwagi, tylko cierpliwie znosił kopcenie naczelnego "Gazety Wyborczej". dno i wodorosty :)
już oceniałe(a)ś
15
43
@moskwasadowa Dokładnie coś takiego napisałam wczoraj pod artykułem p. Czuchnowskiego :) Wygląda na to, że podobne umysły myślą podobnie.
już oceniałe(a)ś
19
8
@moskwasadowa No właśnie, leje się szlam, zamiast INFORMACJI. To może wkleję link, naiwnie wierząc, że ktoś przeczyta, zamiast się napi.rdalać: s2.wosp.org.pl/uploaded/files/files/20Finalsprawozdanie.pdf Signing off... akup aparatury i sprzętu medycznego dla oddziałów neonatologicznych : kontrakt 31 /1 2 /X X – 20 respirator ów noworodkow ych kontrakt 32 /1 2/X X – 14 aparat ów USG kontrakt 35/ 1 2/X X – 5 oksymetr ów tkankow ych kontrakt 01 /1 3 /XX – 37 monitor ów pomiarów przezskórnych kontrakt 02 /1 3 /XX – 19 stanowisk resuscytacyjn ych kontrakt 03 /1 3 /XX – 2 inkubatory do rezonansu kontrakt 04 /1 3 /XX – 24 kardiomonitory kontrakt 06 /1 3 /XX – ruchome stanowisko do nieinwazyjnego wspomagania oddychania noworodka i inkubator transportowy
już oceniałe(a)ś
17
3
@ewka_blaszczyk Dla prawicowych oszołomów to nie jest zły moment, ten moment został przez nich wybrany z premedytacją, żeby Owiakowi i Orkiestrze zaszkodzić. Specjanie prowokują i potem to rozdmuchują tuż przed finałem. Oni mają gdzieś uratowane życia dzieciaków, ich celem jest zniszczenie Owsiaka za wszelką cenę, bo on robi swoje od 23 lat bez patronatu kościelnego, a to ich boli najbardziej. "oby z puszek przy podliczaniu lała się forsa szerokim strumieniem." - będzie, bo ludzi z normalnymi ludzkimi odruchami jest więcej, to prawicowe (piiiip) jest marginesem, nawet, jak się licznie na forum tutaj wyżywają.
już oceniałe(a)ś
38
8
@ewka_blaszczyk Ooops, sorry za kaszanę. ;)
już oceniałe(a)ś
13
4
@lilly_16 No ale o tym przecież pisałam - oszołomy wybrały moment najlepszy, dla WOŚP jest fatalny. I tyle.
już oceniałe(a)ś
18
7
@swan_ganz Tu nie chodzi o kolec, ale o Kolco, drogi Łabądziu - to taka ulica w jednej ze stolic nawiedzanych czasami przez diaboły. Mało kto dziś czyta klasykę...
już oceniałe(a)ś
34
1
@ewka_blaszczyk że moment zły? pewnie, ale nie Owsiak sobie ten moment wymyślił. możliwe, że będzie mniej pieniędzy, ostatecznie nie co rok można bić rekordy. kiedyś te zbiórki muszą zmaleć, nie przywiązuję do tego wagi. boli mnie jedynie bezinteresowna chęć niszczenia wszystkiego wokół siebie u takich rachoniów, czy jak mu tam. jasne, że "Owsiak powinien być ponad chama." i jest. ale to nie powód, by tego chama tolerować. cham nie ma żadnych argumentów. gdyby je miał, to by zgłosił sprawę do prokuratury. równie dobrze mógłby zapytać Owsiaka, czy mógłby się odnieść do opinii, że jest pedofilem... wszystko w myśl mniemania, że obraźliwe pytanie to nie obraza i sąd za to nie skaże. rzygać się chce.
już oceniałe(a)ś
31
5
@kapitan.kirk to nie łabędź tylko schwanz - też z niemieckiego:) ganz schwanz:)
już oceniałe(a)ś
21
5
@moskwasadowa Mam nadzieję, że Was kiedyś też tak będą traktować, jak potraktowano Dziennikarza TV Republika Michała Rachonia. Tak, Dziennikarza, a nie przedstawiciela jak napisał Pan Maziarski. Tak, Pan Maziarski, nie dziennikarz. Też będą Was nazywać bojówkarzami.
już oceniałe(a)ś
10
40
@ruchaka czy to prawda, że twój login wziął się z tego, że cie ruch.ają wszędzie, gdzie się pojawisz? (to tylko próbka waszego 'prawdziwego' dziennikarstwa..:))
już oceniałe(a)ś
32
2
@ewka_blaszczyk Łomajgod! Ty chcesz, żeby biedna pis-prawica wykazała się umiejętnością czytania?! A do tego jeszcze podstaw arytmetyki?! Sięgnę jeszcze raz do klasyka mediów: "Ty czarownico!" Nie trzeba daleko szukać, właśnie jeden z tutejszych Szanownych Oponentów popisał się kompletną ignorancją w kilku dziedzinach, za to manierami trzypoziomywyższymi.
już oceniałe(a)ś
24
6
@ewka_blaszczyk Nie rozumiem, o co Pani chodzi. Owsiak odmówił odpowiedzi na prowokacyjne pytanie nie na temat i ewentualnie tylko to można mu mieć za złe, choć ja nie mam, bo bez względu na to, co by odpowiedział, ruszyłaby prawie taka sama kampania przeciwko niemu oparta na zawartej w pytaniu insynuacji. Nadal więc, kto by chciał, mógłby sobie pomyśleć, "że przekręt, że coś SIĘ MÓWI". Rachoń jednak po tej odmowie odpowiedzi zaczął się awanturować, uniemożliwiając zadawanie pytań innym dziennikarzom. To co miał, według Pani, zrobić Owsiak? Ulec szantażowi?
już oceniałe(a)ś
26
8
Wprowadzić wzorem PiS akredytacje albo olewać pytania i dziennikarzy jak to robi Jarosław K. i będzie po problemie Politycy rozpasali się w swych zachowaniach przekraczając wszelkie normy i dziennikarze jako czwarta władza nie chcą być od nich gorsi
już oceniałe(a)ś
29
5
@bacowa <<<to nie łabędź tylko schwanz - też z niemieckiego:)>>> A to ja nie znam. Po niemiecku to umiem tylko tyle co wszyscy: "raus", "hande hoch", "polnische banditen" i "du hast fantastische titsen". Pzdr
już oceniałe(a)ś
10
8
@kapitan.kirk To dam Ci "korki" gratis ;-) der Schwanz - ogon, a potocznie męski narząd płciowy.
już oceniałe(a)ś
18
0
@swan_ganz taaa, bylem tam kiedys. jak takich pofajnsow trzymali na Pietrowka 38
już oceniałe(a)ś
5
0
@demetria11 Masz ci los, jest nas tylu, że jeden przedział w pociągu przynajmniej zajmiemy;)
już oceniałe(a)ś
18
2
@jaski-tm To z Mistrza i Małgorzaty
już oceniałe(a)ś
18
2
@wybiorcze.konto Zamiast opisywać mi to wszystko odpowiedz na jedno pytanie: czy organy skarbowe lub prokuratura prowadzą jakiekolwiek postępowanie w sprawie Owsiaka i czy on jest o coś podejrzany lub oskarżony? Nie rozliczył się z czegoś, przepił grosz publiczny, oszukał? Nie? To dziękuję bardzo.
już oceniałe(a)ś
30
4
@ruchaka Hm, wiesz, moim zawodem jest właśnie dziennikarstwo (choć od lat uprawiam je już śladowo) i wbrew twoim bredniom dziennikarstwo nie polega na wstawaniu na konferencji prasowej i powtarzaniu pytań w kółko, żeby zrobić cyrk. Dziennikarstwo polega na tym, że się najpierw zbiera dowody, potem je ocenia, a potem żąda się odniesienia doń osoby, którą się o coś posądza. Tyle że zbieranie dokumentacji, jej ocena i analiza, także u ekspertów (bo sam dziennikarz o wielu dziedzinach po prostu nie ma pojęcia) są czasochłonne i wymagają pracy. Wystąpienie pana R. było zaprzeczeniem nie tylko dziennikarstwa, ale wręcz pokazem zaburzeń osobowości - tzw. zespół partacza - nie mam nic, więc drę ryja. Dziennikarstwo to są bardzo "Trudne sprawy", nie na takie rozumki małych misiów jak ty i ziomale z Republiki:)
już oceniałe(a)ś
28
4
@ruchaka napisał: "Na tym polega komuchu dziennikarstwo, a nie na odpowiadaniu na miłe pytania paniusi z tvn24 o samopoczucie i znamienite reformy przeprowadzane nieustannie przez rząd PO od 2007 roku." Nie na tym - ale ty pseudodziennikarzyno nigdy w życiu tego nie zrozumiesz.
już oceniałe(a)ś
25
3
@wybiorcze.konto Nie bardzo rozumiem czego ma dowodzić twój post? Że Owsiak ma firmę? Zupełnie jak Nawalny - za sam fakt 3,5 roku się należy!:)))
już oceniałe(a)ś
25
4
już oceniałe(a)ś
6
6
@swan_ganz nawet nie wiesz prymitywie co to Sadowoje Kolco.... z tobą dyskutować - strata czasu. Jak z innymi oczadzonymi smrodem z PiS-dy
już oceniałe(a)ś
17
4
@moskwasadowa "Nie bardzo rozumiem czego ma dowodzić twój post? Że Owsiak ma firmę?" Żeby miał... Akurat Złoty Melon jest własnością WOŚP. Owsiak pełni tam tylko funkcję prezesa. Tym samym cały wypracowany przez ZM zysk trafia do WOŚP.
już oceniałe(a)ś
13
4
@bazbaz73 Wiesz, ja po prostu nie jestem na bieżąco z tymi wymysłami "prawicy" - nie śledzę Owsiaka jak oni... Ale - jak widzisz - każdy pretekst jest dla nich dobry do tworzenia insynuacji i rzucania oskarżeń.
już oceniałe(a)ś
17
2
@hizbullah Olejnik to chyba jednak kobieta - chyba że nie - jak Curie-Skłodowska:)))) Twoje niewprawne obelgi mnie jedynie śmieszą, masz siłę rażenia papier toaletowy:)
już oceniałe(a)ś
16
2
@swan_ganz chamem i nieukiem jesteś właśnie ty. Zajrzyj nieuku do internetowego KRS, raportu NIK, kontroli UKS, Ministerstwa Spraw Społecznych, a zobaczysz chamie i cham Rachoń, że Owsiak jest czysty finansowo. Tylko takim chamom jak ty, cham Rachoń, debilni Karnowscy i psychiatryk24 nie chodzi o przejrzystość finansową, tylko o nienawiść i frustrację, że ktoś inny niż debil Rydzyk, potrafi przez wiele lat tworzyć wspaniały ruch społeczny, czego nie potrafią prawicowe oszołomy. A tak się starają przez wiele lat obrzydzić ludziom Owsiaka, a tu wielki ch.., ludzie co roku dają. I jeszcze jedno chamie, jak będziesz kiedyś na SOR w roli pacjenta, to zapytaj, skąd sprzęt.
już oceniałe(a)ś
17
4
@hizbullah Napisz jeszcze, że strzelałem w Katyniu do Polaków - nie żałuj sobie:)
już oceniałe(a)ś
8
3
@r1111111 Nas tak nie potraktuja, bo my sie nie zachowujemy jak niejaki M. Rachon.
już oceniałe(a)ś
3
3
@hizbullah Łżesz jak PiS (bo pies tak nie łże) - pisałem, że robiłem wywiad z Jaruzelskim, a nie że byłem jego "przyjacielem" (Jaruzelski nie przyjaźnił się z każdym gó...arzem-pismakiem). A Michnik odsiedział lata w pierdlu za takich gnojów jak ty - Michnik w sumie nie miał racji, trzeba było was w tym szambie zostawić:)
już oceniałe(a)ś
5
2
@wujojano I to jest bardzo dobry i prawdziwy komentarz do tamtego wydarzenia. Popieram.
już oceniałe(a)ś
1
0
@moskwasadowa Brawo ! Świetna riposta. Popieram.
już oceniałe(a)ś
2
0
Jeśli konfrencja prasowa WOŚP nie była właściwym czasem na zadawanie pytań, to w takim razie kiedy Gazeta Wyborcza spełni dziennikarski obowiązek i poinformuje społeczeństwo o sprawach, które były przedmiotem dociekań Michała Rachonia ? Kiedy będzie ten właściwy czas ? Kiedy GW poinformuje o decyzji sądu w sprawie między Owsiakiem a blogerem Matka Kurka, dotyczącej finansów WOŚP i finansowych działań Owsiaka. Czy Gazeta Wyborcza ma zamiar dotrzymywać standardów demokracji i bronić interesów społeczeństwa, czyli prawa do informacji ? Na wymienionym przykładzie widać, że wartości demokratyczne są obce Wyborczej, i że liczy się dla niej partykularny, grupowy interes, a nie jakieś tam społeczeństwo i "lipne" jego normy.
już oceniałe(a)ś
456
275
@roztoka Wołanie na puszczy. Swoją drogą to ciekawe jak wielu, którzy uważają się za forpocztę wolności i demokracji, mają poglądy na ową wolność tożsame z Breżniewem. Wyborcza to prawdziwy rezerwat takich stworzeń.
już oceniałe(a)ś
73
51
@roztoka Nie wiem jak ty, ale ja o tym w GW czytałem już dawno. Sęk w tym, że wy jesteście tak zaślepieni, że nawet jeśli wam się odpowie, to wy za tydzień znów przyjedzie pluć i zadawać te samy pytania. Kto to jest matka kurka? Głupawy krzykacz, który do puszki wrzucił 2 złote i żądał, aby wszystkie państwowe służby i cała prawna obsługa orkiestry zajmowała się przez pół roku jego idiotycznymi obliczeniami? Owsiak o tyle przegrał, że sąd nie uznał działalności głupiego kurka za znieważenie (a powinien). jesteście ludźmi, którzy nigdy nie zrobili nic dla innych, a swój egoizm ukrywacie opluwaniem.
już oceniałe(a)ś
75
59
@kazek100 A tobie radziłbym zanim zaczniesz mówić o zaślepieniu , samemu napić się zimnej wody. Może wtedy skumasz , że WOŚP a siłowe wyrzucenie dziennikarza ,jaki on by nie był, po zadaniu choćby najgłupszego pytania, to dwie oddzielne rzeczy. Ta pierwsza to pozytyw , ta druga to o ile się nie mylę, w cywilizowanym kraju jest przestępstwem. A gadanie Maziarskiego to kuriozum.
już oceniałe(a)ś
56
47
@sternickone A ja ci powiem, że po 15 latach odpowiadania na te same głupie pytani i ciągłego tłumaczenia, ż nie jestem wielbłądem, też by krzykacza posłał do diabła i z nim nie gadał.
już oceniałe(a)ś
44
29
@kazek100 Sorry , ale dla mnie nie ten klimat. Tego bronić się nie da.
już oceniałe(a)ś
12
20
@roztoka 1.konfrencja prasowa WOŚP była właściwym czasem na zadawanie pytań dotyczących WOŚP, a nie życia prywatnego p. Rachonia i jego żony czy p. Owsiaka i jego żony; 2.Pytania dot. spraw sądowych kierować do rzecznika stosownego sądu; 3. Sprawa blogera Matka Kurka czy matki Kurka nie była i nie będzie tematem konferencji prasowej w sprawie WOŚP. Cały tekst: wyborcza.pl/1,75968,17228904,Owsiak_mial_prawo_wyrzucic_chuligana_z_konferencji.html#ixzz3OKfRsTTa
już oceniałe(a)ś
20
11
@stanislaw.sk Niezbyt dobrze mnie zrozumiałeś. Nie chodzi mi wcale o konferencję prasową WOŚP. Napisałem wyraźnie, że jeżeli to nie był odpowiedni czas na zadawanie pytań dotyczących szczegółów finansowego funkcjonowania WOŚP, w tym zwłaszcza prywatnej firmy prowadzonej przez Lidię Owsiak, która jest bądź co bądź członkiem zarządu Fundacji WOŚP i zarazem pracownicą (!) tejże Fundacji. to w takim razie skoro to nie był dobry czas dla prawicowego dziennikarza, dlaczego sama Gazeta Wyborcza nie zainteresuje sie tym istotnym społecznie tematem. Dlaczego ignoruje temat wokół którego jest tyle kontrowersji w kontekście nagannej powszechnej polskiej praktyki ukrywania i cedowania na żonę swoich własnych prywatnych interesów oraz często spotykanego działania na szkodę fundacji. A zatem Gazeta Wyborcza nie drążąc tematu i ukrywając niewygodne dla J. Owsiaka fakty, rozmija się ze swoimi społecznymi obowiązkami i z demokratycznymi standardami.
już oceniałe(a)ś
19
11
@roztoka A gdzie czytasz ten artykuł o tej konferencji? W Gościu Niedzielnym? Ile razy należy odpowiadać na te same pytanie z tezą? Zadaj sobie pytanie: jeśli Owsiak kradnie to oni wszyscy kradną, bo muszą przecież o tym wiedzieć? Czy Wam naprawdę tak ciężko zrozumieć, że nie należy oceniać innych wg własnych przekonań? Tzn. że jeśli Ty byś zapierdo..ł komuś kasę to nie znaczy, że inny też by to zrobił? I jakoś się pojawiło wiele komentarzy bardzo jednostronnych, czyżby Wyborcza przyciągnęła nowych czytelników?
już oceniałe(a)ś
8
3
Mam aparat fotograficzny - jestem fotografem Mam gitarę - jestem muzykiem Mam mikrofon i kamerę - jestem DZIENNIKARZEM Litości
już oceniałe(a)ś
470
186
@arczi2015 Żeby być dziennikarzem to koniecznie z GW i TVN oraz ukończyć co najwyżej gimnazjum. Owsiak ceni takie dobre dziennikarstwo.
już oceniałe(a)ś
46
96
@arczi2015 <<<Mam aparat fotograficzny - jestem fotografem>>> Tak; zasadniczo takie jest słownikowe określenie na kogoś, kto robi zdjęcia. <<<Mam gitarę - jestem muzykiem>>> Owszem; pod warunkiem że na tej gitarze grasz. <<<Mam mikrofon i kamerę - jestem DZIENNIKARZEM>>> Tu już niekoniecznie - bo tylko wtedy, jeśli coś publikujesz i chodzisz na konferencje prasowe. Pozdrawiam
już oceniałe(a)ś
48
20
@kapitan.kirk Hm, w Sturmerze i Krasnoj Zwiezdie też dziennikarze? Nie wystarczy "publikować", oj, nie wystarczy...
już oceniałe(a)ś
40
14
@arczi2015 Owsiak nie ujawniając ksiąg rachunkowych i przepływów finansowych między WOSP a swoimi PRYWATNYMI firmami szkodzi nie tylko sobie, ale wszystkim innym organizacjom charytatywnym w polsce, osłabiając do nich zaufanie. W czym problem niech pokaże księgi i wszystko będzie OK. Nawet Matka Teresa przymuszona przez sąd ujawniła swoje finanse. Ale czy nie jest dziwne, że gdy sąd żąda ujawnienia ksiąg rachunkowych w tym samym momencie Owsiak czy też jego żona jedną firmę nagle zawiesza i zaraz zakłada nową. Po co? Niech Owsiak się wypowie i wyjaśni sprawę, bo to nie są jego pieniądze ale darczyńców którzy w dobrej wierze dają datki na chore dzieci.
już oceniałe(a)ś
31
60
@moskwasadowa <<<Hm, w Sturmerze i Krasnoj Zwiezdie też dziennikarze?>>> Owszem, tyle że durni. Kto powiedział, że dziennikarz idiotą być nie może? Chyba żadna profesja wolna od tego nie jest...
już oceniałe(a)ś
33
5
@arczi2015 Jak przypomniał niejaki @swan_ganz, najlepiej by było, gdyby Owsiak zareagował tak, jak zareagował Rydzyk na TVN: www.youtube.com/watch?v=7Ne71zLcUzQ&feature=youtu.be Oczywiście nikt Owsiakowi nie każe mówić "Szczęść Boże", to może pominąć :)
już oceniałe(a)ś
22
6
@kapitan.kirk Nie mylmy pracowników propagandy z dziennikarzami, od biedy można ich nazywać "publicystami", bo z informowaniem nie mają nic wspólnego.
już oceniałe(a)ś
25
6
@zdechniesz_zydzie Urządzisz konferencję prasową czy tak bardziej po parysku? :)
już oceniałe(a)ś
23
4
@zdechniesz_zydzie Nawiasem wcisnąłem kosz przy twoim poście - twój nick łamie kodeks karny
już oceniałe(a)ś
24
3
@moskwasadowa Ma Sz.P. całkowitą rację. Określenie "pracownicy propagandy" w odniesieniu do Pana Maziarskiego i innych osób z tzw. "zaprzyjaźnionych mediów" jest poprawnym określeniem :)
już oceniałe(a)ś
13
25
@moskwasadowa A wg mnie, żołnierz jest żołnierzem, a dziennikarz dziennikarzem niezależnie od tego, czy dobrej służą sprawie. Chlip, usunęli mojego posta z linkiem do "Rejsu", a tak się starałem ;-P
już oceniałe(a)ś
16
3
@kapitan.kirk Nie powiem, żeby mnie akurat twój post w tym miejscu zachwycił, ale dlaczego został usunięty? Pojęcie nie mam, za to wisi "twórczość" kogoś kto przedstawia się @zdechniesz_zydzie - od dawna podejrzewam, że ktoś tam w tej moderacji (podobno zatwierdzają usunięcie każdego postu dopiero po jego przeczytaniu) ma poważne problemy z czytaniem lub jest "sabotażystą":) Nawiasem, nie przejmuj się, wczoraj zniknął mój post o idiotyzmie zwalania terroryzmu islamskiego na "wielokulturowość".
już oceniałe(a)ś
20
2
@moskwasadowa Na nic pocieszenia - nie mogę już dłużej! Pójdę i zażyję trzysta kropel waleriany na eterze; położę się, może sen mi ześle zapomnienie ;-P
już oceniałe(a)ś
3
1
@kapitan.kirk :))) Ja naprawię sobie zippo - nie mam prymusa:;)
już oceniałe(a)ś
4
3
@anija777 Prędzej czy później ktoś tam oprzytomnieje i usunie te haniebne wpisy, na ogół jednak trzeba wysłać ponaglenie, choćby pod listy@wyborcza.pl, moderacja po prostu nie czyta tak na oko 95% wpisów... Przyznam się, że już mi się czasami nie chce do nich pisać w takich sprawach, za dużo tego...
już oceniałe(a)ś
12
3
@arczi2015 Mam aparat fotograficzny - jestem fotografem Mam gitarę - jestem muzykiem Mam mikrofon i kamerę - jestem DZIENNIKARZEM Pisze na łamach Gaziety - jestem zajebistym dziennikarzem... litości xD
już oceniałe(a)ś
6
21
@arczi2015 Piszę dla gazety wyborczej - jestem dziennkiarzem
już oceniałe(a)ś
5
13
@seba223242 Ty nie piszesz dla gazety, ty po gazecie mażesz - razem z kolegami:)
już oceniałe(a)ś
15
3
@anija777 Autobus z rozgrzanymi prokuratorami już grzeje silniki.Twój głos został wysłuchany. Czuwaj!
już oceniałe(a)ś
1
5
@arczi2015 a małpa z brzytwą robi jako fryzjer...
już oceniałe(a)ś
2
1
"Najwyższa pora, żeby przestać ulegać moralnemu szantażowi medialnych bojówkarzy i gangsterów, którzy podszywają się pod dziennikarzy." O, reaktywowali Żołnierza Wolności!
już oceniałe(a)ś
424
200
@zosima trafione w sedno tarczy...tak samo pisali o "pseudo-dziennikarzach" i sprzedawczykach z Wolnej Europy
już oceniałe(a)ś
42
17
Jak ktoś zadaje niewygodne pytania to zaraz chuligan ?
już oceniałe(a)ś
392
229
@jtp2 Ładnie to określasz ,niewygodne pytania .
już oceniałe(a)ś
25
25
@jtp2 Czy cała konferencja powinna być przeznaczona na zadawanie w kółko jednego pytania na które Owsiak nie odpowie. Oczywiscie że Rachoń powinien ciągnąć ten temat ale w cywilizowany sposób a jesli (czego nie wiem) okaże się ze sa jakieś przekręty albo co najmniej wątpliwości to nalezy zawiadomić prokuraturę ze swoimi materiałami.
już oceniałe(a)ś
35
19
@jtp2 Niewygodne pytanie. Kto jest twoim idolem i dlaczego Lenin ?
już oceniałe(a)ś
41
20
@jtp2 niewygodne pytanie 2 np.czy nadal jesteś pedofilem? Jestem z kamerą, odpowiedz tak czy nie?
już oceniałe(a)ś
33
13
@jtp2 zadaj takie same pytania caritasowi
już oceniałe(a)ś
23
9
Oddzielmy wreszcie sprawy Owsiaka od Orkiestry. Opinia publiczna ma prawo wiedzieć jak funkcjonuje fundacja i firmy związane z pieniędzmi Orkiestry, przecież są to pieniądze nas wszystkich. Pytania o finanse Owsiaka są pytaniami, odróżniajmy je od hejtu. Powinniśmy uzyskać odpowiedzi na pytania, czy i w jaki sposób fundusze fundacji zasilają/nie zasilają firmy Owsiaka.
już oceniałe(a)ś
334
128
@markowski222 Mało masz odpowiedzi ?Pytania z tezą ,to jest dziennikarstwo ?Jeżeli masz dalej pytania ,to już z Tobą nietęgo .Po takim maglu w zeszłym roku ,jeżeli by było coś na rzeczy ,Urząd Skarbowy na pewno prześwietlił wszystko z nadmiarem .
już oceniałe(a)ś
57
57
@borman60 Tak. Urząd Skarbowy już prześwietlił żonę Nowaka. O czym Ty człowieku mówisz. Ty żyjesz w POlsce a nie w Norwegii. Tu się dzieją takie numery, że za film o tym byś Oskara dostał. W towarzychu tym czy owym {nie ma znaczenia partia} załatwisz niemal wszystko. A jak jesteś tak wysoko jak Owsiak to da się skręcić niemal wszystko, choć nie twierdzę, że to w jego przypadku konieczne, acz kwestia z Melonem Złotym jest dwuznaczna i Owsiak nigdy jej nie wyjaśnił transparentnie.
już oceniałe(a)ś
47
39
@zlosliwyskrzat Człowieku, to tylko twoje - niczym niepotwierdzone - wynurzenia. Nie masz grama dowodu, ale nie lubisz Owsiaka, to sobie założysz, że kradnie i będziesz to wciskał innym. Masz dowody, szuraj na prokurature. Nie ufasz sądom, zmień władzę. Ale nie zadawaj po tysiąc razy tego samego pytania, na które ktoś nie chcę (do czego ma pełnę prawo) ci odpowiedzieć. Kim był ten człowiek, żeby Owsiak miał obowiązek z nim dyskutować? Nie wystarczy kupić dyktafon za 50 zł, żeby być dziennikarzem. Miło by było mieć ze sobą choćby akredytację. Prawada jest taka, że ciebie, jak i resztę wiecznie obrażonych katolików boli fakt, że ludzie ładują taką kasę na świecką Orkiestrę, a nie kościelny Caritas. A Caritas, który 90% swoich środków przejada na administracje i Bóg wie na co jeszcze... to jest dopiero złodziej.
już oceniałe(a)ś
43
39
@siwytm1 tiaaaa to o Caritasie to za to potwierdzone wynurzenia... LOL A co do Owsiaka - to widzę, że wiedza się nie przebija do niektórych - Rachoń zapytał o to, dlaczego Owsiak nie wykonuje postanowienia sądu. Sąd potwierdził, że Matka Kurka opisując, delikatnie mówiąc, niejasności w przepływach finansowych między WOŚP a prywatnymi spółkami Owsiaka, trzymał się faktów i nakazał udostępnienie ksiąg tychże firm. Owsiak tego nie zrobił. Skoro jest osobą publiczną, korzysta ze wsparcia publicznych pieniędzy (chcąc nie chcąc też "daję na Owsiaka" bo samorządy dopłacają organizując WOŚP - czyli moje podatki w jakimś stopniu też tam lądują) to publiczne zapytanie go o powstałe niejasności i uchylanie się od wykonania polecenia sądu są chyba jak najbardziej na miejscu, nie uważasz? Histeryczna obrona Owsiaka wobec ewidentnych, potwierdzonych przez Sąd powtarzam, wątpliwości co do transparentności finansów WOŚP nosi znamiona sekciarstwa. Do wczoraj śmiałam się z nazywania WOŚP sektą, po wczoraj, niestety przyznaję, że coś w tym jest. Kult Owsiaka, tak bym to nazwała. A na temat WOŚP to można dyskutować i dyskutować... przede wszystkim dlatego, że zajmuje się publiczną zbiórką pieniędzy na coś, co powinno Państwo zabezpieczać, a Państwo zamiast samo kupować ten sprzęt uruchamia ogromną machinę wspomagania Orkiestry na szczeblach samorządowych i nie tylko, a za tym idą pieniądze. Publiczne pieniądze, które bez tej całej szopki mogłyby wspomóc placówki szpitalne. #zelaznalogika
już oceniałe(a)ś
30
19
@markowski222 Owsiak i jego współpracownicy wiele razy udzielili odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące Orkiestry. Co więcej wszystkie dokumenty sa do wglądu na ich stronie. Problem polega na tym, że zadający pytania nie słyszą takich odpowiedzi jakich oczekują. Co więcej nie mogą zdobyć żadnych dowodów na jakiekolwiek machlojki. Zostaje im w natarczywy sposób zadawać ciągle te same tendencyjne pytania licząc, że w końcu ktoś nie wytrzyma i komuś strzeli w mordę. Kolega markowski222 też chyba o to się prosi.
już oceniałe(a)ś
15
12
@markowski222 To, czy dasz hajs na Orkiestrę, zależy tylko od Ciebie. Jeżeli jesteś święcie przekonany o machlojach Owsiaka, to zwyczajnie zaniechaj dotowania całej akcji i nie ględź że masz prawo wiedzieć co się z pieniędzmi dzieje. Podsumowując: dajesz, to wierz że pieniądze idą na szczytny cel, nie wierzysz, nie dawaj...
już oceniałe(a)ś
4
3
@zdzislawes Nie jestem natarczywy ani chamski - w przeciwieństwie do ciebie! Popieram Owsiaka i WOŚP. Uważam że Owsiak i jego firmy powinny być wolne od wszelkich wątpliwości i transparentne. Odróżnij człowieku Fundację WOŚP od FIRM, które prowadzi Owsiak!
już oceniałe(a)ś
3
1
@ekatyushh Może ma Owsiak doskonały wzór w KK? Przecież dając na tacę nie znamy rozliczenia tych datków. O Urzędzie Skarbowym nie wspominając, bo nie dotrze nigdy do wartości rzeczywistych darowizn jakie dostaje KK. I bez urazy, jestem wierzący.
już oceniałe(a)ś
2
1
Już słyszę skowyt Terlikowskiego gdyby któryś z dziennikarzy biegał za prymasem czy innym sukienkowym i pytał go o księdza Lemańskiego albo o ofiary pedofilii. Rachon to żaden dziennikarz, posiadanie kamery nie robi ze mnie kamerzysty, zwykły pajac który chcąc sie wyróżnić robi z siebie durnia
już oceniałe(a)ś
248
130
@lica79 ....... s k o w y t ? Nigdy z takim określeniem nie spotkałem sie wobec lewicowych dziennikarzy, a wobec prawicowych stale sie spotykam. No to jak jest z tą .. M O W Ą ... N I E N A W I Ś C I ..? Kto się nią w rzeczywistości posługuje?
już oceniałe(a)ś
11
19
...trzy lata temu na Śląsku, podczas dorocznej Węgrowi zniesmaczonemu "polskimi żebrakami z puszkami" na ulicy wyjaśniłem, czym jest WOŚP...po chwili opuścił grupkę siedzących obok niego Polaków i wyszedł...wrócił po kilkunastu minutach. Wrzucił WOŚP-owi 50 złotych...
już oceniałe(a)ś
205
101
@imposztor zmusiles Wegra sam, czy wezwales na pomoc Owsiakowe karki ???
już oceniałe(a)ś
35
72
@gazeta_mi_nieplaci ...nie musiałem zmuszać...to po prostu był inteligentny gość! PS. Nie napiszę mu o twoim komentarzu...bo nie wiem jak po węgiersku jest "ciul".
już oceniałe(a)ś
36
13
@imposztor "Fasz" ;-)
już oceniałe(a)ś
12
1
@kapitan.kirk Dzięki :-)
już oceniałe(a)ś
4
0
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka