6/6
zamknij < >

Jak wygląda wystawa główna Muzeum II Wojny Światowej krytykowana przez prawicę? Zobacz

Zdjęcie numer 6 w galerii - Jak wygląda wystawa główna Muzeum II Wojny Światowej krytykowana przez prawicę? Zobacz

RENATA DĄBROWSKA

Zabawkowy samochodzik wydobyty spod gruzów domu w Kaliszu zbombardowanego we wrześniu 1939 r.
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Jak wygląda wystawa główna Muzeum II Wojny Światowej krytykowana przez prawicę? Zobacz
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Jak wygląda wystawa główna Muzeum II Wojny Światowej krytykowana przez prawicę? Zobacz
  • Zdjęcie numer 3 w galerii Jak wygląda wystawa główna Muzeum II Wojny Światowej krytykowana przez prawicę? Zobacz
  • Zdjęcie numer 4 w galerii Jak wygląda wystawa główna Muzeum II Wojny Światowej krytykowana przez prawicę? Zobacz
  • Zdjęcie numer 5 w galerii Jak wygląda wystawa główna Muzeum II Wojny Światowej krytykowana przez prawicę? Zobacz
  • Zdjęcie numer 6 w galerii Jak wygląda wystawa główna Muzeum II Wojny Światowej krytykowana przez prawicę? Zobacz
Komentarze
Należy wysłać Glińskiego do Syrii dla zgłębienia pozytywnych aspektów wojny. Chętnie zafunduje ministrowi kultury bilet do Syrii w jedną stronę.
już oceniałe(a)ś
42
35
Pozytywne cechy wojny? A co dla Polski było pozytywnego w utracie 6 mln obywateli, 1/3 ziem, przesiedleniu kilku milionów i utracie niepodległości na 45 lat?
@grosz-ek To, że z tego narodził się prorok Jarosław, i utworzył PiS i nastał dobrobyt itp .... dobra, żartowałem
już oceniałe(a)ś
8
7
Nie ma POZYTYWNYCH aspektów wojny! Na podobnej zasadzie pozytywnym aspektem więzienia jest budowanie braterstwa, wspólnoty współwięźniów. Wygląda na to, że Europę znowu musi przeorać wojna, żeby wszystkie te barany lubujące się w defiladach skonstatowały,że chyba jednak za dużo pozytywów wojna nie przynosi. A wystarczy zobaczyć na Donbas - same plusy: zabici, ranni, okaleczeni, gruzy, utopione pienądze, ruina gospodarcza, zaburzenia psychiczne i dysfunkcyjność społeczna osób z objawami stresu pourazowego, rozbite rodziny, bieda. No, ale patriotyzm w narodzie i poczucie wspólnoty silne -aż rośnie serce na ten widok
@greggreg1986 Święte słowa. Wojna jest najgorszym złem, jakie można sobie wyobrazić.
już oceniałe(a)ś
19
0
@greggreg1986 Nie nie pozwolimy tym baranom na prężenie muskułów i gloryfikację wojny. Trzeba przepędzić te brunatno-katolicką chołotę.
już oceniałe(a)ś
2
2
@greggreg1986 słuszność w całej rozciągłości.
już oceniałe(a)ś
0
0
Koncepcja prof. Glinskiego to jedyna szansa na uratowanie tego muzeum i zogniskowanie go na opcji polonocentrycznej. Historia II WS musi miec polska perspektywe, nie kosmopolityczna czy ponadnarodowa.
@junkier Tak oczywiście, w końcu wojna była tylko u nas i nigdzie indziej, niedługo się okaże, że Lech Kaczyński był bohaterem powstania kościuszkowskiego, styczniowego i warszawskiego, czemu by nie, papier przyjmie każdy debilizm ...
już oceniałe(a)ś
14
12
@junkier To była wojna światowa, czemu muzeum MUSI mieć polską perspektywę? Takich muzeów zresztą mamy już setki w naszym kraju... Czy możemy wreszcie spojrzeć na siebie jako na duży, wartościowy kraj europejski, będący częścią większej całości, częścią Europy, a nie bez przerwy wracać do naszej perspektywy? Co to w ogóle znaczy? Perspektywy z polskiego zaścianka??? Kto to zrozumie poza nami? Pozbądźmy się wreszcie kompleksów, mamy na to szansę po tylu wiekach niebytu i przeróżnych okupacji... to znaczy przepraszam, chyba mieliśmy...
już oceniałe(a)ś
14
0
@junkier Mam nadzieje, ze to tylko sarkazm
już oceniałe(a)ś
0
0
Jak wynika z powyższego opisu, polscy naziści byli jedynymi, którzy dokonywali tzw. sąsiedzkich mordów na Żydach. Na tych jakże biednych Żydach, którzy tak radośnie i ochoczo donosili na Polaków, Sowieciarzom. Zapewne słowem nikt nie beknął o Judenrantach czyli o bratobójczych eksterminacjach wewnątrz środowiska żydowskiego, które zakrojone były na grubo większą skalę. Ale co tam. Po "Bidzie" i "Pokłosiu" można się już wszystkiego spodziewać. W końcu dopłaciliśmy 160 mln do muzeum młotkującego nas nieustannie i dopłacamy co roku kolejne.
@Michal Xinski Po tobie też można się wszystkiego spodziewać. Szczególnie palenia ludzi w stodołach-jeśli nadarzy się ku temu okazja.
już oceniałe(a)ś
7
7
@Michal Xinski Chcialbym dozyc dnia gdy na tym forum zostanie opublikowana jedna twoja wypowiedz, ktorej nie mozna zakwalifikowac do dzialu bzdur, glupot, kretactw i matolstwa.
już oceniałe(a)ś
5
5
Dziękuję Panu za ukazanie w przystępnych słowach okropieństwa powodowanego przez wojny... wszystkie wojny. Żyjemy w czasach pogardy dla ludzkich cierpień, a ludzie, mieniący się przywódcami prowadzą nas ku zagładzie. I nie są to słowa gołosłowne! Prąc, do zaprowadzania porządków według swych wyobrażeń i zgodnych ze swoją ideologią, dążymy do ogólnoświatowej zagłady! Świat (Ziemia) to przetrwa...a My?
już oceniałe(a)ś
28
32
Świnie opanowały folwark, rządzone są przez samotnego wieprza, który postanowił tworzyć nową rzeczywistość łącznie z zakłamywaniem historii. Pozostaje mieć nadzieję, że suweren tj. mieszkańcy folwarku przejrzą na oczy, pójdą po rozum do głowy i przepędzą wieprzka oraz jego stado od koryt. Pozostaje mieć nadzieję, że już wkrótce wieprz i jego frakcja wylądują tam, gdzie ich miejsce - na śmietniku historii.
już oceniałe(a)ś
22
18
POZYTYWNE ASPEKTY WOJNY?!?!?! Czy jest na sali lekarz???
już oceniałe(a)ś
15
23
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka