1/4
zamknij < >

Sensacyjne grodzisko Scytów na Podkarpaciu. Trzeba przepisać podręczniki

Zdjęcie numer 1 w galerii - Sensacyjne grodzisko Scytów na Podkarpaciu. Trzeba przepisać podręczniki

MATERIAŁY PRASOWE UNIWERSYTETU RZESZOWSKIEGO

  • Zdjęcie numer 1 w galerii Sensacyjne grodzisko Scytów na Podkarpaciu. Trzeba przepisać podręczniki
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Sensacyjne grodzisko Scytów na Podkarpaciu. Trzeba przepisać podręczniki
  • Zdjęcie numer 3 w galerii Sensacyjne grodzisko Scytów na Podkarpaciu. Trzeba przepisać podręczniki
  • Zdjęcie numer 4 w galerii Sensacyjne grodzisko Scytów na Podkarpaciu. Trzeba przepisać podręczniki
Komentarze
fajny artykuł ale niestety wyborcza nie trzyma poziomu i opłaca za dużo troli nie ma nawet z kim porozmawiać pod artykułem bo 80% komentarzy to jakieś trolowskie bzdety bo nie wierzę żeby ludzi zainteresowani tematem takie bzdury wypisywali , taki mój apel do redakcji żeby to jednak ograniczyć bo w dziale nauka nie każdy ma ochotę się polityką zajmować
już oceniałe(a)ś
0
0
Nic nowego nie odkryli, od zawsze antropologicznie bliżej było Polakom do Scytów. Persony o poglądach Social-Nacionalism takie jak Varg od dawna o tym mówiły, więc Polscy archeolodzy są trochę opóźnieni.
@ykrieger Cos sie panu ostro pomylilo. Scytowie byli blisko spokrewnieni z Persami. Plemiona slowianskie, w okresie o ktorym tu mowa, zamieszkiwaly blota Prypeci. Gdzie im tam do rozmachu Scytow wedrujacych od gor Altaju (Pazyryk) do Sr. Europy. To przeciez Scytowie spalili Biskupin.
już oceniałe(a)ś
0
0
@drzewacz Proto-Słowianie pochodzą z Scytii, wystarczy zbadać ich kulturę, architekturę i popatrzeć na dzisiejsze odkrycia archeologiczne. W skład Słowian wchodzą Bałtowie jak i najczęściej Dynarowie, duży wpływ miały też ludy Uranic : Ugro- Fińskie. Fenotypowo, antropologicznie Polacy jak i inni Słowianie są podobni do tamtejszych Scytów. Patrząc na wędrówki ludów też by się zgadzało.
już oceniałe(a)ś
0
0
To, że Polacy pochodzą ze wschodu widać na codzień
już oceniałe(a)ś
0
0
podobno pochodzimy of Piasta? czyli Piast byl Iranczykiem??
@johny W tak krótkiej wypowiedzi dwa kretynizmy. Widać, że na szkołę kamieniami rzucałeś a książki masz za podstawki do piwa.
już oceniałe(a)ś
0
0
No a moze nie scytow tylko Syców? A co na to narodowcy? Cywilizacja przyszla ze wschodu od banderowcow a mity i bajki z zydowskiej pustyni. Jak żyć jak zyc Hiacyncie Kaczynski
już oceniałe(a)ś
0
0
No, scyt sctytów.
już oceniałe(a)ś
0
0
Żadna wielka rewolucja - o tym że Sarmaci (spokrewnieni ze Scytami) opanowali tereny aż do Wisły i Dunaju pisał już dwa tysiące lat temu Pliniusz Starszy - źródło raczej powszechnie dostępne i znane.
@jd29 Tereny na wschód od Wisły nazywał Sarmacją, co było jeszcze bardziej ogólnilowe niż współczesny termin "Europa Wschodnia". Pliniusz nie miał nawet śladowej wiedzy (jak i każdy inny Rzymianin co się dzieje na wschód od Wisły i jakie ludy tamże żyją. Za to dobrze ów termin świadcyz o skali jego niewiedzy w kwestii rozmiaru i zróźnicowania geograficznego tych ziem.
już oceniałe(a)ś
0
0
Scytowie byli w końcu spokrewnieni z Sarmatami, a przecież już w XVI wieku szlachta polska twierdziła, że Sarmaci to ich przodkowie, więc wszystko się zgadza.
@jd29 Sarmaci ze Słowianami nie mają NIC wspólnego - to mit , pewien konstrukt intelektualny (skądinąd niezwykle dla dziejów I RP szkodliwy).
już oceniałe(a)ś
0
0
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka