1/4
zamknij < >

Kto zabił Człowieka Lodu? Inspektor policji na tropie mordercy sprzed 5 tys. lat

Zdjęcie numer 1 w galerii - Kto zabił Człowieka Lodu? Inspektor policji na tropie mordercy sprzed 5 tys. lat

Fot. Andrea Solero AFP/EAST NEWS

Według naukowców tak wyglądał "człowiek z lodu"
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Kto zabił Człowieka Lodu? Inspektor policji na tropie mordercy sprzed 5 tys. lat
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Kto zabił Człowieka Lodu? Inspektor policji na tropie mordercy sprzed 5 tys. lat
  • Zdjęcie numer 3 w galerii Kto zabił Człowieka Lodu? Inspektor policji na tropie mordercy sprzed 5 tys. lat
  • Zdjęcie numer 4 w galerii Kto zabił Człowieka Lodu? Inspektor policji na tropie mordercy sprzed 5 tys. lat
Komentarze
niby tysiące lat minęły a motywacje do zabójstwa takie same nienawiść, zazdrość lub zemsta
już oceniałe(a)ś
1
0
Czas wydać europejski nakaz aresztowania.
już oceniałe(a)ś
0
1
Ten śledczy nie powiedział nic nowego. Wszystkie te fakty znane są od lat i opisane w naukowych publikacjach... I były już tak samo interpretowane co najmniej dekadę temu. Dodam jeszcze, że komentarz archfila poniżej jest całkowicie słuszny.
już oceniałe(a)ś
1
0
"Dla potrzeb śledztwa ofierze nadano przydomek Ötzi" - bzdura, pod tym imieniem "człowiek z lodu" znany jest już od ponad 20 lat. "Sprawca nie ukradł cennego miecza Ötziego" - no pewnie, przecież miecze w tamtym czasie nie były jeszcze znane, a Ötzi miał przy sobie tylko siekierę z miedzi!
@archfil Ile masz lat? Z wpisu wynika, że byłeś świadkiem wydarzenia.
już oceniałe(a)ś
0
0
@wyboga Z wpisu wyniku jedynie, że kolega archfil przeczytał coś z dziesiątek publikacji naukowych i popularnonaukowych, ktore się na temat Ötziego ukazały przez ostatnie bodaj 20 lat, w których wszystkie te zdumiewające fakty odkryte przez pana policmajstra już dawno zostały opisane i zinterpretowane. Instytucje zarabiające na mumii co kilka lat robią wokół niej troachę rabanu, bo odświeżyć zainteresowanie mediów i publiczności - wynajęcie pana detektywa jest klasycznym tego typu działaniem, tekst w Wyborcej jest klasycznym tego efektem, zaś twój wpis - klasycznym przykładem zdumienia wynikającego z niewiedzy.
już oceniałe(a)ś
0
0
@maxthebrindle I/lub odwiedził fantastyczne muzeum archeologiczne w Bolzano (nie na wyrost nazywane muzeum Ötziego).
już oceniałe(a)ś
0
0
@wyboga Pewnie przeczytał jakieś książki, cwaniak jeden.
już oceniałe(a)ś
0
0
"Dla potrzeb śledztwa ofierze nadano przydomek Ötzi - od doliny, w której został znaleziony" - od Alp Ötzalskich, a nie od doliny. Nie znaleziono go w żadnej dolinie, tylko wysoko w górach, na przełęczy. Na tym właśnie polega cały dowcip - nauka nie potrafi wyjaśnić jakim cudem lód więził go przez tak długi czas (lodowiec nieustannie spływa w dół...). Pierwsze "teorie spiskowe", z początku lat 90. (mówiące, że ciało podrzucono na lodowiec dla wywołania sensacji), oparte były właśnie na tych wątpliwościach. Także określenie pana inspektora "Zabójstwo na lodowcu" - nie jest nic a nic przesadzone.
już oceniałe(a)ś
0
0
Po co badać, wiadomo, że zabiły Ruskie z Tuskiem. Bombą termobaryczną.
już oceniałe(a)ś
0
0
To dość niewiele z tego, co wiadomo na temat śmierci Oetziego. Nie napisano nic o tym, że na jego ubraniu znaleziono krew czterech różnych osób, że na grocie jednej z jego strzał była krew dwóch różnych osób, że w ręku trzymał nóż (co przeczy koncepcji, że strzał go zaskoczył). Jego łuk nie tylko nie był gotowy do strzału, ale nigdy nie był użyty - to był nowy łuk, który robił i jeszcze go nie skończył. I tak dalej. Niestety, wiedza o rzeczach ciekawy czerpana z gazet, to przeważnie informacje typu Radio Erewań. Ktoś coś gdzieś przeczytał jednym okiem, pobieżnie tłumaczy i publikuje dalej.
już oceniałe(a)ś
0
0
"University of Kiel w Niemczech" w tekście napisanym po polsku... Dajcie albo całą niemiecką nazwę, albo po polsku Uniwersytet w Kilonii, a nie takie kuriozum jasno wskazujące, że wzieliście ten tekst z jakiegoś anglojęzycznego serwisu. A tajemniczy "Instytut w Bolzano" zajmuje się badaniem mumii, tak nawiasem mówiąc.
już oceniałe(a)ś
0
0
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka