1/2
zamknij < >

Masowe wymierania. Naukowcy odkryli ich źródło

Zdjęcie numer 1 w galerii - Masowe wymierania. Naukowcy odkryli ich źródło

Wimikedia Commons

Krater w Arizonie powstały w wyniku uderzenia meteorytu
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Masowe wymierania. Naukowcy odkryli ich źródło
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Masowe wymierania. Naukowcy odkryli ich źródło
Komentarze
może to co zabijało, przynosiło również nowe życie?
@cezar85 nigdy nie zabijało 100 % życia na ziemi
już oceniałe(a)ś
1
0
@cezar85 Oczywiscie, że tak. Potężne uderzenie powodowało czasowy zanik pola magnetycznego Ziemi. brak pola powodował z kolei solidne (ale nie smiertelne) zwiększenie promieniowania ultrafioletowego. Ono z kolei powodowało przyspieszenie mutacji - jedne gatunki cofały się inne dostawały "kopa w górę".
już oceniałe(a)ś
1
0
@cezar85 No co Ty, spytaj katolików po lekcji religii, to ci powiedzą prawdę o jabłuszku, Ewie i Adasiu...że życie to ich robota. I wrednego węża co ich namówił... ( i niema się co śmiać, w Polskich szkołach na "lekcjach religii" dzieci są tego uczone...)
już oceniałe(a)ś
1
0
@outsider44 4 Zanik pola magnetycznego z powodu zderzenia z kometą/planetoidą? Raczej nie :/
już oceniałe(a)ś
2
1
Czyli kiedy najbliższe wymieranie?
@Maciej Prochowski Już się zaczęło. Tym razem zamiast planetoidy przydarzył się homo sapiens.
już oceniałe(a)ś
2
0
@Maciej Prochowski Komórek mózgowych? Trwa nieprzerwanie.
już oceniałe(a)ś
4
4
no dobrze, a gdzie jest krater po wymieraniu permskim, musi być dużo większy.
@zetoxa Może zostań geologiem i znajdź? Całe życie się innymi wyslugujesz? Podpowiem : permskiego krateru możemy nie znaleźć już nigdy
już oceniałe(a)ś
13
13
@zetoxa Albo nawet dwa kratery.
już oceniałe(a)ś
3
2
@zetoxa Prawdopodobnie znajduje się w Australii lecz przez spory okres czasu i ruchy tektoniczne ciężko jest określić jego wielkość.
już oceniałe(a)ś
1
0
Wydawało mi się, że już dawno temu to ustalili...
już oceniałe(a)ś
7
9
Tę teorię i związane z nią nie tylko wymieranie gatunków, ale też i przebiegunowanie Ziemi ( którego wynikiem był czasowy zanik pola magnetycznego - co miało ogromny wpływ na rozwój jednych gatunków, a zanik innych) poznałam jako dzieciak z książki wydanej chyba w końcu lat 60 ubiegłego wieku. rewelacja jakby częściowo nieświeża.
@outsider44 4 Może wcześniejsza hipoteza została potwierdzona współczesnymi badaniami? Nauka to nie Biblia czy inszy Koran.
już oceniałe(a)ś
1
0
Nostradamus (1503 – 1566) Opis przyszłego przejścia jakiejś planetoidy obok Ziemi, około 4/10/2044 (?!) "Gdy Księżyc ukryty w głębokiej ciemności, przybędzie rdzawoczerwone ciało niebieskie. Z otchłani Kosmosu nadciągnie czysta groza, aby pokarać grzeszną ludzkość. Olbrzymia rdzawa tarcza postrachem żywych, Jej blask jest tak jasny, że noc staje się niby dniem, W czasie jej drogi wielkie zakłócenia i wstrząsy, Przerażona ludzkość oczekuje końca wszystkiego! Niespodziewany gość, niszczyciel-wędrowiec, przybył z otchłani spoza wielkiego kręgu, Aby zniszczyć stare i zbudować nowe, na Ziemi i na niebieskim firmamencie. W czasie przejścia potwora, wiara ludzka będzie zachwiana, Ziemia jak gdyby stanie w przerażającym oczekiwaniu na apokaliptyczny los, który jeszcze jednak nie nadejdzie, Na lepsze zmieni się oś, doba i klimat, po czterech nastąpi długi pokój!" (w innym miejscu N. napisał, że po tym spotkaniu doba wydłuży się do 24h i zniknie rok przestępny.)
Jeszcze jedno, ciekawe (to chyba o "przebiegunowaniu" Ziemi w wyniku spotkania z "przelatująca planetą": "W samo południe nad lądami nagle pozornie zgaśnie Słońce, Wszyscy poczują jakby Ziemia stanęła w eterycznym bezruchu I straciła Boską siłę przyciągania, Wszyscy poczuli raptem, że jak gdyby mniej ważą! Po trzech dniach wszystko wróci do swojego porządku, Tylko kształt lądów i wód się zmieni!" Ponoć od tego czasu w Polsce ma klimat się stopniowo zmieniać na śródziemnomorski. I ogólnie ma być dobrze. O ile temu wszystkiemu wierzyć, rzecz jasna. Osobiście nie wierzę ale na wszelki wypadek sobie zapisuję. :-)
już oceniałe(a)ś
0
0
No Michał, odkryłeś koło jak widzę :-D
już oceniałe(a)ś
10
2
Nic nowego. Ta hipoteza ma juz wiele lat najstarsi gorale nie pamietaja.
już oceniałe(a)ś
8
0
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka