2/3
zamknij < >

Sztuczna inteligencja nas zniszczy - ostrzega Stephen Hawking

Zdjęcie numer 2 w galerii - Sztuczna inteligencja nas zniszczy - ostrzega Stephen Hawking

Fot. REX Features / Tom Dymond/Rex Features

Stephen Hawking - najsłynniejsza osoba żyjąca ze stwardnieniem zanikowym bocznym
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Sztuczna inteligencja nas zniszczy - ostrzega Stephen Hawking
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Sztuczna inteligencja nas zniszczy - ostrzega Stephen Hawking
  • Zdjęcie numer 3 w galerii Sztuczna inteligencja nas zniszczy - ostrzega Stephen Hawking
Komentarze
Chilowo niszczy nas brak normalnej.
@niebozaoknem tak trafne stwierdzenie ,niewyobrazalnie. :-)))))pozdrawiam
już oceniałe(a)ś
10
1
@niebozaoknem Amen.
już oceniałe(a)ś
5
1
@niebozaoknem genialne :)
już oceniałe(a)ś
8
0
Myli się. Nie oglądał debaty. PiS kandydat, to może jeszcze niedoskonała sztuczna inteligencja ale wynik prac sztabu nad prototypem jest mimo wszystko imponujący.
@jtby jaka to tam inteligencja... znacznie mu bliżej do "mechanicznego szachisty", wewnątrz którego siedzi ktoś zupełnie inny
już oceniałe(a)ś
5
2
Pan Hawking jest żywym przykładem na to, że nawet bardzo rozwinięta inteligencja sama w sobie nie stanowi jakiegokolwiek zagrożenia. Cóż z tego, że on sam jest pewnie jednym z kilkuset najtęższych mózgów na świecie, skoro bez pomocy energożernej maszynerii nie jest w stanie nawet samodzielnie mówić. To samo dotyczy nawet najbardziej zaawansowanej sztucznej inteligencji. Dopóki nie będzie zdolna do samodzielnego przemieszczania się, programowania a co najważniejsze, samodzielnego zdobywania energii, będzie po prostu unieruchomionym geniuszem. Tymczasem takie samodzielne zdobywanie energii niezbędnej do podtrzymywania bytu wcale nie jest takie łatwe, zaś produkowane przez człowieka inteligentne maszyny potrzebują niewiarygodnych ilości energii. Z kolei maszynom, które byłyby od ludzi inteligentniejsze a przy tym znalazłyby sposób na skuteczne zasilanie swojego geniuszu i przemieszczanie się Ziemia nie będzie do niczego potrzebna, bo będą miały do dyspozycji cały wszechświat. Chyba że będą to maszyny oparte na białku, jakiś biologiczny sztuczny człowiek. Tyle że tworzenie takiego bytu tez nie ma sensu, skoro na świecie jest wiele miliardów całkiem niesztucznych ludzi. To mniej więcej tyle, w bardzo dużym skrócie.
@de_liryk Ale wiceherszt nie twierdzi, że jest lepszy od Hawkinga, tylko że Hawking bez maszyny nie mógłby się porozumiewać ze światem i przekazywać swoich bez wątpienia ważnych i światłych idei @wiceherszt Co do zdobywania energii i poruszania się, to się trochę nie zgodzę. Wg mnie największym zagrożeniem ze strony maszyn jest to, że coraz więcej elementów infrastruktury jest połączonych z siecią i potencjalnie narażonych na ingerencję AI. Co z tego, że maszyna jest unieruchomionym geniuszem, jeśli ma nieograniczony dostęp do globalnej sieci i moc obliczeniową zdolną złamać każde zabezpieczenie, które napotka na swojej drodze.
już oceniałe(a)ś
4
1
@wiceherszt Potrafią się już przemieszczać. Pierwsze modele nieporadnie, ale kolejne coraz lepiej. www.youtube.com/watch?v=M8YjvHYbZ9w Wystarczy dołożyć sztuczną inteligencję i taki robot odkopnie :)
już oceniałe(a)ś
1
0
Ja to bym się nie bał tej sztucznej inteligencji. Ta prawdziwa może nas doprowadzić do zagłady równie dobrze... i to w ciągu tygodnia, a nie stu lat ;-)
już oceniałe(a)ś
68
3
Zanim zniszczy nas sztuczna inteligencja wykończy nas Kościół katolicki.
już oceniałe(a)ś
49
15
He, a Lema ktoś czytał? Hawking się spóźnił o dobre 30 lat. reklama: www.moskwasadowa.blox.pl
@nukodakadaku To samo sobie pomyślałem... ;-) A co do reklamy: Moskwa powinien tu wrócić. Przynajmniej na czas wyborów. Tam, do niego, mało kto zagląda. A tu go po prostu BRAKUJE! :-)
już oceniałe(a)ś
3
0
Myślę, że łatwiej będzie kijem zawrócić Tamizę, niż zatrzymać ten proces....
już oceniałe(a)ś
54
2
precz z prawicą i średniowiecznym zakłamanym pisiorstwem
@rafall09 Co to ma wspólnego z tym artykułem?
już oceniałe(a)ś
2
0
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka