2/4
zamknij < >

Neandertalczycy wymarli, bo nie umieli gotować?

Zdjęcie numer 2 w galerii - Neandertalczycy wymarli, bo nie umieli gotować?

Fot. Okologix / Wikimedia Commons

Neandertalczyk
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Neandertalczycy wymarli, bo nie umieli gotować?
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Neandertalczycy wymarli, bo nie umieli gotować?
  • Zdjęcie numer 3 w galerii Neandertalczycy wymarli, bo nie umieli gotować?
  • Zdjęcie numer 4 w galerii Neandertalczycy wymarli, bo nie umieli gotować?
Komentarze
to mogli coś na wynos zamówić
już oceniałe(a)ś
87
6
Heh, wciąż o tym wymarciu... I wciąż szukanie pojedynczej przyczyny... Geny neandertalczyków są w DNA większości współczesnych mieszkańców naszej planety. Neandertalczycy i ich przodkowie przetrwali w trudnych warunkach panujących w Europie (niskie temperatury, ekspansja i cofanie się lodowca) przez setki tysięcy lat, więc nawet jak nie potrafili gotować, to jakoś sobie bez tego radzili wielokrotnie dłużej niż istnieje cywilizacja. Zniknęli jako oddzielna grupa dopiero gdy przybyli z Afryki Homo sapiens, ale część neandertalczyków zmieszała się z przybyszami na co są twarde dowody w odróżnieniu od tych przypuszczeń w tekście powyżej.
@silthor nigdy sie nad tym nie zastanawialam ale teraz patrzac na zdjecia i porownujac je w mysli do niektorych kolegow z pracy przyszla mi do glowy dokladnie ta sama mysl jeszcze przed przeczytaniem Twojego komentarza ;-)
już oceniałe(a)ś
21
2
@silthor Mężczyźni homo sapiens zajmujący niższą pozycję w grupie(zbyt młodzi albo zbyt starzy, słabsi fizycznie albo mniej inteligentni) mieli małe szanse na ``upolowanie`` kobiety swojego gatunku. Wybór zawężał się więc tylko do neandertalek, które pod przymusem a może i dobrowolnie(np. lepsze żarcie) pojawiały się w grupach homo sapiens. I dlatego dziś biali i żółci mają domieszkę genów neandertalczyka. Podobnie jak na Dzikim Zachodzie gdzie białych kobiet było mało i byle kto miał małe szanse na taką lalę. Zostawały więc do wyboru głównie sguaw kupione od wodza za butelkę whisky.
już oceniałe(a)ś
14
7
@talbor73 Minusujący na pewno są neandertalczykami niemającymi kompletnie poczucia humoru.
już oceniałe(a)ś
8
3
@talbor73 > Wybór zawężał się więc tylko do neandertalek Ale czy aby neandertalczyk nie jest zbyt odległy genetycznie od homo sapiens, aby z takiego związku coś się mogło urodzić?
już oceniałe(a)ś
0
11
@silthor Fizjonomie Dudy i Szydlo sa na to dowodem. Zwlaszcza Szydlo- to niskie, cofniete czolko, ten wal brwiowy, krepa budowa ciala...ubrac tylko w skory i do jaskini ;)
już oceniałe(a)ś
0
0
Ja znałem takiego gościa, co też obywał się bez ognia. Wyłączyli mu gaz za niepłacenie rachunków. Prąd też mu wyłączyli więc obywał się bez światła. I bez wody, bo mu ją zakręcili. Przynosił sobie wodę w butelkach. Zielonych lub brązowych. On i jego goście, też neandertalczycy, bo ogień był im niepotrzebny. To znaczy używali go w okrojonej wersji. Podtrzymywali go i przenosili z ust do ust. Ale nie wyginęli. Zmieniło się tylko pokolenie tych neandertalczyków.
już oceniałe(a)ś
66
5
O matko to już po mnie! nawet jajecznicy nie umiem dobrze zrobić;((((
już oceniałe(a)ś
54
2
Nie mieli tak dużych garów żeby ugotować mamuta,to jak mieli gotować
@fowan Dokładnie.
już oceniałe(a)ś
4
0
No, fajna hipoteza. Doktorat ktoś zrobił. Tyle, że Neandertale z powodzeniem wyewoluowali właśnie w tej sakramenckiej zimnicy - gotowali, czy nie gotowali, przez co najmniej kilkadziesiąt tysięcy lat świetnie radzili sobie z klimatem przypominającym okolice, w które wyjątkowo nieudany przedstawiciel H. sapiens (nijaki J Stalin) zsyłał hominidy genetycznie pokrewne, acz niekoniecznie dzielące jego poglądy, w tym i te w kwestii ewolucji i genetyki. Wymarli dopiero (i to nader szybko) po zetknięciu się z naszymi przodkami. Zwyczaje kulinarne miały tu raczej nie wiele do rzeczy
@turpin Równie dobrze można by wywieść przypuszczenie ,że te ich baby były tak brzydkie,że gdy pojawiły się kromanionki to neandertale przestali ze swoimi seks uprawiać.
już oceniałe(a)ś
9
0
Jak sie tak dobrze rozejrzeć to te geny całkowicie nie zginęły.
już oceniałe(a)ś
37
0
Nie chce byc zlosliwa, ale Neandertal na pierwszej fotce ma bardzo slowianska, a dokladnie rosyjska urode. Podobnie bobo na ostatniej.;) A na powaznie: rysownik dal tylka - podobnie jak goryle samice/kobiety Neandertala walu brwiowego nie mialy
@ciotka_ltd Skąd wiesz jak wyglądał ktoś kto żył 40 tys lat temu ?
już oceniałe(a)ś
3
12
@ciotka_ltd ladne nie mialy , brzydkie mialy. Tak samo jak dzis z wlosami na klacie.
już oceniałe(a)ś
2
1
@Piotr ?Nimr0d? Dąbrowski Ty poważnie?
już oceniałe(a)ś
2
0
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka