1/2
zamknij < >

To głosowanie przejdzie do historii. Dlaczego PO nie lubi energetyki obywatelskiej?

Zdjęcie numer 1 w galerii - To głosowanie przejdzie do historii. Dlaczego PO nie lubi energetyki obywatelskiej?

Fot. Clive Shirley Greenpeace / Clive Shirley

Panele słoneczne
  • Zdjęcie numer 1 w galerii To głosowanie przejdzie do historii. Dlaczego PO nie lubi energetyki obywatelskiej?
  • Zdjęcie numer 2 w galerii To głosowanie przejdzie do historii. Dlaczego PO nie lubi energetyki obywatelskiej?
Komentarze
Jest to bardzo dobra wiadomość, ale pozostaje do rozliczenia jesienią tych 200-stu, którzy byli przeciw społeczeństwu!!! Nie możemy im tego zapomnieć, tego że odwrócili się du..pą od obywateli. Trzeba ściągnąć listę imienną tych co byli przeciw i szeroko to rozpowszechnić wszędzie gdzie się da!!!
już oceniałe(a)ś
160
26
@PVmonitorpl Putas Poczekaj na nowe rachunki za prad, ktore beda wyzsze o Twoj kawalek doplaty do OZE.. Wtedy inaczej zaspiewasz..
już oceniałe(a)ś
16
38
@PVmonitorpl Putas to powinno byc na czolowkach gazet i telewizjii przez najblizy rok!! PO- chcieliscie zdradzic ludzi i mozecie przez to przegrac wybory
już oceniałe(a)ś
24
13
@PVmonitorpl Putas POczekajcie nie-rząd załatwi tych prosumentów POdatkiem od luksusu posiadania instalacji ogniw fotowoltaicznych czy małej elektrowni wiatrowej ...
już oceniałe(a)ś
13
6
@PVmonitorpl Putas Jeśli o PO mowa, to wcale się teraz niczym nie odwracali, oni po prostu mają resztę społeczeństwa za nic (albo tak głęboko w d*, że aż blisko serca). A przynajmniej do momentu, gdy ktoś nie przyjedzie do Warszawy blokować drogi czy palić opony.
już oceniałe(a)ś
10
4
@PVmonitorpl Putas Jeśli nie jesteś tym, który będzie na tym zarabiał, to jesteś tym głupkiem, co będzie do tego dopłacał i jeszcze się z tego cieszy. Jaki jest interes Polaków, by latem, gdy jest nadmiar energii, zarabiali na tym cwaniacy??
już oceniałe(a)ś
9
16
@kontik_71 No rzeczywiscie 50gr miesięcznie to majątek:-)
już oceniałe(a)ś
8
1
Brawo sejm! Hańba PO!
już oceniałe(a)ś
100
27
Panie dziennikarzu, wielka szkoda, ze nie wspomnial Pan o takich drobnostkach jak np. fakt, ze kazdy KW energii pochodzacy z OZE musi miec "backup" w konwencjonalnych elektrowniach. Wiec im wiecej OZE, tym wieksze zapotrzebowanie na konwencjonalne lub atomowe elektrownie. Oczywiscie przemilczal Pan tez fakt, ze do tych stalych cen doplaca wszyscy a korzysci beda ciegneli nieliczni, ktorych stac na wylozenie kilkunastu lub kilkudziesieciu tys zlotych potrzebnych na zalozenie instalacji.. Oczywscie moze zwyczajnie sie Pan na tym nie zna i stad braki w artykule?
@kontik_71 Backup to może i mogą mieć, ale elektrownia węglowa, jeżeli utrzymuje się ładna pogoda lub wietrzna pogoda nie będzie musiała pracować pełna parą. Zwykłe przepompownie szczytowo-pompowe rozwiążą tu problem nadwyżki energii w wietrzne i słoneczne dni i wspomogą elektrownie d dni pochmurne. Dwa... zawsze pamiętaj o tym że będziesz , mając nadwyżkę eksportował energię za granicę (most energetyczny z Litwą, Niemcami, Chechami), a gdy będzie deficyt.. to sobie tej energii zaimportujesz. Sumerycznie na pewno do pieców trafi mniej węgla.
już oceniałe(a)ś
12
5
@kontik_71 Akurat to, że wszyscy dopłacimy, autor napisał. Naucz się czytać, jak zdołasz. A "backup" już mamy w elektrowniach węglowych. Jeśli produkują one 90 % prądu, to każda kilowatogodzina ma 9 kilowatogodzin "backupu". Za to zwiększając "zieloną" produkcję prądu możemy spalanie węgla zmniejszać. Nie zawsze i nie wszędzie, ale jednak.
już oceniałe(a)ś
7
3
@true_lysander Problem z tym eksportem jest tylko taki, ze gdy u nas jest lato i ewentualna nadwyzka to wymienione kraje tez maja lato i najmniejsze zuzycie energii.. Wiesz, zeby cos exportowac to trzeba jeszcze miec odbiorce. A te przepompownie to Twoim zdanie sa za darmo? Kazda inwestycja, ktorej celem bedzie ustabilizowanie sieci rozchwianej przez malych dostawcow, bedzie widoczna na rachunkach za prad. @indywidualismus Opowiadanie przez autora o groszowych doplatach to sa kompletne bzdury i mozna je spokojnie pominac. Polska na dzien dzisiejszy ma problem z niedoborem mocy, jesli do tego dojdzie rozchwianie systemu i potrzeba budowy infrastruktury "ochronnej" to koszty beda szly w dziesiatki miliardow a to juz nie beda grosiki na rachunkach. najlepsze jest to, ze doplacac bedzie sie do tej malej grupy najbogatszych, ktorych stac na to aby wydac dziesiatki tysiecy na instalacje do 10kWh.. zwykly Kowalski to sobie moze o takim wydatku jedynie pomarzyc. A fakt, ze beda doplat spowoduje jedynie, ze ceny sprzetu nie spadna bo i po co mialyby spadac skoro ktos doplaca.. To jak z pogrzebem, jego cena zawsze dostowowuje sie do wysokosci doplaty w ZUS...
już oceniałe(a)ś
5
3
UFFF !! Nareszcie !
już oceniałe(a)ś
56
16
Poraża mnie idiotyzm wielu komentatorów. Niemcy już 40% energii uzyskują z OZE a ceny spadły mimo zmniejszenia dopłat. Każdy kto mówi inaczej - kłamie. Prosumentem może też być spółdzielnia mieszkanowa i postawić panele na dachach, więc argument o właścicielach domów jest idiotyczny. Do nierentownego, syfiącego górnictwa dołożyliśmy już od 1990 roku prawie 200 000 000 000 złotych, dostając za to gó...any, drogi węgiel, który po spaleniu daje energię, dwutlenek węgla i syf w płucach.
@kudlatynaklacie W Niemczech dopłata wszystkich konsumentów na te zasrane oze wynosi ok. 0,25 zł za 1 kWh. W Polskich warunkach oznaczałoby to wzrost cen energii elektrycznej o połowę. Brawo!
już oceniałe(a)ś
2
13
@druginudziarz Dlaczego kłamiesz?
już oceniałe(a)ś
9
1
PO ale daliscie plame .... chcieliscie wyruchac spoleczenstwo,... nieladnie
już oceniałe(a)ś
50
12
To są interesy lobbystyczne OZE akceptowanie prze ludzi, którzy chodzili na religię zamiast na lekcje fizyki. Popieram produkcje energii dla własnego użytku. Ale prąd elektryczny charakteryzuje się częstotliwością i fazami. Nie będzie można skutecznie synchronizować tysiące generatorów dostarczających energię elektryczną do sieci. To jest techniczna bzdura. A ekonomicznie, to trzeba będzie dopłacać producentom energii z OżE z budżetu państwa. I dla odbiorców prąd będzie dużo droższy. Dziennikarze może zainteresowaliby się aferami jakie z tego tytułu wybuchły w Czechach. Tam na OZE zarobiły mafie. I proszę poznać problemy bogatych Niemiec. Ile ich kosztuje ta energetyka? Jestem za produkcją dla własnych potrzeb, ale zdecydowanie przeciwko skupowaniem energii z małych źródeł do sieci. Może zakładać małe lokalne sieci na lokalny użytek, ale bez zanieczyszczania sieci ogólnopolskiej. Nie propagujcie takich głupot. Wystarczy, że politycy są niewykształceni.
@trasat Przykro mi ale jesteś zwykłym nieukiem - na stronach firm oferujących małe elektrownie wiatrowe i fotowoltaiczne są specjalne przemienniki (inwertery) adaptujące przesył do parametrów sieci energetycznej ... np: ecotechnologies.pl/news,17,1
już oceniałe(a)ś
14
6
@trasat ciekawe bajki piszez trasat. jakoś Niemcom udało się zsynchronizować dziesiątki tysięcy źródeł prosumenckich które powstały za naszą zachodnią granicą w ciągu ostatnich kilku lat. rozumiem że masz płacone z zarządu pge-energo-tauronopolu od każdego wpisu, ale zrozumcie tam - ludziom nie da się już wciskać taniego kitu
już oceniałe(a)ś
13
4
@trasat Popieram. Autor artykuły jest ignorantem. Nie ma pojęcia o technicznej stronie tego zagadnienia.
już oceniałe(a)ś
6
19
@trasat tak sie sklada, ze mam prad z niemieckiej firmy Lichtblick, ktory jest wytwarzany wylacznie z OZE i jest tanszy od pradu standardowego dostawcy. Place 26,76 centa za kilowat. W tej cenie polowe stanowia podatki i akcyza, jedna czwarta koszty Lichtblick (zakup od wytworcow + marza), reszta to koszty przesylowe.
już oceniałe(a)ś
9
0
Mamy szansę na rozwój rozproszonej energetyki obywatelskiej - to kolejne populistyczne hasła, bo koncerny energetyczne nie odpuszczą, wraz politykami z PO wprowadzą następną ustawę cofającą ułatwienia z dzisiejszej. W Polsce prawo tworzą lobbyści wraz ze zdemoralizowanymi politykami, mimo że oficjalnie ich nie ma.
już oceniałe(a)ś
43
14
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka