1/2
zamknij < >

Wyłom w Trójmorzu. Czesi nie chcą być częścią antyniemieckiego paktu

Zdjęcie numer 1 w galerii - Wyłom w Trójmorzu. Czesi nie chcą być częścią antyniemieckiego paktu

Andrzej Hulimka/REPORTER / REPORTER

  • Zdjęcie numer 1 w galerii Wyłom w Trójmorzu. Czesi nie chcą być częścią antyniemieckiego paktu
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Wyłom w Trójmorzu. Czesi nie chcą być częścią antyniemieckiego paktu
Komentarze
Brawo Czesi. To rozsądny naród, mam tam kilku przyjaciół. Normalni ludzie.
@he219 Patrz google fraza "Czesi nie wycofują się z udziału w Inicjatywie Trójmorza" :D Zeście sobie źródło wybrali.
już oceniałe(a)ś
0
0
pis ma niezłego nosa do wybierania sobie przegranych sojuszników, pierw UK, a teraz Trump, który jest nie tylko uważany na zachodzie za szkodnika i człowieka Putina, ale i najpewniej niedługo przestanie być prezydentem. banda dyplomatołków.
@zachwycowy @he219 Patrz google fraza "Czesi nie wycofują się z udziału w Inicjatywie Trójmorza" :D Zeście sobie źródło wybrali.
już oceniałe(a)ś
0
0
Czesi jak zwykle wykazują dużo więcej zdrowego rozsądku, niż nawiedzone, skrajnie prawicowe i nacjonalistyczne władze Polski. PiSiakom już całkiem odbiło, aby lekceważyć największe gospodarki Europy, Niemcy i Francję.
już oceniałe(a)ś
0
0
Nie sądziłem, że wszyscy już na tym forum powtarzają bezrefleksyjnie objawione prawdy na temat naszego członkostwa w UE. Niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego Niemcom czy Francji miałoby zależeć na dobrobycie w Polsce. Tylko konkretnie proszę, bez "europejskich wartości", "gwarancji bezpieczeństwa" czy innych dupereli. Otóż, odpowiem ja: ŻADEN. Nie mają kompletnie żadnego powodu, żeby nam sprzyjać; wystarczy spojrzeć na Nord Stream, przy którym całkowicie olano nasze zdanie, warto dodać wypowiedziane przez Tuska. Podobnie przy pomyśle na wspólny zakup gazu. Na niższe ceny energii u nas pod żadnym pozorem nie zgodzą się Niemcy no i Rosjanie oczywiście. Przestańcie więc pieprzyć, że to nie ma sensu, bo ma ogromny. I z gospodarczego i z militarnego punktu widzenia. Już od jakiegoś czasu USA, a więc NATO mocniej sponsoruje Rumunów czy Bułgarów. I co? Oni też głupki? Nie, tylko ten portal NIGDY o tym nie napisze, bo to nie po myśli jego "liberalnym" właścicielom. Ruszcie mózgami.
@tornemorgren "Duperelami" nie można nazywać podstawowych wartości dla których stworzono i potem rozszerzano UE, stworzono fundusz spójności dla wyrównania szans, otwarto granice, zezwolono na swobodny przepływ osób i towarów itd. To, że Nord Stream jest realizowany, jest pokłosiem braku jedności w polityce energetycznej w tym naszego "olania" norm emisji CO2 , bo z przyczyn politycznych forsuje się u nas węgiel. Nos służy też do czegoś innego niż patrzenie na jego koniuszek.
już oceniałe(a)ś
0
0
@tornemorgren Radził bym tobie ruszyć mózgiem a nie pouczać innych narracją narodowościowych mrzonek. Chcesz dyskryminować największe potęgi gospodarcze i polityczne Europy, Niemcy i Francję, kiedy Polska cały czas wychodzi z prawie 100 letniego zacofania? Ogarnij się, a nie pouczaj innych.
już oceniałe(a)ś
0
0
@tornemorgren "powtarzają bezrefleksyjnie objawione prawdy" Bo bezrefleksyjnie przeczyć to jeszcze większa głupota.
już oceniałe(a)ś
0
0
@tornemorgren Sprawa jest prosta, Niemcy i Francuzi płacą a my kasujemy. Więc jak to jest, że my ich zwalczamy? Chwilowo jeszcze Niemcy udają, że nie słyszą, co się u nas wygaduje. Ale Francuzi już słyszą. I co, jak długo będą to znosić?
już oceniałe(a)ś
0
0
Koncepcję Międzydupia pisiory zerżnęły bezrefleksyjnie z Piłsudskiego, kompletnie ignorując uwarunkowania historyczne i geopolityczne w jakich powstała. Dla Piłsudskiego koncepcja Międzydupia była marnym Ersatzem i popłuczynami po koncepcji federalistycznej, która mu nie wyszła ze względu na taki a nie inny rezultat wojny polsko-bolszewickiej i irracjonalny opór Endecji skażonej irracjonalną rusofilią, której to nabawili się w wyniku przymusowej rusyfikacji (wynarodowić częściowo się dali). Pisiory nawet Piłsudskiego zmałpować nie potrafią.
już oceniałe(a)ś
0
0
Historia opisze,że tak poj...ch matołów jak pisiory historia nie pamięta,jak na to pozwalamy my Polacy,chcemy przecież żyć w zgodzie z wszystkimi,a już z pewnością najbliższymi sąsiadami !!! bierzemy ich pieniądze na rozwój i kopiemy ich w tyłek? pis jest chorym,mściwym zlepkiem porąbanych psycholi,mam nadzieję,że jeszcze Niwmcy i Francuzi nie są wkurzeni na tyle by olać głupich polaczków.
@Helena Kowalska Matoły są zawsze i wszędzie. Tyle że rzadko rządzą.
już oceniałe(a)ś
0
0
Wychodzi na otwarte wody pisowskie polityczne kołtuństwo a Polacy się cieszą bo jesteśmy mocni jak w 1939 roku a przynajmniej mamy takich mądrych przywódców politycznych ale z pewnością gdy już wywołamy wojnę to nawet guzika nie oddamy!!!
już oceniałe(a)ś
0
0
Można budować koalicję z Czechami czy z Węgrami w jakiś konkretnych kwestiach, ale bez sensu jest budowanie jakiegoś pseudo imperium, przeciw Niemcom i Francji ale za niemieckie i francuskie pieniądze. Czesi to jednak racjonalny naród i nie mają ochoty na polski patetyzm...
już oceniałe(a)ś
0
0
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka