1/5
zamknij < >

Aborcja wraca do Sejmu. Znów trzeba ratować kobiety

Zdjęcie numer 1 w galerii - Aborcja wraca do Sejmu. Znów trzeba ratować kobiety

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Czarny Protest w Warszawie.
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Aborcja wraca do Sejmu. Znów trzeba ratować kobiety
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Aborcja wraca do Sejmu. Znów trzeba ratować kobiety
  • Zdjęcie numer 3 w galerii Aborcja wraca do Sejmu. Znów trzeba ratować kobiety
  • Zdjęcie numer 4 w galerii Aborcja wraca do Sejmu. Znów trzeba ratować kobiety
  • Zdjęcie numer 5 w galerii Aborcja wraca do Sejmu. Znów trzeba ratować kobiety
Komentarze
Czy każdy z tych "obrońców życia" pomaga w codziennym życiu rodzinie z - najpierw - niepełnosprawnym dzieckiem a później dorosłym????????????? Czy ta "ochrona życia" polega tylko na gadaniu????????? Czy "obrońcy życia" mają wyobraźnię co to znaczy zajmować się dzieckiem lub dorosłym niepełnosprawnym??????????????
już oceniałe(a)ś
0
0
Zróbmy pewien eksperyment myślowy. Załóżmy na chwilę, że w momencie zapłodnienia komórki jajowej powstaje nowy człowiek. Zdajsie takie jest założenie wszystkich "pro-life". No więc mamy małego człowieczka wędrującego sobie jajowodem do macicy. Matka oczywiście nic nie wie, że jest matką (zakładam, że nie było niemoralnego in vitro czy nawet wspomaganego zapłodnienia, bo przecież w idealnym katolickim świecie jest to nie tylko potępiane ale i zabronione!). No więc wracamy do człowieczka. Toczy się biedaczek do tej macicy, toczy aż się dotoczył. I co? W dwóch przypadkach na 3 toczy się dalej aż dotoczy się w objęciach krwi menstruacyjnej do podpaski. Bo taka już nasza ludzka natura, że dwie na trzy zapłodnione komórki jajowe nie zagnieżdżają się w macicy. I to dochodzimy do sedna: jaką karę wg KKK Katolickiego Kodeksu Karnego (nie mylić, choć to podobne z Ku Kux Klan) powinna ponieść matka bezczeszcząca zwłoki tegoż człowieczka wyrzucając zużytą podpaskę do kosza? Bo przecież ta zapłodniona komórka powinna mieć pełnię praw przynależnych ludziom a więc i ochronę po śmierci i prawo do godnego pochówku! Czyż nie należy wprowadzić nakazu sprawdzania w licencjonowanym laboratorium parafialnym, czy na podpasce nie ma człowieka a w przypadku gdy tak jest wykupić odpowiednią mszę, trumienkę, miejsce na cmentarzu itp. Powiecie zapewne, że nie rozróżniam obumarcia zgodnego z naturą od morderstwa dokonanego ręką zbrodniczego lekarza. Otóż właśnie - nie rozróżniam jeżeli chodzi o prawo do pochówku i poszanowania zwłok. Wszak dziś będąc na cmentarzu znakomita większość pochowanych tam zeszła na mocy praw natury z powodu starości i chorób, część znalazła się tam z powodu wypadku a być może ktoś został najpierw zamordowany. Pochowano wszystkich! Dlaczego więc człowieczkom spędzone w sposób naturalny nie przynależą się prawa a w przypadku tabletki "24 h po", aborcji czy jako odpad po in vitro to już ludzie, których należy chronić a nawet chować (ostatnio słyszałem o pochówku resztek medycznych po aborcjach!). Nie widzicie, że w swym zaślepieniu w definiowaniu człowieka doszliście do ściany i bylibyście nawet zabawni chcąc iść dalej, gdybyście swoich fobii nie próbowali (niestety często z powodzeniem) narzucać innym.
już oceniałe(a)ś
0
0
No, w końcu ktoś w redakcji zrozumiał, że nie należy przyjmować i posługiwać się zygotiańską nowomową. Ale nawet pisanie "tzw. obrońcy życia" to dla tych kanalii nobilitacja. Trzeba postawić na jasny przekaz i zohydzić te antyludzkie łajzy dosadną terminologią, dokładnie tak jak oni robią to od lat w stosunku do zwolenników praw kobiet.
już oceniałe(a)ś
0
0
No, w końcu ktoś w redakcji zrozumiał, że nie należy przyjmować i posługiwać się zygotiańską nowomową. Ale nawet pisanie "tzw. obrońcy życia" to dla tych kanalii nobilitacja. Trzeba postawić na jasny przekaz i zohydzić te antyludzkie łajzy dosadną terminologią.
już oceniałe(a)ś
0
0
Mamy Iran. Ach, nie, zapomniałem, że tam prawo aborcyjne jest akurat mniej średniowieczne, niż u nas.
już oceniałe(a)ś
0
0
Matoły! Zakaz aborcji nie zmieni państwa w bardziej przyjazne dzieciom niepełnosprawnym. Właśnie od tego trzeba zacząć. Właśnie jak państwo zacznie być bardziej przyjazne osobom (nie tylko dzieciom) niepełnosprawnym (chodzi o zmianę mentalności, wsparcie finansowe, instytucjonalne, eksperckie itd.), wówczas kobiety częściej będą się decydować na rodzenie dzieci, u których stwierdzono wady genetyczne.
już oceniałe(a)ś
0
0
Cytat z tekstu: "Rzeczniczka PiS Beata Mazurek nie chce komentować założeń projektu. – Nie znam go – mówi nam. Ale już na początku kwietnia zielone światło dla takiej inicjatywy dał Jarosław Kaczyński." Wprawdzie środowiska prawicowe od dawna uważają że nie powinno dochodzić do aborcji ze względu na wady rozwojowe przyszłego dziecka, ale od opinii w tej sprawie do poparcia konkretnej ustawy w tej sprawie jest bardzo daleka droga. Więc tak naprawdę nie wiadomo jakie stanowisko zajmie PiS w kwestii proponowanej ustawy, o czym rzeczniczka PiS poinformowała. Przykładowo PiS był zwolennikiem ustawy zakazującej pracy handlu w niedzielę, ustawy mocno popieranej przez Solidarność i Kościół katolicki. Ale PiS po uwzględnieniu wszystkich racji politycznych i gospodarczych, powoli wycofuje się z pomysłu całkowitego zakazu pracy handlu w niedzielę. Więc to nie jest tak, że PiS jest ślepo przywiązany do własnych idei czy pomysłów, ponieważ PiS musi brać pod uwagę głos opinii publicznej w różnych sprawach jak też PiS musi brać pod uwagę różne fakty polityczne i ekonomiczne w podejmowanych decyzjach. Warto też zwrócić uwagę na na manipulacje dokomywaną przez panią Nowacką, polegającą na tym, że pani Nowacka w ogóle nie przyznaje się do tego że jest szefową Ruchu Palikota. Ta sprawa nabiera wymiaru groteskowego, ponieważ pani Nowacka zaprasza do poparcia swojego projektu ustawy o liberalizacji aborcji, różne partie polityczne, natomiast nie przewiduje poparcia dla ustawy swojej własnej partii czyli Ruchu Palikota.
@arawin321 Ruch Palikota bardzo by się przydał na wasze pomysły :) PiS nie rusza zakazu handlu w niedzielę wyłącznie ze względu na utratę poparcia politycznego...
już oceniałe(a)ś
0
0
@.fartowny..gosc. Na pewno jakaś forma ograniczająca pracę handlu w niedziele będzie wprowadzona. Ostatnio mówi się o tym, że handel w niedzielę będzie możliwy tylko do godziny 13:00, a pracownik handlu będzie mógł pracować tylko jednę niedzielę w miesiącu. Oczywiście przy tego rodzaju pomysłach jak ograniczenie pracy handlu w niedzielę czy przy projekcie ustawy zaostrzającej aborcję, PiS musi brać i bierze pod uwagę stanowisko polskiej opinii publicznej w tych sprawach.
już oceniałe(a)ś
0
0
Jeżeli nakazy wiary katolickiej Państwo chce przymusem narzucić wszystkim obywatelom, to żeby być konsekwentnym należałoby wprowadzić obowiązek kastracji dla kleru - tak dla równości.
@ryszard01 Popieram!!! Lepszego postulatu juz dawno nie widziałam.
już oceniałe(a)ś
0
0
Wiadomości - najważniejsze informacje
Wiadomości
Tematy
Politycy
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka