2/3
zamknij < >

Schetyna: Absurd przesłania tragedię

Zdjęcie numer 2 w galerii - Schetyna: Absurd przesłania tragedię

Fot. Kamila Kubat / Agencja Gazeta

Grzegorz Schetyna
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Schetyna: Absurd przesłania tragedię
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Schetyna: Absurd przesłania tragedię
  • Zdjęcie numer 3 w galerii Schetyna: Absurd przesłania tragedię
Komentarze
Od lat sadze, ze Maciarewicz i Kaczynscy dzialaja w Polsce NA RZECZ ROSJI. Uwazam ich, mam do tego prawo, za zdrajcow naszego kraju. Z takimi przyjaciolmi i "patriotami" nie musimy miec wrogow, mamy go we wlasnym kraju, o wiele gorszego i niebezpiecznego niz Rosja. To jest zracy, psujacy od podstaw nasz kraj, zdemoralizowany do szpiku kosci WROG WEWNETRZNY, dodac tu nalezy, ze w wiekszosci sa to Polacy zza Buga.
już oceniałe(a)ś
284
16
@123jna Dla mnie pytanie jest tylko czy oni to robią: 1. Z głupoty, nie zdając sobie sprawy z prawdziwych efektów swoich działań. 2. Z cynizmu. Wiedzą, że jest to na rzecz Rosji ale dla nich ich własny interes jest ważniejszy niż Polska. 3. To zwykli zdrajcy. Dokładnie takie same pytania dotyczą olewania przez PO doprowadzenia do ukarania polityków PiS i innych "prawic" za ich liczne UBecki wyskoki zaczynając od oskarżeń Mazowieckiego o żydostwo i kłamstw na temat "grubej kreski", poprzez próbę puczu i szantażu Olszewskiego znaną pod kłamliwą nazwą "nocnej zmiany" do wyskoków IV RP i późniejszych bredni o Smoleńsku. Po drodze oczywiście biorąc pod uwagę wszelkie numery w stylu "resortowych dzieci" czy łażeniu po drzewach genealogicznych Artymowiczów czy sędziego Tulei.
już oceniałe(a)ś
58
3
@123jna trafiłeś w sedno sprawy, a szczególnie ostatnia część zdania jest b.trafna .
już oceniałe(a)ś
22
4
@maaac ...olewania przez PO... A wyjaśnienie (dokumenty!) śmierci Barbary Blidy? Państwowa agencja ma ci jakieś w szufladzie, wszystko tam w zgodzie z prawem? A tolerowanie Prokuratora Generalnego (roczne sprawozdania) i jego sprawności w zarządzaniu narzędziem budującym(?) zaufanie do Państwa?
już oceniałe(a)ś
17
2
@lukasiklukasik Też. Dla mnie najbardziej hańbiącą sprawą jest nie skazanie ludzi zamieszanych w próbę skompromitowania Leppera przy pomocy działań tajnych służb. Dla mnie to coś dla państwa o wiele bardziej złego niż w USA Watergate. Oto część władzy knuje z specsłużbami by doprowadzić do usunięcia z rządu wicepremiera RP przez wrobienie go w rzekome przestępstwo. Przecież jakby normalnie Kaczyński miałby jakieś wątpliwości wobec uczciwości Leppera mógł go wywalić jednym ruchem pióra. Dalszy krok to było by na bezczelnego aresztowanie Leppera pod wydumanym powodem. Kolejny bez powodu. A już kraniec - zastrzelenie go ot tak na posiedzeniu rządu. Ciekawe czy wtedy tez by PO udawało, że się nic nie stało? jeżeli wyraźnie się nie powie, czym była naprawdę "afera gruntowa" PiS pójdzie (jak damy im szansę w wyborach) o ten krok dalej. Tu przy okazji taka ironia losu. Lepper kiedyś nabijał się czy można prostytutkę zgwałcić. Ano można. Równie dobrze mógłby ktoś zapytać czy Leppera mającego tyle na sumieniu można próbować skompromitować. Ano można było. To nie był wzór uczciwości i praworządności ale akurat TEGO w co go neoUBeccy siepacze PiS chcieli wrobić nigdy nie zrobił.
już oceniałe(a)ś
33
1
15 luty 1979 roku. Wybuch w Rotundzie PKO w Warszawie. Według oficjalnych danych zginęło 49 osób. Dlaczego zginęli? Możliwy był inny niż oficjalnie ogłoszony przebieg wydarzeń. Mogło być jak w 1971 roku w Opolu. Bracia Kowalczykowie spowodowali wybuch w auli na Uniwersytecie Opolskim w nadziei, że stanie się to hasłem do rewolucji. Także wybuch w Rotundzie mógł być hasłem do wybuchu powstania w Polsce. Na to wskazywały „dowcipy” i szeptana propaganda, która pojawiła się w dniu wybuchu. Idea przeprowadzania zamachów terrorystycznych mających być hasłem do powstania pochodzi od Mickiewicza, Słowackiego i dekabrystów. W „Dziadach” Mickiewicza takim hasłem ma być dokonany publicznie zamach na cara Rosji.W roku 1979 sytuacja w Polsce Gierka była rewolucyjna. Wiele osób zdawało sobie sprawę, że ekipa partyjna jest już na wylocie. Strajki sierpniowe 1980-tego roku nie spadły jak grom z jasnego nieba. W Polsce była tradycja zamachów terrorystycznych. Tradycja znana zawodowym historykom i literaturoznawcom. W Polsce była możliwość konstruowania bomb z ogólnodostępnych produktów. Bardzo ważne jest słowo „trotyl”. Trotyl to nazwa łatwo dostępnej w latach 70-tych substancji wybuchowej.
już oceniałe(a)ś
2
11
@123jna Jeszcze dodać trzeba łojca tadeusza z Torunia którego radio ma ryja miało nadajniki krótkofalowe na terenie federacji rosyjskiej .
już oceniałe(a)ś
22
0
@maaac Skłaniam się zdecydowanie do punktu 3 z elementami 1. Prymityw, motłoch, kolaboranctwo i bezdenna głupota, która święcie uwierzyła w to, że dzięki poparciu czarnego okupanta ma patent na "uszczęśliwienie" kraju i narodu swoją "jedyną słuszną prawdą"! "Po nas choćby potop" i "kto nie z nami, ten przeciw nam i należy go zniszczyć" - to motta które przyświeca tym prawicowym i fundamentalistycznym politykom(?). Dorwać się do władzy i żłobu za wszelką cenę - to cel nadrzędny owego zadufanego w swoje dziwne i dwuznaczne "wartości", patologicznego plebsu. Z resztą każda prawica to patologia.
już oceniałe(a)ś
16
0
@123jna Myślę, że to genetyczna rusofobia. Tuż po katastrofie, w poniedziałek rano przyszedłem do pracy i mój kolega, zajmujący gabinet przez ścianę, profesor zwyczajny, bywały w świecie (ale prawicowy katolik) przywitał mnie zdaniem: "No to nam ruskie prezydenta zamordowały". Dla kontrastu powiem, że ja, gdy zadzwoniła do mnie córka z pytaniem czy jż słyszałem o katastrofie pod Smoleńskiem (a do tego telefonu jeszcze spałem) odpowiedziałem odruchowo: No to się doigrał! Nie neguję, że różne polityczne cwaniaczki (np. Kurski) udają, że wyznają to co głoszą, a głoszą to co im bardziej pasuje do politycznych celów, ale duża część jest tak psychicznie ukształtowana jak ten mój kolega profesor. On nie miał okazji być jeszcze poddanym propagandzie Macierewicza. W telewizji przez weekend były tylko biadolenia i pozory jednoczenia się w bólu. On uznał, że to ruskie i koniec. Nb był on potem w jakimś komitecie Macierewicza. No przecież nie po to by mu pomóc, czy by szkodzić Rosji (czy Polsce?). On święcie wierzy w zamach. Za młodu byłem optymistą co do postępów ludzkiego rozumu. Ale już nie jestem. Sorry, taki mamy klimat na Ziemi.
już oceniałe(a)ś
7
1
@wj_2000 Dzisiaj na portalu widziałem rysunek Raczkowskiego z napisami: - Czy uczą was o katatrofie smoleńskiej? - Tak, na lekcjach fizyki No, ten mój kolega to właśnie profesor fizyki! On nie pasuje do wyobrażeń Raczkowskiego o duszy każdego fizyka!!!!
już oceniałe(a)ś
6
0
Wszyscy agenci rosyjscy w Polsce nie zrobili tyle dobrego dla Rosji kosztem Polski co jeden Antoni.
@kafar18 Ktoś kto chciał podpalić świat perfekcyjnie wykorzystuje ból Kaczyńskiego i głupotę Macierewicza.
już oceniałe(a)ś
13
0
@kafar18 My to wiemy, pytanie czemu nie wie tego wywiad i kontrwywiad.
już oceniałe(a)ś
3
0
@kafar18 My to wiemy, pytanie czemu nie wie tego wywiad i kontrwywiad.
już oceniałe(a)ś
0
0
Pytanie czy Macierewicz i Kaczyński działają na rzecz Rosji nie jest właściwe. To oczywiste, że tak robią. Pytanie powinno być inne: za ile ?
@pch640206 Gdyby zasadne było pytanie za ile, od biedy można by to zrozumieć. Niestety zachowanie Antoniego i Jarosława powinno być rozpatrywane w kategorii przypadku medycznego. Szkoda, że szkodzą Polsce i szkodzić będą jeszcze długo. Smutne!
już oceniałe(a)ś
23
1
Jarek osobiście odpowiedzialny za katastrofę (lądowanie bez względu na wszystko) z powodu oczywistej traumy sam uwierzył w zamach. To jestem w stanie zrozumieć - gdy następuje taki wstrząs jest to psychologicznie możliwe - wyparcie prawdy i zastąpienie jej kłamstwem. Chore jednak jest to, że do głoszenia swoich tez zatrudnił największego oszołoma od czasów Gomułki - kolesia odpowiedzialnego za dekonspirację siatki wywiadowczej za granicą, rzucającego oszczerstwa na każdego komu z nim nie po drodze, a w przypadku przerżniętych spraw sądowych chowający się jak tchórzliwy kundel za immunitetem. Odszkodowania oczywiście idą z naszych podatków. Chory karzeł i nienawistny debil. To moja diagnoza.
już oceniałe(a)ś
108
5
moze Macierewicz "szpionem" nie jest ale na pewno szkodzi Polsce na zewnatrz i wewnatrz co zdecydowanie antypolskiej czesci Rosji sluzy.Tylko rozliczyc to trzeba prezesa bo to on stworzyl tego swietego Antoniego nowego patrona madrych inaczej.
już oceniałe(a)ś
85
2
Dać Maciorze i Kaczce order "Lenina" !!! Nigdy, tak wiele dla Rosji nie zrobiło tak niewielu !!:)
już oceniałe(a)ś
71
3
Przyczyny katastrofy: 1. Polski bałagan w polskim samolocie 2. Ruski bałagan na ruskim lotnisku Kto ponosi odpowiedzialność: 1. Ludzie, którzy zdecydowali że samolot wystartował w Warszawie 2. Ludzie, którzy zdecydowali że samolot podjął próbę lądowania pod Smoleńskiem. 3. Polityczna odpowiedzialność: autorzy i aktorzy wojny polsko - polskiej (Tusk, obaj Kaczyńscy). Dlaczego my Polacy mamy z tym problem: 1. Zabrakło dystansu, opanowania (patrz Holendrzy) 2. Kompromitację państwa przykryliśmy pompą religijno - patriotyczną tą świecką (Tusk) jak i religijną na Wawelu (Dziwisz). 3. Nie można było wskazać winnych ponieważ główni winowajcy zginęli w samolocie, a myśmy natychmiast uczynili z nich narodowych bohaterów. 4. Katastrofa wpisała się w wojnę polsko - polską, a polska polityka zaczęła się nią żywić aż do dzisiaj. Dziennikarze mają w tym spory udział. 5. "Na religii smoleńskiej" zbija się kapitał polityczny i zarabia pieniądze, żyją z tego rozmaici działacze i dziennikarze, którzy mają o czym pisać i o czym mówić. Taktyka Rosji: 1. Skłócać Polaków tak by nie zajmowali się zanadto wschodnią polityką zagraniczną (wrak, utrudnienia w śledztwie itp), wykorzystywać skłonność Polaków do emocji. W reakcjach politycznych wobec Rosji "religia smoleńska" to taki odpowiednik stanu wojennego Jaruzelskiego. Coś sami sobie robimy żeby wyręczyć rosyjskie służby.
@eneasz7 >>W reakcjach politycznych wobec Rosji "religia smoleńska" to taki odpowiednik stanu wojennego Jaruzelskiego. Coś sami sobie robimy żeby wyręczyć rosyjskie służby.<<< Nie do końca bym tak się upierał przy tym porównaniu. Fakt Stan Wojenny zrobił nam to co zrobiły by rosyjskie służby. Pytaniem jednak są koszty. Ile straciliśmy przez "wojnę polsko-polską", a ile byśmy stracili w wyniki konieczności stawiania oporu Rosjanom. Może warto by było, a może jednak nie. Dokładnie takie same pytanie jak o sens powstania Warszawskiego. Warto było? nigdy nie wiemy "co by było gdyby". Jednak póki wiemy, że była alternatywa i "mogło by być inaczej" nie jest źle. Nie staliśmy się zwolennikami "jedynie słusznej prawdy". Z resztą bardziej bym się w pełni zgodził chociaż NIE z oskarżaniem Tuska o bycie winnym wojny "polsko polskiej". Ona wybuchła z winy Wałęsy czującego się zmarginalizowanym w nowej rzeczywistości. No a za nim stali dwaj bracia.... I to oni zorganizowali partię PC jako pierwsi w łonie Solidarnościowej wspólnoty, na którą odpowiedzią dopiero był ROAD i kandydatura Mazowieckiego. Tusk wtedy był prawie, że nikim.
już oceniałe(a)ś
14
0
Czy ktoś mi wytłumaczy dlaczego ma być stawiany następny pomnik smoleński? Przecież jeden już jest na Powązkach. Katastrofa smoleńska była tylko katastrofą samolotu wiozącego wycieczkę "zakładową". Ludzie którzy tam zginęli nie oddawali świadomie życia za cokolwiek. Katastrofa ta nie jest chwalebnym, godnym uczczenia w najbardziej eksponowanym miejscu stolicy wydarzeniem w historii. Przeciwnie, jest to wydarzenie wstydliwe , wskazujące na indolencję państwa, w tym urzędu prezydenta. Pokazujące zacietrzewienie i głupotę polskiej klasy politycznej. Jest to wydarzenie, o którym powinniśmy zapomnieć jak najszybciej pamiętając wyłącznie o jego ofiarach, które należy czcić tak jak wszystkich zmarłych - na cmentarzach!
@ojciec_niedyrektor Świetnie napisane!!!! Polacy to masochiści! Świętujemy rocznice Powstania Warszawskiego, upamiętniamy je pomnikami i muzeum, a przecież to była jedna z najgorszych, katastrofalna decyzja w dziejach narodu.
już oceniałe(a)ś
11
0
@ojciec_niedyrektor Ja sie tej balaganiarskiej katastrofy WSTYDZE, za nawiedzonych idiotow proputinowskich (moze i mimo woli) tez. Ale gdy przeczytalam dzis artykul o wspolpracy naszych pseudo polakow na Litwie z putinowska Rosja to sie nie dziwie, ze wieksza czesc naszych kresowian, glownie tych spolszczonych Litwinow nie lubi Polski i ma ruska mentalnosc. Oni nie sa emocjonalnie z Polska zwiazani, tylko jakims jej glupszym miazmatem. Chore mozgi i tyle. Szkoda.
już oceniałe(a)ś
2
0
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka