3/4
zamknij < >

Siostry oskarżają "Wyborczą" o nagonkę. A same nie chciały rozmawiać

Zdjęcie numer 3 w galerii - Siostry oskarżają

JACEK MARCZEWSKI

Ogród szarytek z budynkiem klasztoru (z lewej). W tle widać budowany właśnie apartamentowiec przy Tamce
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Siostry oskarżają &#034;Wyborczą&#034; o nagonkę. A same nie chciały rozmawiać
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Siostry oskarżają &#034;Wyborczą&#034; o nagonkę. A same nie chciały rozmawiać
  • Zdjęcie numer 3 w galerii Siostry oskarżają &#034;Wyborczą&#034; o nagonkę. A same nie chciały rozmawiać
  • Zdjęcie numer 4 w galerii Siostry oskarżają &#034;Wyborczą&#034; o nagonkę. A same nie chciały rozmawiać
Komentarze
Zdaje się, że jest ustawa pozwalająca na tzw. przymusowe wywłaszczenie pod strategiczne inwestycje drogowe. Zacząć budowę, a wynikające z wyceny rzeczoznawcy pieniądze wpłacić na specjalny rachunek sądowy. A na inwestycje szarytek absolutnie się nie zgadzać.
@olek1303 I to jest jedyny bardzo rozsądny komentarz na temat tej cwanej firmy finansowej...
już oceniałe(a)ś
2
1
"Zaskakują tak ostre sformułowania w ustach osób deklarujących przywiązanie do wartości chrześcijańskich." Naprawdę? Kogoś jeszcze zaskakują w tym kraju? Jak na "osoby deklarujące przywiązanie do wartości chrześcijańskich" wypowiedzi są bardzo łagodne. Mógł zabić...
@morvo To prawda, a doświadczenie w mordowaniu przeciwników Kościół Katolicki ma ogromne (wojna 30-letnia) więc radzę uważać...
już oceniałe(a)ś
1
0
Słowo "nagonka" to takie słowo-wytrych naszych czasów. Z kimś masz konflikt? Nagonka. Ktoś kwestionuje twoje poczynania? Nagonka. Ktoś zadaje pytania, na które wolałbyś nie odpowiadać? Nagonka. I tak dalej.
@mortimer21 Zwróć uwagę, że tak samo odnosi się to "wartości chrześcijańskich". Pan redaktor wciąć nie może się pogodzić, że ktoś miał mu czelność odmówić wypowiedzi, więc teraz zasłania się pisaniem o wartościach. ;)
już oceniałe(a)ś
2
24
@cassander A ten "ktoś" żali się potem, że nikt nie przyszedł porozmawiać...
już oceniałe(a)ś
13
0
Milosierdzie jest przeżytkirm u Sióstr Milosierdzia, tak jak ubóstwo u zakonów żebraczych a Ewangelia u jej "strażnikow" - biskupów. A Jezus? Jezus może się tylko zafrasować.
już oceniałe(a)ś
61
1
Osowski, ty patrz, czy siostrzyczki gdzies tam chrustu nie gromadza, zeby Cie z dymem puscic, a nie tu jakies kocopoly wypisujesz.
już oceniałe(a)ś
60
0
Modlitwa przed czarnym idolem na Jasnej Górze z pewnością przybliży do spotkania w niebie, ale 4 miliony złotych znacznie przybliżą przełożoną generalną Stanisławę Grochowską do raju na ziemi. Molier znów miałby o czym pisać.
już oceniałe(a)ś
41
4
Kościół rozumiany jako kler i zakony nie potrafi funkcjonować interaktywnie we narodowej współnocie społecznej. Odgradza się od niej przez odcinanie społeczności od informacji na temat swojej działalności, w szczegolności informacji fianansowych. Kościół ten zapomnina, że jako taki nie wytwarza dóbr materialnych, i majątek, ktorym dysponuje, został mu w przeszłości darowany. Nie znaczy to jednak, że nie powinien się czuć odpowiedzialny wobec społeczeństwa, do ktorego ostatecznie ten majątek również należy, podobnie jak do niego należy dobytek materialny zostawiony nam przez kolejne pokolenia w ciągu tysiącletnie historii. Na tym polega wspólnota narodowa. Kościół o tym zapomina. Potem się dziwi, że jest obiektem a to krytyki, a to obojętności.
@wlek Kiedy proboszcz chce wybudować kościół, nie dopomina się środków na budowę od biskupa, lecz idzie do parafian i ich obkłada dziesięciną. Kiedy świątynia jest już wybudowana, to łapę na niej kładzie biskup i zamyka ją, kiedy zechce.
już oceniałe(a)ś
11
0
Kochani, interesy z Kościołem ? Ich człowiek już dawno temu nawet handlarzy żydowskich pogonił z ich świątyni, to teraz ta firma zwana KK z takim doświadczeniem wykończy każdego w interesach...
już oceniałe(a)ś
7
0
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Poradniki
Nauka
Gospodarka