1/6
zamknij < >

Rząd wprowadza oszczędności w programie 500 plus, a Sejm je przyjmuje. "Dzielicie Polaków na lepszych i gorszych"

Zdjęcie numer 1 w galerii - Rząd wprowadza oszczędności w programie 500 plus, a Sejm je przyjmuje.

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Posłowie podczas głosowania nad zmianami w programie 500 +. 45 Posiedzenie Sejmu VIII Kadencji. Warszawa, 7 lipca 2017
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Rząd wprowadza oszczędności w programie 500 plus, a Sejm je przyjmuje. &#034;Dzielicie Polaków na lepszych i gorszych&#034;
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Rząd wprowadza oszczędności w programie 500 plus, a Sejm je przyjmuje. &#034;Dzielicie Polaków na lepszych i gorszych&#034;
  • Zdjęcie numer 3 w galerii Rząd wprowadza oszczędności w programie 500 plus, a Sejm je przyjmuje. &#034;Dzielicie Polaków na lepszych i gorszych&#034;
  • Zdjęcie numer 4 w galerii Rząd wprowadza oszczędności w programie 500 plus, a Sejm je przyjmuje. &#034;Dzielicie Polaków na lepszych i gorszych&#034;
  • Zdjęcie numer 5 w galerii Rząd wprowadza oszczędności w programie 500 plus, a Sejm je przyjmuje. &#034;Dzielicie Polaków na lepszych i gorszych&#034;
  • Zdjęcie numer 6 w galerii Rząd wprowadza oszczędności w programie 500 plus, a Sejm je przyjmuje. &#034;Dzielicie Polaków na lepszych i gorszych&#034;
Komentarze
To jest najbardziej niesprawiedliwy program jakikolwiek powstał. Wszystkie dzieci zasługują na wsparcie a nie tylko część. Pisdzielcy nie mają pojęcia o elementarnej sprawiedliwości. Pozbawienie wsparcia finansowego jedynaków albo ustalenie kryterium do przyznania 500+ na poziomie 800zł jest niemoralne i niegodziwe, zwłaszcza jak popatrzy się na wynagrodzenia pisdzielców w różnych spółkach.
@nowomysliciel2010 Chodzi o to żeby rodziny z jedynakami postarali się o rodzeństwo dla niego to dostaną 500+. Dopiero dwoje dzieci zapewnia zastępowalność pokoleń. To nie jest zasiłek socjalny a zachęta do powiększania rodziny więc przyznawanie 500+ dla jedynaków byłoby z tego punktu widzenia bez sensu.
już oceniałe(a)ś
0
0
Nie lękajcie się. To tylko pierwszy widoczny symptom sukcesu. Dzięki przychylności Dostojnego Gościa, zamiast planowanych 12 miliardów dolarów, wydamy 30 miliardów. To równoważność wydatków +500 przez 15 lat. To ogromna zasługa naszej elity, i tej, pchającej się w lansadach do uścisku ręki, jak i tej, skromnie siedzącej na placu. To ich prezent dla wszystkich pokoleń, żyjących, narodzonych i planowanych, Jakie to szczęście, że nowo przychodzące na świat maluchy zaczynają już odczuwać skutki tego wspaniałego sukcesu.
już oceniałe(a)ś
0
0
Emeryci budowli nasz kraj za 25 dolarów pensji - grosze ,które nie miały żadnej wartości zakłady zostały sprzedane nasze pieniądze poszły na zwrot za zabrane mienie przez komunę,to są nasze pieniądze to okradanie emerytów.Każdy rząd, który wybieramy jest beznadziejny.Cały sztab ludzi żyje za nasze podatki 50% NASZEGO DOCHODU urzędasy nie są rozliczni ze swojej pracy.Nauczyciele ,lekarze ,pielęgniarki pensje to zło konieczne.
już oceniałe(a)ś
0
0
Co nie zmienia faktu, że500+ pokazało, że da się wpłynąć na wysokość płac w najgorzej płatnych sektorach i że rzeczy nienaruszalne przez PO są jednak naruszalne. A gospodarka ma się dobrze, bo wbrew pozorom Polacy sa cholernie pracowici i przdsiebiorczy. Problemem nie jest 500+ ale zakusy na centralizację systemu i ręczne sterowanie.
@kmm Patrzysz i widzisz tylko to co rzadzacy w Polsce chca abys widzial. Zainteresowales sie skad pochodza pieniadze na 500+? Z pewnoscia nie z przychodow Panstwa, nie z dobrze prosperujacej gospodarki, pochodza z zaciagnietych kredytow. Ktore ty, ja, wszyscy, nasze dzieci i wnuki beda latami splacac i zaciskac pasa. Widzisz efekt jaki partia rzadzaca przygotowala dla pewnej grupy spolecznej, aby utrzymac sie przy wladzy. Wyobraz sobie sytuacje ze nia ma 500+, PIS w szalenstwie dryfuje jak teraz, lamiac prawo i nie dotrzymujac obietnic wyborczych i co wszystko w porzadku? Dlugo by porzadzili? Nie czujesz sie jako obywatel wykorzystany? bo ja tak.
już oceniałe(a)ś
0
0
Jeśli się obiecywało 500 zł na każde dziecko, to teraz wszelkie włażenie z butami w cudze życie jest nieuzasadnione. Czy ktoś jest samotnym rodzicem, czy nie, czy ma takie dochody, czy nie, nie powinno mieć znaczenia. Bo te pieniądze nie biorą się z nieba, więc jeśli bogatsi płacą większe podatki, to ich dzieci też powinny dostawać.
@dyskootantka Ale biedne matki nie dostają a rodziny z dochodem 10000 miesięcznie dostają. Bo drugie dziecko! Gdzie sprawiedliwość?!
już oceniałe(a)ś
0
0
@i.poch Bo to nie jest zasiłek dla biednych a zachęta do powiększania rodziny. Jak biedna matka będzie miała dwójkę pociech to dostanie 500+.
już oceniałe(a)ś
0
0
@sknerusmc Jak podniosa ceny paliwa, będzie suweren kwiczał.
już oceniałe(a)ś
1
0
Po pierwsze, alimenty nie muszą być sądownie przyznawane, ojciec dziecka może dobrowolnie na nie płacić i jeśli matka akceptuje kwotę, to nic nikomu do tego. Może też być odwrotnie, jeśli dziecko jest przy ojcu. Zmuszanie ludzi do spraw sądowych jest chore. To po pierwsze, a po drugie - obiecywaliście 500 zł na K A Ż D E dziecko, więc odpimpajcie się od mieszania się w prywatne sprawy ludzi. Kto z kim śpi i za ile. To główne tematy, jakimi się zajmuje PiS i rydzykowy kościół. Może by się zajęli swoimi członkami, bo jakoś nawet po katastrofie smoleńskiej to u nich był nadmiar wdów.
już oceniałe(a)ś
2
0
Coś mi tu brakuje wyznawców ojca narodu, pierwszego naczelnika Wolski, czyżby nie korzystali z 500+ a może wystarczy im kasa za hejtowanie? Tak sobie pomyślałem.
już oceniałe(a)ś
1
0
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka