1/2
zamknij < >

Legalny dopalacz? Powinni nam go dodawać do wody

Zdjęcie numer 1 w galerii - Legalny dopalacz? Powinni nam go dodawać do wody

Fot. Profimedia / Profimedia, Corbis

Za jakiś czas prawo może nakazywać suplementację tym lekiem pilotów, lekarzy pogotowia czy szefów państw. Na razie wiadomo, że korzysta z niego prezydent Obama
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Legalny dopalacz? Powinni nam go dodawać do wody
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Legalny dopalacz? Powinni nam go dodawać do wody
Komentarze
Czy reklamowanie leków na receptę nie jest zakazane? Czy redakcja ma za dużo kasy, aby ryzykować pozew z powodu pomówienia prezydenta USA?
już oceniałe(a)ś
235
15
@lukibb Tu Barack Obama, pisze z google translator - już nakazalem wyslac pozew po przeczytaniu tego artykulu na gazeta.pl. Bóg błogosław ameryka! Miłego dnia.
już oceniałe(a)ś
1
0
@lukibb Dodatkowo Modafinil jest substancją regulowaną w USA a za próbę wwziezienia go można wpaść w bardzo duże kłopoty :>
już oceniałe(a)ś
2
0
"Modafinil, lek o niewyjaśnionym do końca mechanizmie działania, przypuszczalnie pobudzający korę przedczołową mózgu..." Dawanie go prezydentowi jakiegokolwiek kraju, a co dopiero USA, jest więc bardzo nieodpowiedzialne.
@slowik1988 Ani żadnych napojów z kofeiną bo jej działania też w 100% nie poznano.
już oceniałe(a)ś
8
12
Znakomita ilustracja zastosowania strategii globalnego kapitalizmu opisanej w książce Jonathana Crary "24/7. Późny kapitalizm i koniec snu" (w panegiryku jest link do wywiadu z autorem). Korporacje chcą zabrać sen bo to czas "marnotrawiony" i będący (na razie wyłączony z ich kontroli). Masz nie spać, kupować, klikać oglądać, reklamy, i dostarczać danych do big data - to ja Wielki Brat mówiłem.
@jago Jeszcze parę audycji w TokFM o tym, że z naukowego punktu widzenia, przy skutecznej fazie REM człowiekowi wystarczyłyby 3-4 godziny snu. Budowa fundamentów nowej rzeczywistości?
już oceniałe(a)ś
10
2
@jago Polecam książkę "Hiszpańscy żebracy" Nancy Kress.
już oceniałe(a)ś
0
0
Wikipedia: Strukturalnie modafinil nie jest podobny do żadnego z narkotycznych stymulantów jak amfetamina, metylofenidat czy kokaina, jednak wstępne badania pokazujące jego działanie na układ dopaminowy sugerują, iż może mieć potencjał uzależniający[3]. Według stanu wiedzy na rok 2008, prowadzone były badania nad przydatnością modafinilu w leczeniu szeregu zaburzeń neuropsychiatrycznych, w tym dysfunkcji poznawczych, a także niektórych nieprawidłowości psychiatrycznych, np. depresji i ADHD[4]. Mimo skuteczności, nie został zarejestrowany jako lek na ADHD z powodu przypadków ciężkiej toksyczności dermatologicznej. Do powszechnych działań niepożądanych należą bezsenność, ból głowy, nudności, nerwowość i nadciśnienie tętnicze.
@danaborg Kawa również może powodować nadciśnienie tętnicze, bólu głowy dostaje się od całodziennego śledzenia przed komputerem a bezsenność to w końcu taka jest istotą działania leku. Myślę że więcej szkody powodują konserwanty zawarte w wędlinach niż ta mala, biała tabletka.
już oceniałe(a)ś
1
0
@kultureprofessoren Myślisz ale nie wiesz, od "wiem" jest nauka, a ta wypowiada się dość jednoznacznei na temat modafinilu - ma skutki uboczne. A jesli nie przeszkadza Ci śmieciowe żarcie, pełne chemii to Twoja sprawa.
już oceniałe(a)ś
0
1
thaliomid alias contergan też był cudownym lekiem, do czasu
już oceniałe(a)ś
57
5
Nie wiedzialem, ze prezydent USa i politycy to narkomani ? No moze triche podejrzewalem, ze narkotyzuja sie wladza i kasą ? Ale zeby chemią ?
@onduma Pokaż muzyka (grającego koncert dzień po dniu), polityka spędzającego kilka dni z rzędu na obradach, dyskusjach (nawet jeśli w i trakcie śpi) który czymś się nie wspomaga. Nie uwierzę w takie bajki.
już oceniałe(a)ś
12
2
@onduma Obama nie jest narkomanem, jest po prostu Reptilianinem!!!
już oceniałe(a)ś
18
3
@lukibb i nie przeszkadza im to oficjalnie z tymi środkami walczyć w imie kij go wie czego ...
już oceniałe(a)ś
6
0
@onduma O ile wiem Kennedy zażywał amfetaminę.
już oceniałe(a)ś
7
0
@esmeras Czy amfetamina uzależnia? I czy są dawki bezpieczne? Bo słyszałem dziwne rzeczy typu, dzieciaki brały i serducho nie wytrzymywało jak tańczyły cała noc bez ustanku, padły w klubie jak muchy. Natomiast świetna jest kokaina, której najwięcej zużywa się w Londynie i którą nawet jakieś dzieci chciały mnie częstować w autobusie nocnym i były zdziwione, że nie skorzystałem. Jest taka książka-zapomniałem autora-"Pingrips" -w polskim tłumaczeniu "Garnitur/y/ w prążki"-świetnie jest tam opisane jak się wpada w uzależnienie od kokainy i jakie podstępne są działania tej substancji, jak można sobie życie zniszczyć.
już oceniałe(a)ś
4
1
Woow, cudowny lek bez efektów ubocznych! A w guglu, na pierwszej i drugiej pozycji wikipedia, na trzeciej: www.nhs.uk/medicine-guides/pages/MedicineSideEffects.aspx?condition=Narcolepsy&medicine=modafinil&preparation= Wiem, po niepolsku, więc gazeciarze nie doczytali.
już oceniałe(a)ś
41
3
Modafinil znam i używam od dłuższego czasu. Zawsze miałem problem z dołkami aktywności (koło 11 i potem koło 15), kiedy po prostu nie dawałem sobie rady bez drzemki. Niewielkie dawki modafinilu (100mg dziennie w 2 dawkach po 50mg) bardzo łagodzą potrzebę snu w ciągu dnia, nie likwidują go całkowicie. Co więcej, najlepsze efekty zauważyłem gdy mimo wszystko utnę sobie 20 minut drzemki (tzw. power nap), wtedy efekt rozbudzenia po drzemce jest dużo bardziej widoczny, długotrwały. Mam parę komentarzy technicznych: 1. W PL ciężko ten lek zdobyć, potrzebna jest recepta od psychiatry. Na szczęście mam zapas przywieziony z Turcji (tam na nic nie trzeba recepty ;-)) 2. Brak snu przez 64h to już totalna bzdura. Powyżej 200mg dziennie człowiek zaczyna się dziwnie czuć, nerwowość, rozdrażnienie, trzęsące się ręce i bijące serce... To nie jest środek na 3dni kucia do egzaminu non stop 3. To nie amfa, nie ma sensu zażywać na imprezach, pod tym względem kompletnie nic nie daje 4. Zażycie zbyt późno w ciągu dnia może spowodować brak potrzeby snu do późnej nocy, problemy z wstaniem nastepnego dnia, można wpaść w błędne koło... 5. Co do efektów ubocznych, nie zanotowałem, aczkolwiek w trakcie brania pojawia się tolerancja... na początku efekty są najbardziej spektakularne. Oprócz tego mocz ma po tym charakterystyczny "antybiotykowy" zapach, to oznacza że organy wewnętrzne jakoś to przetwarzają, pytanie czy jest to dla nich obojętne...
już oceniałe(a)ś
33
2
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka