Gazeta pisarzy: Weronika Murek w Katowicach: 'Czytanie jest niesamowitą okazją, żeby przeżyć życie więcej niż raz'

Gazeta pisarzy: Weronika Murek w Katowicach: "Czytanie jest niesamowitą okazją, żeby przeżyć życie więcej niż raz"

Produkcja Agora S.A. na zamówienie Biura Festiwalowego Impart 2016, organizatora Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016
22.04.2016 00:57

- Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki chciałabym zachęcić wszystkich do odkrywania, jak wielką przyjemność niesie w sobie czytanie i jak niesamowitą okazją jest do tego, żeby przeżyć życie więcej niż raz i posmakować różnych historii, zobaczyć światy, których normalnie by się nie zobaczyło - mówiła Weronika Murek podczas spotkania z czytelnikami 'Gazety Wyborczej' w Katowicach .

23 kwietnia 'Wyborcza' zamieni się na jeden dzień w 'Gazetę Pisarzy'. W tym roku kwietniowy Światowy Dzień Książki, ustanowiony w rocznicę śmierci Szekspira i Cervantesa, Wrocław jako Europejska Stolica Kultury będzie obchodził wyjątkowo - na rok stanie się Światową Stolicą Książki UNESCO. Wśród wydarzeń są m.in. otwarcie Muzeum Pana Tadeusza czy specjalna edycja Europejskiej Nocy Literatury, ale gwoździem programu będzie 'Gazeta Pisarzy'.

Z inspiracji Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 w tym dniu Gazeta Wyborcza stanie się 'Gazetą Pisarzy'. Sobotni numer 'Wyborczej' zostanie w całości przygotowany przez kilkudziesięciu pisarzy; polskich i zagranicznych. Wezmą oni udział w redagowaniu gazety w redakcji warszawskiej.

Wideo powstało w związku ze spotkaniem z Weroniką Murek, które odbyło się 6 kwietnia w Katowicach i było częścią projektu zaplanowanego na zamówienie i z inspiracji organizatorów Europejskiej Stolicy Kultury i Światowej Książki UNESCO 2016.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka