Gazeta pisarzy: Ziemowit Szczerek w Krakowie "Nigdy w historii świata nie czytałem tyle, co teraz"

Produkcja Agora S.A. na zamówienie Biura Festiwalowego Impart 2016, organizatora Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016
22.04.2016 00:12

- Z kryzysem czytelnictwa jest coś nie tak? Uważam wręcz przeciwnie, że nigdy w historii świata nie czytałem tyle, co teraz - mówił na spotkaniu z czytelnikami 'Gazety Wyborczej' Ziemowit Szczerek.

23 kwietnia 'Wyborcza' zamieni się na jeden dzień w 'Gazetę Pisarzy'. W tym roku kwietniowy Światowy Dzień Książki, ustanowiony w rocznicę śmierci Szekspira i Cervantesa, Wrocław jako Europejska Stolica Kultury będzie obchodził wyjątkowo - na rok stanie się Światową Stolicą Książki UNESCO. Wśród wydarzeń są m.in. otwarcie Muzeum Pana Tadeusza czy specjalna edycja Europejskiej Nocy Literatury, ale gwoździem programu będzie 'Gazeta Pisarzy'.

Z inspiracji Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 w tym dniu Gazeta Wyborcza stanie się 'Gazetą Pisarzy'. Sobotni numer 'Wyborczej' zostanie w całości przygotowany przez kilkudziesięciu pisarzy; polskich i zagranicznych. Wezmą oni udział w redagowaniu gazety w redakcji warszawskiej.

Wideo powstało w związku ze spotkaniem z Ziemowitem Szczerkiem, które odbyło się 15 kwietnia na zamówienie i z inspiracji organizatorów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i Światowej Stolicy Książki UNESCO 2016.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka