Gazeta pisarzy: Wacław Radziwinowicz w Olsztynie: "Ja nie uważam się za pisarza"

Produkcja Agora S.A. na zamówienie Biura Festiwalowego Impart 2016, organizatora Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016
22.04.2016 00:11

- Ja nie uważam się za pisarza. I 'Gogol' [red.'Gogol w czasach Google'a'] i 'Kreml' [red. 'Creme de la Kreml'] składają się z takich codziennych opowieści o Rosji, bo coś ciekawego się wydarzyło i od razu to opisywałem - mówił Wacław Radziwinowicz podczas spotkania z czytelnikami 'Gazety Wyborczej' w Olsztynie.

23 kwietnia 'Wyborcza' zamieni się na jeden dzień w 'Gazetę Pisarzy'. W tym roku kwietniowy Światowy Dzień Książki, ustanowiony w rocznicę śmierci Szekspira i Cervantesa, Wrocław jako Europejska Stolica Kultury będzie obchodził wyjątkowo - na rok stanie się Światową Stolicą Książki UNESCO. Wśród wydarzeń są m.in. otwarcie Muzeum Pana Tadeusza czy specjalna edycja Europejskiej Nocy Literatury, ale gwoździem programu będzie 'Gazeta Pisarzy'.

Z inspiracji Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 w tym dniu Gazeta Wyborcza stanie się 'Gazetą Pisarzy'. Sobotni numer 'Wyborczej' zostanie w całości przygotowany przez kilkudziesięciu pisarzy; polskich i zagranicznych. Wezmą oni udział w redagowaniu gazety w redakcji warszawskiej.

Wideo powstało w związku ze spotkaniem z Wacławem Radziwinowiczem, które odbyło się 31 marca w Olsztynie i było częścią projektu zaplanowanego na zamówienie i z inspiracji organizatorów Europejskiej Stolicy Kultury i Światowej Książki UNESCO 2016.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka