Gazeta pisarzy: Marcin Kurek w Opolu: "Sytuacja każdego twórcy jest frustrująca i ona jest frustrująca przez całe życie"

Produkcja Agora S.A. na zamówienie Biura Festiwalowego Impart 2016, organizatora Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016
22.04.2016 10:07

- Sytuacja każdego twórcy jest frustrująca i ona jest frustrująca przez całe życie. Myślę, że ta frustracja się nigdy nie kończy, bo albo się frustrujesz, ponieważ jesteś w pozycji debiutanta i musisz się przebić, z tym co namalujesz, napiszesz, a oprócz tego masz ważniejszą od tego frustrację, zderzenia z samą materią tego, co robisz - mówił poeta Marcin Kurek podczas spotkania z czytelnikami 'Gazety Wyborczej' w Opolu.

23 kwietnia 'Wyborcza' zamieni się na jeden dzień w 'Gazetę Pisarzy'. W tym roku kwietniowy Światowy Dzień Książki, ustanowiony w rocznicę śmierci Szekspira i Cervantesa, Wrocław jako Europejska Stolica Kultury będzie obchodził wyjątkowo - na rok stanie się Światową Stolicą Książki UNESCO. Wśród wydarzeń są m.in. otwarcie Muzeum Pana Tadeusza czy specjalna edycja Europejskiej Nocy Literatury, ale gwoździem programu będzie 'Gazeta Pisarzy'.

Z inspiracji Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 w tym dniu Gazeta Wyborcza stanie się 'Gazetą Pisarzy'. Sobotni numer 'Wyborczej' zostanie w całości przygotowany przez kilkudziesięciu pisarzy; polskich i zagranicznych. Wezmą oni udział w redagowaniu gazety w redakcji warszawskiej.

Wideo powstało w związku ze spotkaniem z Marcinem Kurkiem, które odbyło się w 18 kwietnia w Opolu i było częścią projektu zaplanowanego na zamówienie i z inspiracji organizatorów Europejskiej Stolicy Kultury i Światowej Książki UNESCO 2016.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka