Budapeszt w Warszawie czy Warszawa w Budapeszcie? Spotkanie "Wyborczej na żywo" i Komitetu Obrony Demokracji

Jarosław Kurski, Mateusz Kijowski, Anna Kiedrzynek, Zdjęcia i montaż: Adam Rosołowski
30.03.2016 21:31

Komitet Obrony Demokracji i redakcja 'Gazety Wyborczej' byli organizatorami spotkania 'Budapeszt w Warszawie czy Warszawa w Budapeszcie?'. Gospodarzami wydarzenia byli: zastępca redaktora naczelnego 'GW' Jarosław Kurski i założyciel KOD Mateusz Kijowski. Tematem dyskusji była sytuacja, w jakiej znalazły się orbanowskie Węgry i Polska pod rządami PiS, cechy wspólne i różnice oraz możliwe scenariusze rozwoju w przyszłości. Uczestnicy spotkania zastanawiali się też nad możliwością i kierunkami polsko-węgierskiej współpracy w dziedzinie obrony demokracji, wolności obywatelskich i zasad państwa prawa w obu krajach.

- Spełniło się niestety złowieszcze hasło Jarosława Kaczyńskiego 'Budapeszt w Warszawie'. Na naszych oczach rozmontowywane są fundamenty państwa demokratycznego. Mnie sie marzy inne proroctwo, że i w Budapeszcie i w Warszawie przywrócone zostaną te wartości, o które oba narody wspólnie walczyły - powiedział Jarosław Kurski, pierwszy zastępca redaktora naczelnego Gazety Wyborczej.

'Wyborcza na żywo' to spotkania z dziennikarzami lub publicystami którzy goszczą na łamach. Rozmawiamy o sprawach lokalnych, jak i na tematy polityczne, gospodarcze, kulturalne. Zapowiedzi spotkań publikujemy na stronach lokalnych i na wyborcza.pl/nazywo

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka