Manifestacja KOD - "My, Naród"

Zdjęcia i montaż: Adam Rosowłowski
27.02.2016 17:26

- Spotkaliśmy się dzisiaj, żeby pokazać naszą siłę, przyszliśmy pokazać, że najważniejsze wartości to wolność i demokracja, a na ich straży stoi konstytucja - mówił dziś podczas marszu Komitetu Demokracji pod hasłem 'My, naród' Mateusz Kijowski. W manifestacji wzięli również udział politycy opozycji, wśród nich Barbara Nowacka i Grzegorz Schetyna. - Wielkość można ocenić po dokonaniach. Wielkość ocenia historia - mówiła Nowacka, podkreślając przy tym, że choć wielokrotnie nie zgadzała się z Wałęsą, będzie go bronić.

W Warszawie zgromadziły się tłumy ludzi, by wziąć udział w marszu organizowanym przez KOD w obronie Lecha Wałęsy. Podczas manifestacji odczytano list przesłany przez Lecha Wałęsę do demonstrantów. Wiele osób miało ze sobą flagi, transparenty, maski i liczne wizerunki byłego prezydenta Polski i lidera 'Solidarności' w latach 80. XX wieku.

Obejrzyj też: List Lecha Wałęsy podczas manifestacji KOD: 'Nie dajcie sobie wmówić, że to komunistyczne służby specjalne przyniosły nam wolność i niepodległość'

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka