Temat dnia "Gazety Wyborczej": Co uzyskał David Cameron podczas ostatniego szczytu UE? Pytamy Krzysztofa Blusza

Krzysztof Blusz, Roman Imielski, Zdjęcia i montaż: Karol Komorowski, Studio tv
22.02.2016 19:35

- To, co uzyskał David Cameron, to jest możliwość wprowadzenia mechanizmu, który spowoduje, że nowi przybysze będą traktowani w sposób inny niż obywatele Wielkiej Brytanii. Będzie to dotyczyło wszystkich przybyszów od roku 2020, natomiast ci, którzy przebywają i pracują na terenie Zjednoczonego Królestwa nie będą podlegali tej regulacji. Jednak po 2020 roku wprowadzony zostanie system tzw. indeksacji jeśli chodzi o zasiłek dla dzieci, czyli będzie on wypłacany w kwocie przeliczanej w stosunku do siły nabywczej, pieniądza i świadczeń kraju, z którego pochodzi taki obywatel - wyjaśnia Krzysztof Blusz, gość Romana Imielskiego w Temacie dnia 'Gazety Wyborczej'.

W ramach 'Tematu dnia Gazety Wyborczej' redaktorzy 'Gazety Wyborczej' wspólnie z gośćmi omawiają aktualne wydarzenia w Polsce. Wyborcza.pl zaprasza internautów do oglądania kolejnych odcinków programu.

Obejrzyj całą rozmowę: Czy ustępstwa wobec Wielkiej Brytanii zdołają zatrzymać ją w Unii Europejskiej? Rozmowa Romana Imielskiego z Krzysztofem Bluszem

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka