Temat dnia "Gazety Wyborczej". O ewentualnym udziale polskich wojsk w walce z Państwem Islamskim w Syrii i Iraku, z Romanem Imielskim rozmawiał gen. Stanisław Koziej

Stanisław Koziej, Roman Imielski; Zdjęcia: Studio tv; Montaż: Karol Komorowski
15.02.2016 20:43

Jak pisze Mariusz Zawadzki, wojna domowa w Syrii stała się brutalniejsza. Według ONZ, odcinanie źródeł żywności i głodzenie ludności cywilnej stały się nagminną taktyką stosowaną na polu walki. Od kilku miesięcy prowadzone są pokojowe rozmowy w Genewie, jednak nie przynoszą żadnych efektów. W trakcie pięcioletniej wojny domowej w Syrii zginęło przynajmniej 250 tys. osób, a 4.5 mln uciekło za granicę. Około pół miliona uchodźców przedostało się przez Morze Śródziemne do Europy.

W piątek sekretarz generalny NATO, Jens Stoltenberg, oskarżył Rosję o niweczenie wysiłków na rzecz pokojowego uregulowania konfliktu w Syrii. Jak powiedział, porzebne jest trwałe zawieszenie broni, pomoc dla cywilów i porozumienie w sprawie transformacji politycznej w Syrii. W sobotę na Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium prezydent Andrzej Duda krytykował Rosję za łamanie prawa międzynarodowego i za bombardowanie cywilów i sił walczących z reżimem Baszara al-Asada w Syrii.

W ramach 'Tematu dnia Gazety Wyborczej' redaktorzy 'Gazety Wyborczej' wspólnie z gośćmi omawiają aktualne wydarzenia w Polsce. Wyborcza.pl zaprasza internautów do oglądania kolejnych odcinków programu.

Obejrzyj pozostałe odcinki Tematu dnia 'Gazety Wyborczej'

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka