O mediach publicznych w "Gazecie Wyborczej". Kamil Dąbrowa: "Media publiczne nigdy nie były apolityczne, ale w tej chwili stały się mediami propagandowymi i rządowymi"

Kamil Dąbrowa; Zdjęcia i montaż: Wojciech Walkiewicz, Dorota Halicka: Dźwięk: Maciej Wróblewski
28.01.2016 23:14

- Media publiczne nigdy nie były apolityczne, ale w tej chwili stały się mediami propagandowymi i rządowymi - powiedział Kamil Dąbrowa, były dyrektor Programu 1 Polskiego Radia.

W siedzibie 'Gazety Wyborczej' odbyła się debata dotycząca sytuacji polskich mediów publicznych. Wzięli w niej udział dziennikarze, którzy w ostatnim czasie stracili pracę lub odeszli z niej w wyniku zmian politycznych w kraju. Pokłosiem przyjęcia ustawy medialnej przez rząd jest podporządkowanie mediów publicznych władzy. PiS zapowiada, że to dopiero początek i planuje kolejną nowelizację, która ma przekształcić media publiczne w narodowe. W dyskusji o obecnej sytuacji mediów wzięli udział Katarzyna Janowska, była dyrektor TVP Kultura, Karolina Lewicka, była dziennikarka TVP Info i 'Wiadomości', Kamil Dąbrowa, były dyrektor Programu 1 Polskiego Radia, i Piotr Kraśko, były szef 'Wiadomości' w TVP 1. Spotkanie poprowadził pierwszy zastępca redaktora naczelnego 'Gazety Wyborczej' Jarosław Kurski.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka