O mediach publicznych w "Gazecie Wyborczej". Katarzyna Janowska: "Od jakości mediów publicznych zależy jakość mediów komercyjnych"

Katarzyna Janowska; Zdjęcia i montaż: Wojciech Walkiewicz, Dorota Halicka; Dźwięk: Maciej Wróblewski
28.01.2016 22:50

- Media publiczne muszą istnieć w demokracji. Powtarzam to, co mówił pan prezes Walter, kiedyś człowiek mediów publicznych, który stworzył TVN, że od jakości mediów publicznych zależy jakość mediów komercyjnych. Media publiczne powinny ustalać standard mówienia, przekazywania informacji - powiedziała Katarzyna Janowska, była dyrektor TVP Kultura, podczas debaty o mediach publicznych w siedzibie 'Gazety Wyborczej'.

W siedzibie 'Gazety Wyborczej' odbyła się debata dotycząca sytuacji polskich mediów publicznych. Wzięli w niej udział dziennikarze, którzy w ostatnim czasie stracili pracę lub odeszli z niej w wyniku zmian politycznych w kraju. Pokłosiem przyjęcia ustawy medialnej przez rząd jest podporządkowanie mediów publicznych władzy. PiS zapowiada, że to dopiero początek i planuje kolejną nowelizację, która ma przekształcić media publiczne w narodowe. W dyskusji o obecnej sytuacji mediów wzięli udział Katarzyna Janowska, była dyrektor TVP Kultura, Karolina Lewicka, była dziennikarka TVP Info i 'Wiadomości', Kamil Dąbrowa, były dyrektor Programu 1 Polskiego Radia, i Piotr Kraśko, były szef 'Wiadomości' w TVP 1. Spotkanie poprowadził pierwszy zastępca redaktora naczelnego 'Gazety Wyborczej' Jarosław Kurski.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka