Temat dnia "Gazety Wyborczej": prof. Mirosław Wyrzykowski: "Wartość konstytucji to jest stabilność, trwałość"

Ewa Siedlecka, Mirosław Wyrzykowski; Zdjęcia: Studio TV, Aleksandra Walasek; Montaż: Dorota Halicka
21.01.2016 18:59

- Mamy wartość konstytucji, jaką jest jej stabilność, trwałość. I to jest wartość, którą trzeba za wszelką możliwą cenę chronić - mówi prof. Mirosław Wyrzykowski w rozmowie z Ewą Siedlecką w Temacie dnia 'Gazety Wyborczej'.

Zdaniem prof. Mirosława Wyrzykowskiego, byłego sędziego Trybunału Konstytucyjnego i kierownika w Zakładzie Praw Człowieka Wydziału Prawa i Administracji UW, tworzenie konfliktu politycznego i jego rozwiązywanie przez zmianę konstytucji jest niedopuszczalne. - Nie można dopuścić w żadnym wypadku do sytuacji, w której zmiany konstytucji miałyby być remedium na konflikty polityczne tworzone przez polityków - zaznacza. Profesor mówi także o wartości konstytucji, którą, jak podkreśla, trzeba chronić i respektować, ponieważ społeczeństwo nadało sobie konstytucję po to, aby politycy działali w ramach i w granicach konstytucji.

W ramach Tematu dnia 'Gazety Wyborczej' redaktorzy 'Gazety Wyborczej' wspólnie z gośćmi omawiają aktualne wydarzenia w Polsce. Wyborcza.pl zaprasza internautów do oglądania kolejnych odcinków programu.

Obejrzyj całe wideo 'Zmiana konstytucji remedium na konflikt polityczny? Z prof. Mirosławem Wyrzykowskim rozmawia Ewa Siedlecka' i pozostałe odcinki Tematu dnia 'Gazety Wyborczej'

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka