"Stop inwigilacji" - pikieta przed Sejmem

Zdjęcia i montaż: Aleksandra Walasek
13.01.2016 21:01

- Nowa ustawa może być interpretowana na różne sposoby, bo jest ona pewnym pasztetem prawnym, jest niejasna - mówił dziś pod Sejmem Tomasz Piątek, który był uczestnikiem pikiety pod hasłem 'Stop inwigilacji' przeciwko nowelizacji ustawy o policji.

Dziś w Sejmie trwały obrady komisji na temat ustawy o policji, a właściwie nowelizacji wymuszonej wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Pod Sejmem zgromadzili się protestujący, zaniepokojeni tym, jaki ma być kształt znowelizowanej ustawy. Agata Czarnacka zwróciła uwagę na fakt, że ustawa nie spełnia wymogów określonych w wyroku TK i nie wprowadza skutecznych mechanizmów kontroli sądowej inwigilowania obywateli poprzez meta dane, dane bilingowe, dane telekomunikacyjne i podsłuchy .

Prace sejmowej podkomisji zakończyły się w środę wieczorem. W czwartek rano jej sprawozdaniem ws. projektu nowelizacji kilkunastu ustaw regulujących działania służb specjalnych ma zając się Komisja administracji i spraw wewnętrznych, po południu sprawozdanie trafi natomiast do Sejmu.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka