13 grudnia pod siedzibą Agory

Jarosław Kurski, Seweryn Blumsztajn, Zdjęcia i montaż: Barbara Zaniewska, Adam Rosołowski, Aleksandra Walasek, Bartosz Majkowski
13.12.2015 20:49

Koncert Wolności Słowa, a następnie wspólne wyjście naprzeciw demonstrującym pod siedzibą Agory - tak wyglądał 13 grudnia na ulicy Czerskiej.

Ruch Kontroli Wyborów i Krucjata Różańcowa za Ojczyznę zapowiedzieli demonstrację pod siedzibą 'Gazety Wyborczej'. Po mszy w kościele św. Kazimierza przemaszerowali na ulicę Czerską, pod siedzibę Agory. W tym samym czasie w redakcji rozpoczął się Koncert Wolności Słowa. Po jego zakończeniu, dziennikarze i przyjaciele 'Gazety Wyborczej' postanowili odpowiedzieć na prawicową manifestację. Śpiewano piosenki Kaczmarskiego, skandowano hasło ?demokracja? i zrzucano ulotki. - Tu będzie bastion wolnego słowa. Tu, w 'Gazecie Wyborczej', która jest symbolem wolnego słowa po 1989 roku - mówił Jarosław Kurski, zastępca redaktora naczelnego 'Gazety Wyborczej'. - Jestem gotowy walczyć o to, żeby oni mieli prawo przychodzić pod naszą redakcję. To ciągle jest forma dialogu społecznego i ciągle jednak mamy demokrację - przyznaje Seweryn Blumsztajn z 'Gazety Wyborczej'.

Więcej na ten temat: agora, gazeta wyborcza, manifestacja
Więcej na ten temat: agora, gazeta wyborcza, manifestacja
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka