Temat dnia "Gazety Wyborczej": "Priorytetem numer jeden dla całego regionu centralno-wschodniego jest Unia Europejska"

Josef Pazderka, Roman Imielski; Zdjęcia i montaż: Barbara Zaniewska, Studio TV
07.12.2015 20:06

- Priorytetem numer jeden jest Unia Europejska, dla Polski, dla Czech, dla całego regionu centralno-wschodniego - mówi Josef Pazderka, korespondent Czeskiej Telewizji Publicznej w Temacie dnia 'Gazety Wyborczej'.

Gość Tematu dnia podkreśla w rozmowie z Romanem Imielskim ogromną rolę wspólnoty europejskiej, jako najważniejszego projektu dla państw naszego regionu, jak również to, że może być ona zagrożona: - Jeszcze rozmawiamy z przyjaciółmi, ale są też nieprzyjaciele, którzy tej rozmowie szczerej nie sprzyjają. Szczególnie, jak zwraca uwagę Roman Imielski, że wśród sąsiadów Polski także jest coraz więcej postaw antyunijnych czy skrajnie prawicowych.

W ramach 'Tematu dnia Gazety Wyborczej' redaktorzy 'Gazety Wyborczej' wspólnie z gośćmi omawiają aktualne wydarzenia w Polsce. Wyborcza.pl zaprasza internautów do oglądania kolejnych odcinków programu.

Obejrzyj całą rozmowę 'Za każdą klęskę PO przychodzi odwet' - Roman Imielski i Josef Pazderka o Polsce z perspektywy Czech oraz dezintegracji UE i pozostałe odcinki Tematu dnia 'Gazety Wyborczej'

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka