"Temat dnia Gazety Wyborczej": Wojciech Maziarski rozmawia z Mateuszem Kijowskim o Komitecie Obrony Demokracji i aktualnej sytuacji w Polsce

Mateusz Kijowski, Wojciech Maziarski, Zdjęcia i montaż: Dorota Halicka, Studio TV
23.11.2015 19:28

Ostatnie wydarzenia w Polsce w wielu osobach zrodziły poczucie niepokoju. Owocem nasilających się zmartwień jest powołany niedawno Komitet Obrony Demokracji. Jego członkowie nie identyfikują się z żadną ideologią, ani partią polityczną. Politykę pojmują jedynie jako dbanie o wspólne dobro. - Myślę, że mamy bardzo poważny problem w naszym kraju, to znaczy zanika demokracja. Naruszane są demokratyczne struktury, przepisy konstytucyjne, porządek prawny i dlatego powołaliśmy Komitet Obrony Demokracji - mówi Mateusz Kijowski z KOD, z którym w 'Temacie dnia Gazety Wyborczej' rozmawiał Wojciech Maziarski.

Facebookowa grupa Komitet Obrony Demokracji z każdą minutą zyskuje coraz więcej członków. Poza zrzeszeniem wirtualnym, członkowie grupy zaczynają się spotykać, aby omawiać swoją dalszą działalność. Opublikowano już pierwszy manifest Komitetu. - W najbliższych dniach będziemy uruchamiać akcję pisania listów w obronie Trybunału Konstytucyjnego. Będzie przygotowany wzór listu z odniesieniem do prawa. Listo będziemy propagować na naszej stronie, chcemy zbierać podpisy. Mamy nadzieję, że będzie to pierwszy poważny akt sprzeciwu - mówi Kijowski.

Zapytany o to, jak można przyłączyć się do Komitetu, Mateusz Kijowski radzi przede wszystkim dołączenie do grupy na Facebooku, a następnie przystąpienie do konkretnej struktury regionalnej. Warto zwrócić uwagę na prawidłowy adres grupy, gdyż istnieje wiele podobnych, podszywających się pod tą właściwą. Facebookowy adres Komitetu Obrony Demokracji to: https://www.facebook.com/groups/komitetobronydemokracji

W ramach 'Tematu dnia Gazety Wyborczej' redaktorzy 'Gazety Wyborczej' wspólnie z gośćmi omawiają aktualne wydarzenia w Polsce. Wyborcza.pl zaprasza internautów do oglądania kolejnych odcinków programu.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka