Debata w "Gazecie Wyborczej". Budowanie Polski proeuropejskiej, normalnej, cywilizowanej? Michnik: "Dzisiaj ten model przegrał"

Adam Michnik, Zdjęcia i montaż: Barbara Zaniewska, Marcin Urban
26.10.2015 04:30

W wieczór wyborczy w redakcji 'Gazety Wyborczej' odbyła się debata z udziałem ekspertów. W dyskusji udział wzięli: były prezydent Aleksander Kwaśniewski, redaktor naczelny 'Gazety Wyborczej' Adam Michnik, prof. Ewa Marciniak Ewa Marciniak z Instytutu Nauk Politycznych i redaktor naczelny kwartalnika 'Liberté!' Leszek Jażdżewski.

- W każdej partii chodzi o władzę, ale mnie się wydaje, że w Platformie, z potknięciami, z błędami, jednak był pewien pomysł na budowanie Polski proeuropejskiej, normalnej, cywilizowanej, rynkowej, demokratycznej. I tutaj się zgadzam z tym, co mówi prezydent Kwaśniewski - dzisiaj ten model przegrał, dostał czerwona kartkę. I co wynika z tego? Wynika z tego parę rzeczy. Po pierwsze trzeba się zapytać, co takiego PiS zaproponował społeczeństwu, że społeczeństwo zdecydowało się obdarzyć go tak wielkim zaufaniem - mówi Adam Michnik, redaktor naczelny 'Gazety Wyborczej'.

Polub nas na Facebooku

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka