"Studio Wyborczej. Sprawdzam". Odhumanizowanie debaty? Łaszyn: "To już nie przypomina rozmowy"

Adam Łaszyn, Paweł Wroński; Zdjęcia i montaż: Kinga Kenig, Jarek Tokarski, Barbara Zaniewska
21.10.2015 20:40

- To się bardzo odhumanizowało, z rozmową ma niewiele wspólnego - podkreśla specjalista od marketingu politycznego, Adam Łaszyn, który razem z Pawłem Wrońskim ocenia w 'Studiu Wyborczej. Sprawdzam' wtorkową i poniedziałkową debatę.

Według Adama Łaszyna jeszcze spotkania Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego, czy też Aleksandra Kwaśniewskiego i Lecha Wałęsy, miały zupełnie inny charakter niż konfrontacje polityków, które mogliśmy oglądać w ostatnich dniach. Zdaniem specjalisty od marketingu politycznego debata uległa odhumanizowaniu. Co wpłynęło na ten proces? - Nakłada się kilka różnych rzecz. Jesteśmy skazani na debaty, bo to jest wizualizacja walki wyborczej. Jaki inny element może pokazać walczące ze sobą ugrupowania, jak nie obrazek telewizyjny liderów poszczególnych partii. To jest oczekiwane przez wyborców. I to powoduje, że przywiązuje się do tego większą wagę - podkreśla Łaszyn, który z Pawłem Wrońskim w 'Studiu Wyborczej. Sprawdzam' rozmawia o ostatnich wystąpieniach polityków.

W ramach 'Studia Wyborczej. Sprawdzam' redaktorzy 'Gazety Wyborczej' wspólnie z gośćmi omawiają szczegóły toczącej się i nabierającej tempa kampanii wyborczej. Wyborcza.pl zaprasza internautów do oglądania kolejnych odcinków programu. Tomasz Prusek, Dominika Wielowieyska, Agnieszka Kublik, Renata Grochal i Paweł Wroński z redakcji 'Gazety Wyborczej' rozmawiają w nich z zaproszonymi gośćmi na gorące i bieżące tematy. Kolejne wydania będą emitowane na żywo poprzez aplikację Periscope na Twitterze o godz. 17.30, jak również będą publikowane w serwisie Wyborcza.pl.

Obejrzyj całe wideo: 'Studio Wyborczej. Sprawdzam': Debaty jak bajki robotów? Adam Łaszyn: 'To się bardzo odhumanizowało, z rozmową ma niewiele wspólnego'


Wybory parlamentarne 2015
Już 25 października - wybory parlamentarne. Wszystko o wyborach - w naszym serwisie wyborcza.pl/wybory. Znajdziesz w nim aktualne informacje o kampanii wyborczej, kandydatach, najnowsze sondaże oraz komentarze publicystów 'Gazety Wyborczej'

* Nakręć się na wybory. Powiedz, co dla Ciebie Ważne!
* Obejrzyj rozmowy z ekspertami w programie STUDIO WYBORCZEJWięcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka