"Studio Wyborczej. Sprawdzam": Jaki jest najlepszy model dowodzenia armią? Odpowiada gen. Koziej

Stanisław Koziej, Paweł Wroński, Zdjęcia i montaż: Dorota Halicka, Kinga Kenig, Jarek Tokarski
16.10.2015 22:21

- To, że szef Sztabu Generalnego jednocześnie był dowódcą Sił Zbrojnych, jest wyjątkiem w całych dziejach wojskowości polskiej i światowej. Taki wyjątek był u nas, kiedy była wdrażana cywilna kontrola nad siłami zbrojnymi, za generała Wileckiego wywalczono taki zapis ustawowy, ale on już dzisiaj nie przystaje do potrzeb i warunków - mówi generał Stanisław Koziej podczas rozmowy z Pawłem Wrońskim, w 'Studiu Wyborczej. Sprawdzam'.

W ramach 'Studia Wyborczej. Sprawdzam' redaktorzy 'Gazety Wyborczej' wspólnie z gośćmi omawiają szczegóły toczącej się i nabierającej tempa kampanii wyborczej. Wyborcza.pl zaprasza internautów do oglądania kolejnych odcinków programu. Tomasz Prusek, Dominika Wielowieyska, Agnieszka Kublik, Renata Grochal i Paweł Wroński z redakcji 'Gazety Wyborczej' rozmawiają w nich z zaproszonymi gośćmi na gorące i bieżące tematy. Kolejne wydania będą emitowane na żywo poprzez aplikację Periscope na Twitterze o godz. 17.30, jak również będą publikowane w serwisie Wyborcza.pl.

Obejrzyj całą rozmowę: 'Studio Wyborczej. Sprawdzam': O reformie systemu dowodzenia, polskiej armii i obronności z gen. Stanisławem Koziejem rozmawia Paweł Wroński

Więcej na ten temat: armia, dowódca, Stanisław Koziej, wojsko, wybory
Więcej na ten temat: armia, dowódca, Stanisław Koziej, wojsko, wybory
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka