Stasiński i Lis o tym, co wydarzy się po wyborach 25 października

Tomasz Lis, Maciej Stasiński, Montaż: Barbara Zaniewska
16.10.2015 18:03

'Co się stało, że po 26 latach polskiej wolności znaleźliśmy się - kilka dni przed wyborami, w punkcie, w którym nie jesteśmy pewni, czy po tych wyborach będziemy mieć jeszcze w Polsce liberalną demokrację?' - pyta Tomasz Lis.

W obliczu nadchodzących wyborów pojawia się coraz więcej podobnych pytań, tym bardziej, że PiS już dziś zapowiada wielkie czystki w mediach publicznych, z Tomaszem Lisem na czele. Sytuacja jest poważna, biorąc pod uwagę wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego z 2006 roku, w której uznał, że społeczeństwo obywatelskie jest zagrożeniem dla państwa. Jak to możliwe, że PiS wciąż jest skuteczny i aż tylu Polaków deklaruje chęć oddania głosu na tę partię? Czy można jeszcze coś zrobić, aby Polska pozostała wolnym krajem?

Wygrana partii Jarosława Kaczyńskiego wydaje się pewna, niemniej nawet kilka punktów procentowych wzrostu dla Platformy Obywatelskiej może mieć kluczowe znaczenie - przekonuje Tomasz Lis. Podzielając niepokój dziennikarza, pytamy go o możliwy scenariusz dla Polski po wygranej Prawa i Sprawiedliwości.

Cały wywiad Macieja Stasińskiego z Tomaszem Lisem, będzie można przeczytać w sobotę, w Magazynie Świątecznym Gazety Wyborczej.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka