Kraje UE podzielą między sobą 120 tys. uchodźców. Wiceszef MSZ: Polska przyjmie ok. 4,5 tysiąca osób

Agencja TVN/x-news
23.09.2015 11:04

Unia Europejska podjęła decyzję o rozdzieleniu 120 tysięcy uchodźców pomiędzy krajami członkowskimi. W głosowaniu wzięli udział ministrowie spraw wewnętrznych. Według nieoficjalnych informacji przeciwko ustaleniom były Czechy, Słowacja, Rumunia i Węgry, a Finlandia wstrzymała się od głosu. Polska poparła zaproponowane rozwiązanie. - Trafi do nas około 4,5 tysiąca osób. Pierwsze z nich w 2016 roku - poinformował wiceminister spraw zagranicznych Rafał Trzaskowski.

Z powodu wyjątkowo agresywnych treści propagujących przemoc, sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, etnicznej i wyznaniowej, zamykamy możliwość komentowania pod naszymi tekstami o uchodźcach.
Wygląda na to, że Zachód, a więc i Polska, nie wie, jak pomóc ofiarom wojny w Syrii. Nie rozumiemy, co tam się dzieje, boimy się islamskich terrorystów. Ale uchodźców jest coraz więcej. Ich problem sam się nie rozwiąże. Europa mówi, że przyjmie ich 100, może 200 tysięcy. Ilu może i powinna przyjąć Polska? Jak im pomóc? Jak ich przyjąć, żeby dobrze się u nas odnaleźli? Czekamy na Wasze listy, podpisane imieniem i nazwiskiem, najciekawsze opinie opublikujemy w wydaniu papierowym ?Wyborczej? i w internecie na Wyborcza.pl: listy@wyborcza.pl


Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka