Zobacz, jak możesz pomóc uchodźcom

Anna Kiedrzynek; Animacja: Dorota Halicka, Rafał Kucharczuk
08.09.2015 17:51

Uchodźcy uciekają przed wojną i prześladowaniami. Porzucają swoje domy i decydują się na niebezpieczną oraz trudną drogę, która jest dla nich często jedynym ratunkiem. Bardzo chcieliby kiedyś wrócić do swoich domów, ale na razie nie mogą.

Pomoc potrzebna jest zarówno w krajach pochodzenia uchodźców, jak i w trakcie podróży, w którą wyruszają, by ratować swoje życie. Pełna niebezpieczeństw ucieczka przynosi nie tylko strach, głód i cierpienie, ale często śmierć. Trudne warunki podróży, żądający wysokich sum przemytnicy, nieprzyjazne władze państw, do których docierają uciekinierzy, to tylko część ceny, którą muszą zapłacić za pragnienie normalnej egzystencji.

Uchodźcom pomagają liczne organizacje charytatywne, które można wspomóc. Są wśród nich Polska Akcja Humanitarna, Lekarze Bez Granic, fundacja Wolna Syria oraz wiele innych. Co jeszcze można zrobić? Obejrzyj wideo.

Zobacz też: Tak konkretnie możesz pomóc uchodźcom

Z powodu wyjątkowo agresywnych treści propagujących przemoc, sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, etnicznej i wyznaniowej, zamykamy możliwość komentowania pod naszymi tekstami o uchodźcach.
Wygląda na to, że Zachód, a więc i Polska, nie wie, jak pomóc ofiarom wojny w Syrii. Nie rozumiemy, co tam się dzieje, boimy się islamskich terrorystów. Ale uchodźców jest coraz więcej. Ich problem sam się nie rozwiąże. Europa mówi, że przyjmie ich 100, może 200 tysięcy. Ilu może i powinna przyjąć Polska? Jak im pomóc? Jak ich przyjąć, żeby dobrze się u nas odnaleźli? Czekamy na Wasze listy, podpisane imieniem i nazwiskiem, najciekawsze opinie opublikujemy w wydaniu papierowym ?Wyborczej? i w internecie na Wyborcza.pl: listy@wyborcza.pl

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka