OFF Festival 2015 - pod prąd od 10 lat

Jędrzej Słodkowski, zdjęcia i montaż: Marcin Urban
12.08.2015 20:29

OFF Festival to szczególne święto dla fanów muzyki alternatywnej. To właśnie tutaj wszystko to, co odmienne jest najbardziej pożądane. Polska i świat, artyści legendarni i ci, którzy stawiają swoje pierwsze muzyczne kroki, dźwięk i obraz - tego wszystkiego uczestnicy OFF Festivalu doświadczają już od 10 lat.

To bez wątpienia najbardziej dogłębny przegląd światowej i polskiej alternatywy. Od dekady charakteryzuje się otwartością i odwagą w podejściu do muzyki, która zdecydowanie odbiega od tzw. głównego nurtu. Artyści goszczący na scenach festiwalu każdego roku porywają całe rzesze słuchaczy, niejednokrotnie angażując ich w działania na scenie. To też szansa do zaprezentowania się dla młodych, dobrze zapowiadających się wykonawców. Dyrektor artystyczny festiwalu - Artur Rojek z niezwykłym zaangażowaniem dba o to, aby podczas festiwalowych dni Śląsk zamienił się w prawdziwą ojczyznę alternatywy.

W tym roku OFF Festival zagrał po raz 10. Jubileusz jak zwykle stał się okazją do podsumowań i wspomnień. Swoje ulubione koncerty i festiwalowe momenty przypomnieli dziennikarze, którzy w imprezie uczestniczą od lat: Bartek Chaciński, Jacek Hawryluk, Jakub Knera, Kuba Wandachowicz i Misia Furtak. Do najciekawszych zaliczają m.in. występ grupy Monotonix, który odbył się w tłumie, Lucky Dragons, którzy zaprosili publiczność do wspólnego grania, czy też niezwykły koncert The National.

Polub nas na Facebooku

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka