Triennale Fotografii w Hamburgu. Krzysztof Candrowicz dyrektorem artystycznym wyjątkowego festiwalu

Triennial of Photography Hamburg - mat. prasowe
22.06.2015 11:26

Triennale Fotografii w Hamburgu odbywa się już po raz szósty. To jeden z największych i najstarszych festiwali tego typu w Europie. Dyrektorem artystycznym tegorocznej edycji jest Krzysztof Candrowicz, znany z współtworzenia takich wydarzeń jak Fotofestiwal w Łodzi czy Łódź Design Festival.

Tegoroczna edycja Triennale Fotografii w Hamburgu skupia się będzie na zagadnieniu przyszłości. Jej główne motto - ?THE DAY WILL COME? - ma inspirować do zastanowienia się nad zagadnieniem, jak może wyglądać przyszłość. Prócz tego impreza podejmie kwestię przyszłości samej fotografii, zarówno w zakresie estetyki, jak i aspektów technicznych tej dziedziny. Organizatorzy festiwalu chcą postawić pytania o wpływ technologii cyfrowej na ludzką wyobraźnię, o zmianę percepcji w wyniku korzystania z coraz nowocześniejszych urządzeń mobilnych oraz o rolę fotografa w obliczu rozwijającej się nieustannie techniki. Te kwestie dyskutowane będą podczas licznych sympozjów, spotkań i warsztatów oraz oczywiście wystaw fotografii, które stanowić będą główny element Triennale. Centrum festiwalowe mieścić się będzie w miasteczku kontenerowym. Część wydarzeń odbędzie się również pod gołym niebem.

Krzysztof Candrowicz zapewnia, że tegoroczna edycja Triennale Fotografii będzie pełna dobrej sztuki, ciekawej rozrywki i integracji, bo tak naprawdę - jak podkreśla - chodzi o ludzi. W ramach wydarzenia odbędą się noce fotografii, np. francuskiej czy amerykańskiej. Pojawią się również liczne projekty z tzw. pogranicza, związane np. z fotografią i jedzeniem. Festiwal odbędzie się w dniach 18-28 czerwca w Hamburgu.

Czytaj więcej o Triennale Fotografii w Hamburgu: Polski kurator Triennale Fotografii w Hamburgu: 'Niemcy potrafią grać do jednej bramki'

Polub nas na Facebooku

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka