Noc Bibliotek: Anna Dereszowska i Pablopavo ostrzegają - książka grozi bezsennością z wyboru!

Marcin Urban, Jędrzej Słodkowski
18.05.2015 11:43

Noc Bibliotek już 30 maja. Na pewno wybiorą się na nią wszyscy, którzy wiedzą, że książki działają bardziej pobudzająco niż kofeina - zwłaszcza na wyobraźnię! Dowodem na to są nieprzespane noce w towarzystwie lektury, o których opowiadają aktorka Anna Dereszowska i wokalista Pablopavo.

Literatura to niezwykła przygoda - przygoda, która lubi towarzystwo nocy! Dlatego już 30 maja będzie można wybrać się na kolejną Noc Bibliotek. Ta pełna atrakcji wieczorno-nocna impreza promuje czytelnictwo i biblioteki jako miejsca, w których warto bywać. Inicjatywa w niekonwencjonalny sposób prezentuje wyjątkowe zbiory i ofertę edukacyjno-kulturalną dla fanów literatury oraz tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że nimi są. Na pewno do miłośników książek zalicza się również Anna Dereszowska, która poleca kryminały: 'Mróz' Marcina Ciszewskiego i 'Kryminalistkę' Joanny Jodełki. Pablopavo natomiast rekomenduje książkę pt. 'Pamiętam, że było gorąco', autorstwa Katarzyny Bielas i Jacka Szczerby, będącą zapisem rozmowy z Tadeuszem Konwickim.

Książki noszą w sobie nie tylko potencjał nieprzespanych nocy, ale też wyobraźni, wiedzy i doświadczenia. Dlatego, jeśli nie boicie się poświęcić snu na rzecz literatury, wybierzcie się na kolejną Noc Bibliotek i...czytajcie - w dzień i w nocy!

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka