23 Finał WOŚP - Hospicja

WOŚP
02.01.2015 10:05

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od wielu lat udziela wsparcia nie tylko szpitalom, ale także hospicjom dziecięcym na terenie całej Polski. Placówki te umożliwiają leczenie najciężej chorych dzieci w warunkach domowych, w cieple rodzinnym, z jednoczesnym wykorzystaniem nowoczesnego i zaawansowanego sprzętu medycznego. Dzięki wsparciu WOŚP nieprawdopodobnie poprawił się komfort życia samych pacjentów, jak i ich rodzin.

Fundacja WOŚP na zakup wsparcia dla hospicjów przeznaczała zarówno środki zebrane w Finałach WOŚP dedykowanych onkologii dziecięcej, jak i środki pozyskane w ramach zbiórki 1% podatku. Dzięki temu od 2002 roku dla hospicjów dziecięcych w całej Polsce zakupionych zostało 1045 urządzeń medycznych oraz w sumie 40 samochodów osobowych do transportu pacjentów oraz sprzętu medycznego. Wartość darów Fundacji wyniosła blisko 7 mln złotych.

Oprócz samochodów hospicja zostały wyposażone m.in. w inhalatory, pulsoksymetry, ssaki, koncentratory tlenu, pompy strzykawkowa i infuzyjne, respiratory, łóżka specjalistyczne, materace przeciwodleżynowe, i wiele innych urządzeń niezbędnych w codziennej pracy nad najciężej chorymi pacjentami.


Znajdziesz nas na Twitterze, Google+ i Instagramie
Jesteśmy też na Facebooku. Dołącz do nas i dziel się opiniami.
Czekamy na Wasze listy: listy@wyborcza.pl

Więcej na ten temat: 23finał, fundacja, owsiak, wosp, wośp
Więcej na ten temat: 23finał, fundacja, owsiak, wosp, wośp
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
    Sport
    Kultura
    Gospodarka