"Leśna mafia. Szwedzki thriller ekologiczny", czyli Maciej Zaremba Bielawski na straży przyrody

Jarosław Tokarski
30.10.2014 14:03

'Leśna mafia. Szwedzki thriller ekologiczny', to najnowsza pozycja literacka autorstwa Macieja Zaremby Bielawskiego, która ukazała się w październiku br.
Szwecja, przez większość z nas kojarzona jest z turystycznym rajem i wyjątkowymi krajobrazami. Autor weryfikuje tą sielankę ze zdaniem mieszkańców leśnych terenów, którzy na co dzień stykają się z rabunkową eksploatacją lasów.

Adam Wajrak we wstępie do publikacji pisze: - To książka, którą czyta się jak znakomity szwedzki kryminał. Ale jest ona przede wszystkim głębokim reportażem o stosunku człowieka do przyrody w jednym z najbardziej rozwiniętych państw świata.

Maciej Zaremba Bielawski (ur. 1951 r.) wyemigrował do Szwecji w 1969 roku. Studiował historię idei. Jego przygoda z dziennikarstwem zaczęła się od 'Solidarności' - w 1981 roku wrócił do Polski z zamówieniami od kilku redakcji. Za swe artykuły otrzymał wiele nagród, m.in. kilkakrotnie Nagrodę Akademii Szwedzkiej (tej samej, która przyznaje literackie Noble), Wielką Nagrodę Dziennikarską (za cykl reportaży 'Polski hydraulik') oraz Złote Pióro Klubu Publicystów.

Książkę przetłumaczyła Magdalena Wasilewska-Chmura.

'Leśna mafia' Macieja Zaremby Bielawskiego do nabycia w promocyjnej cenie na Kulturalnysklep.pl oraz w formie e-booka na Publio.pl.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka