Nie ma trzeciej siły, katastrofa lewicy, będzie nowa partia? [Skarżyńska, Markowski i Raciborski komentują wynik exit polls]

red.
27.05.2019 01:05

Agnieszka Kublik: Jak państwo skomentują wyniki wyborcze exit polls?

prof. Krystyna Skarżyńska, Uniwersytet SWPS: - W Europie głosowało 500 mln ludzi. W Polsce wiele milionów uprawionych. Ta frekwencja to już jest jakieś święto Europy. To są jednak na razie tylko prognozy. Czekamy.

Prof. Radosław Markowski, Uniwersytet SWPS: - Ostatnim razem, kiedy byłem w studiu wyborczym, poświęciliśmy całą godzinę na to, żeby mówić o wyniku, który później był mniejszy. To co wiemy z tych wstępnych prognoz, to że dwie wielkie siły polityczne idą łeb w łeb. Namawiam do spokoju, głosowała też zagranica, tych wyników jeszcze nie ma.

Prof. Jacek Raciborski, Uniwersytet Warszawski: - Ten wynik nie zaskakuje i widać, że nie ma trzeciej siły w Polsce, polaryzacja jest ogromna. PiS zapewne wygra te wybory, chociaż jak doświadczenie pokazuje, wynik poprawi się KE, ale raczej się nie zrówna. Natomiast wyniki Konfederacji i Kukiza jest zgodny z przewidywaniami, Konfederacja utopiła Kukiza. Narastająca polaryzacja pokazuje, że nie ma też perspektyw Wiosna.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka