Czym są certyfikaty multidomenowe?

Materiał promocyjny
08.04.2019 16:14

W dzisiejszych czasach ogromną rolę odgrywa bezpieczeństwo danych przesyłanych przez Internet, np. danych teleadresowych, numerów kart kredytowych, numerów NIP czy PESEL. Dane te przesyłają np. Klienci Twojego sklepu internetowego, wypełniając formularz kontaktowy na stronie Twojego sklepu czy wpisując dane podczas zakupów w sklepie.

Jeśli chcesz zabezpieczyć te dane, to powinieneś wykupić certyfikat SSL, który będzie szyfrował przesyłanie tych danych. Dbając o szyfrowanie tych danych, jednocześnie dbasz o bezpieczeństwo zakupów w Twoim sklepie internetowym, zapewniasz poufność przesyłanych informacji biznesowych, zaznaczając jednocześnie, że jesteś poważnym kontrahentem

Certyfikaty SSL Multidomain - zwane również SAN (ang. Subject Alternative Name) lub UCC (ang. Unified Communication Certificate) - umożliwiają sprawne szyfrowanie połączenia nawiązywanego w obrębie kilku domen. Użytkownik wykupujący certyfikat SSL Multidomain może kompleksowo zabezpieczyć nim do kilkuset domen - a nie jedynie subdomen tak, jak ma to miejsce w przypadku certyfikatów typu Wildcard.

Zbiorowe zabezpieczanie połączeń przez certyfikaty typu Multidomain w żaden sposób nie wpływa na obniżenie jakości szyfrowania. Informacje i dane przesyłane przez klientów odwiedzających witryny zabezpieczane certyfikatami multidomenowymi są tak samo bezpieczne, jak w przypadku połączenia szyfrowanego przez standardowe pojedyncze certyfikaty SSL..

Więcej na ten temat: home.pl
Więcej na ten temat: home.pl
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka