"Kształtowanie tożsamości narodowej: 1918-2018". Debaty wokół niepodległości w Muzeum Narodowym w Warszawie

Muzeum Narodowe
13.02.2019 11:52

DEBATY WOKÓŁ NIEPODLEGŁOŚCI w Muzeum Narodowym w Warszawie

Muzeum Narodowe w Warszawie z okazji trwania wystawy 'Krzycząc: Polska! Niepodległa 1918' raz w miesiącu wspólnie z historykami, publicystami i dziennikarzami związanymi z tygodnikiem 'Do Rzeczy', dziennikami 'Gazetą Wyborczą' i 'Rzeczpospolitą' zaprasza do rozmów wokół niepodległości.

17 lutego, o godzinie 18.30 w holu Muzeum Narodowego odbędzie się trzecia debata w cyklu czterech spotkań, pt. 'Kształtowanie tożsamości narodowej: 1918-2018'. Przeprowadzi ją dziennik 'Rzeczpospolita'. Głos zabiorą dr Paweł Kowal, Antoni Dudek i Zbigniew Gluza. Rozmowę poprowadzi red. Michał Szułdrzyński. Wstęp na spotkanie jest wolny, liczba miejsc ograniczona.
Spotkanie będzie transmitowane na wyborcza.pl i FB Gazeta Wyborcza.

Czwarta debata poświęcona odpowiedzi na pytanie 'Czy jest potrzebna sztuka narodowa, a jeśli tak - to jaka miałaby być?', odbędzie się 10 marca 2019 roku, przeprowadzi je Muzeum Narodowe.
Za nami już styczniowa debata, która była drugą w cyklu, pod tytułem 'Pamięć zbiorowa: 1905, wielka wojna, zabójstwo Narutowicza' - zorganizował ją dziennik 'Gazeta Wyborcza'.

Więcej informacji o debatach, oraz relacja z już przeprowadzonych spotkań na stronie: debaty.mnw.pl

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka