3 lipca wchodzi w życie ustawa uchwalona przez Prawo i Sprawiedliwość o Sądzie Najwyższym. Zakłada ona m.in. skrócenie 6-letniej kadencji prezesa SN, którą obecnie jest Małgorzata Gersdorf. Zdaniem byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego sędziowie SN powinni złożyć oświadczenie na ręce pierwszego prezesa SN z odpisem dla prezydenta mówiące o tym, że 'zgodnie z obowiązującą ustawą, w dniu, w którym otrzymali powołanie na sędziów SN, są i będą sędziami zgodnie z prawem'. Andrzej Rzepliński przyznał, że rozczarowała go postawa sędziów SN, którzy nie zajęli żadnego stanowiska w sprawie nowej ustawy. Jednocześnie wystosował specjalny apel do wszystkich sędziów SN. Jak powinna zachowywać się Małgorzata Gersdorf po wejściu w życie ustawy?
Komentarze
Rozczarowała go postawa sędziów SN? A wiele osób rozczarowała postawa Prezesa Rzeplińskiego. Gdyby sprawniej zakwestionował "wybór" dublerów i nie dał im pensji , to TK nie stał by się tak szybko atrapą.
Sądzę, że prezes SN również nie będzie skłonna walczyć o przestrzeganie Konstytucji i pogodzi się z bezprawnym skróceniem jej kadencji.
@jndy2
Wtedy wydawało się, że mamy do czynienia z ludźmi dla których zasady prawa są niepodważalne i dlatego p.Rzepliński tak postąpił, teraz już wiemy , że to są wandale i trzeba walczyć
już oceniałe(a)ś
5
0
Podziwiam podzielność uwagi i kunszt kierowcy ale wydaje mi się, że taka poważna rozmowa wymagająca skupienia i zastanowienia powinna się odbywać w trochę bardziej kameralnym otoczeniu np: spacer brzegiem jeziora (np: Zalew Zegrzyński). Odgłosy ulicy przeszkadzają w odbiorze. Poza tym wywiad super.
@dziadekIrek
Wyborcza ma problemy lokalowe, nie ma studia ani pokoiku, w którym by można taką rozmowę przeprowadzić.
już oceniałe(a)ś
0
7
@androx
To tak jak twoja stara, która przyjmuje klientów za lokalną biedronką.
już oceniałe(a)ś
2
2
Bojkotujcie faszystowski rezym okupacyjny!
już oceniałe(a)ś
11
1
Rzeplinski i Biernat oddali TK walkowerem. Rzeplinski nie powinien był wpuścić dublerom, a tym bardziej nie płacić im pensji z naszych podatków.
już oceniałe(a)ś
11
1
Prof. Rzepliński, M.Gersdorf i inni prawnicy resortu sprawiedliwości zostali postawieni przed sytuacją typu"nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi". Choć konstytucja dość dokładnie określa prawa i obowiązki, to banda rządzących robi co chce, opierając się na prawie wtedy gdy chce, gdy jest jej to wygodne.
W relacjach personalnych, gdy koleś zaczyna kręcić, to albo zrywam kontakty, albo trzeba "dać w ryj" dla otrzeźwienia gościa. W takim przypadku zerwanie relacji jest niemożliwe. Zaś ani prof Rzepliński, ani żaden z sędziów wysokiego szczebla, ani tym bardziej M.Gersdorf "nie dadzą w ryj", temu komu trzeba przywalić za te kretyńskie eksperymenty z praworządnością. W tym miejscu pojawia się rola "suwerena", który jeśli nie obroni sądownictwa własnymi rękoma, to wyląduje w przyszłości w czarnej d....e, bo prezes jednoosobowo, lub jego przydupasy będą orzekać kto winny, a kto nie, bacząc kto nasz, a kto nie. Wina i argumenty nie będą istotne.
@makss2345
Ta sytuacja to jak konfrontacja człowieka kulturalnego z chamem. Kto lepiej na niej wyjdzie?
już oceniałe(a)ś
0
0
Trzeba było nie wydawać prokościelnych wyroków w TK. Wpierw mieli gdzieś państwo świeckie, a teraz zachciało im się demokracji. Dla mnie nie ma nic gorszego, niż bycie taką chorągiewką.
już oceniałe(a)ś
3
0
A gdzie ta "upokarzająca prośba", jak ja nazwał prof Sadursk?i
@wyatearp
Idź potrollować u swoich - niskie ceny ropy narzucane przez zgniły zachód i jedyny car Putin co stoi na straży.
już oceniałe(a)ś
6
0
@wyatearp
Daj sobie spokój. I tak nie czujesz takich spraw
już oceniałe(a)ś
0
0
`