Izba dyscyplinarna to bicz na sędziów i wszystkie zawody prawnicze - prof. Małgorzata Gersdorf o projekcie ustawy o Sądzie Najwyższym

Red.
17.07.2017 17:19

W Sejmie odbyło się zorganizowane przez opozycję wysłuchanie publiczne na temat projektu ustawy o Sądzie Najwyższym, zgodnie z którym obecny skład SN przechodzi w stan spoczynku. O tym, który z sędziów zostanie, a który nie, zdecyduje minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. - Izba dyscyplinarna opisana w projekcie ustawy o Sądzie Najwyższym to państwo w państwo. To ma być bicz na sędziów i wszystkie zawody prawnicze - oceniła obecna I prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzata Gersdorf. Podkreślała, że takiego Sądu Najwyższego, jaki jest proponowany w ustawie, nie ma w konstytucji.

Wysłuchanie zorganizowała Platforma Obywatelska, która zaprosiła przedstawicieli wszystkich klubów. Prelegentami byli wybitni znawcy prawa, m.in. były I prezes Sądu Najwyższego prof. Adam Strzembosz, były prezes Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzej Rzepliński, obecna I prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzata Gersdorf czy przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa Dariusz Zawistowski.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Poradniki
Komunikaty
Gospodarka