Iwona Szpala i Małgorzata Zubik, autorki książki 'Święte prawo', w rozmowie z Włodzimierzem Nowakiem tłumaczą m.in., jak działają 'inwestorzy', którzy przejmują kamienice w stolicy. Wyjaśniają, kiedy sprawa reprywatyzacyjna zamienia się w sprawę kryminalną i kto reprezentuje w sądach zmarłych spadkobierców. Dziennikarki opowiadają także o sprawie Jolanty Brzeskiej, która konsekwentnie walczyła z dziką reprywatyzacją i tę walkę przypłaciła życiem.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
    Bo to jest „kłaj” dla cwaniaków, kombinatorów, złodziei, bandytów i EPISkopaologicznych kolesiów ochranianych przez Państwo Bezprawia tworzone przez mafijne towarzystwa wzajemnej przestępczej adoracji z błogosławieństwem kościoła katolickiego.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    I co? Sprzedaja ich na targu do Afryki?
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Nie tylko w Polsce. Ogolnie przyjeta zasada, ze kamienice lub mieszkanie, zawsze mozna sprzedac z umowami najmu. W Niemczech po zjednoczeniu wielkie firmy inwestycyjne kupowaly cale osiedla z najemcami. Polska to nic wyjatkowego. Jedyne wyjatkowe, to to ze mozna odkupic roszczenia za niewielka sume, a potem dostac milionowe odszkodowanie.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Polacy "katolicy" mieli niezbywalny kapitał po JPII: miłosierdzie, roztrwoniony błyskawicznie przy biernej akceptacji Kościoła katolickiego oraz polityków wycierających sobie gęby "chrześcijaństwem". Pozornie odległe sprawy: stosunek do uchodźców oraz przyzwolenie na krzywdzącą reprywatyzację mają wspólny mianownik: polskie społeczeństwo udaje, że ma ideały i zasady.
    @asp kasa jest wazniejsza od boga, a bog i tak wszystko odpusci ....
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    @asp Problemy zaczynają się tam, gdzie pieniądze miesza się z Bogiem, a dodatkowo administracja nie bierze odpowiedzialności za obywateli, których powinna wspierać w trudnych chwilach. Miłosierdzie jest już wpisane w system społeczny, tyle że tzw. władze mają to w dudzie. I te poprzednie miały, i te obecne też mają.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    `